واکنش‌های جهانی به حملات تروریستی تهران

کشورها و مقامات مختلف جهان به حوادث تروریستی روی داده در تهران واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کشورها و مقامات مختلف جهان به حوادث تروریستی روی داده د رتهران واکنش نشان دادند.
 
ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در واکنش به حملات تروریستی امروز در تهران گفت: محکوم کردن تروریسم نباید گزینشی باشد. باید تروریسم در تهران را محکوم  کنیم همانطور که حملات در اروپا را محکوم کردیم.
 
 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به حملات تروریستی امروز تهران در ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: امروز هم روزی بسیار غم‌انگیز است. اخبار حملات را به دقت دنبال می‌کنم. امروز با ظریف در تماس خواهم بود.
 
واکنش‌های جهانی به حملات تروریستی تهران
 
سخنگوی کرملین روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت مسکو حملات تروریستی مانند آنچه در ایران روی داد را به شدت محکوم می کند و مبارزه همگانی علیه تروریسم را خواستار است.
 
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه پس از گفتگو با آلفونسو داستیس کیسیدو، همتای اسپانیایی خود اعلام کرد حملات تروریستی که در ایران روی داد، تایید می کند که تروریسم بین المللی گسترش بی سابقه ای داشته است.
 
وی افزود: «در بحبوحه افزایش بی سابقه تروریسم بین الملل، تقاضا برای فعالیت این گروه بالاست. تروریسم آرام نمی نشیند و این موضوع هر روز تایید می شود از جمله با حمله تروریستی امروز در ایران.»
 
امارات عربی متحده حمله تروریستی در تهران را محکوم کرد.
 
وزارت امور خارجه ترکیه حملات تروریستی امروز در ایران را محکوم کرد.
 
واکنش‌های جهانی به حملات تروریستی تهران
 
نبیه بری، رئیس مجلس لبنان تاکید کرد حملات تهران باعث تقویت اراده ایران برای نابودی تروریسم خواهد شد.
 
رادیو هند در واکنش به حملات تروریستی تهران در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت هند همه اشکال تروریسم را محکوم می کند. گزارش های اولیه از ایران دریافت شده است، این حوادث بسیار جای تاسف دارد.
 
 
وزیر خارجه ارمنستان نیز با ارسال پیامی حوادث تروریستی امروز تهران را محکوم کرد.
 
واکنش‌های جهانی به حملات تروریستی تهران
 
وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد سوریه حملات تروریستی را که امروز در ایران صورت گرفت، به شدت محکوم می کند.
 
وزارت خارجه سوریه افزود: سوریه همبستگی کامل خود را با مسئولان، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران ابراز می دارد و صادقانه ترین مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های قربانیان تقدیم می دارد.
 
 
وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای رسمی با محکوم کردن حملات تروریستی امروز در تهران، همبستگی خود را با مردم و دولت ایران اعلام کرد.
 
در این بیانیه آمده است: دولت و مردم پاکستان عمیقاً به دولت و مردم ایران به ویژه خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت می گوید و برای بهبودی سریع زخمی های این حملات آرزوی سلامتی از درگاه خداوند دارد.
 
وزارت امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه حملات (تروریستی) در تهران را که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت و دست کم 12 کشته بر جای گذاشت، به شدت محکوم کرد. 
 
وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «ما این حملات را که پارلمان ایران و مرقد امام خمینی (ره) را هدف قرار داد، به شدت محکوم می کنیم.»
 
این بیانیه افزود سفارت فرانسه در تهران اوضاع را رصد می کند و مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های قربانیان ابلاغ کرد.
 
واکنش‌های جهانی به حملات تروریستی تهران
 
انجلینو الفانو، وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: «ایتالیا با نگرانی تحولات مربوط به حملات تروریستی در ایران را دنبال و با قدرت و به شدت آنچه که روی داده است را محکوم می کند». 
 
وی افزود:« ایتالیا با قربانیان تروریسم جهانی که به همه جا ضربه وارد کرده و ارزشی برای جان انسانها قائل نیست، ابراز همبستگی و نزدیکی می کند».
 
رئيس جمهور  عراق حملات تروريستی امروز به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمينی (ره) را محکوم کرد.
 
گونزالس پونز یکی از سیاستمداران حزب مردم اسپانیا در واکنش به حملات تروریستی تهران در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: تسلیت به مردم تهران، این حمله تنها علیه ایران نبود بلکه علیه همه مسلمانان جهان بود. اما با هم می توانیم داعش را شکست دهیم.
 
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با ابراز مراتب تسلیت خود پس از دو حمله به مجلس شورای اسلامی ایران و حرم بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، وعده داد در مبارزه با تروریسم بین المللی، کمک خواهد کرد.
 
وزارت امور خارجه قطر روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی این وزارت‌خانه حملات تروریستی در تهران را که به کشته شدن دست کم 12 نفر انجامید، محکوم کرد.
 
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به احترام قربانیان حمله تروریستی در تهران یک دقیقه سکوت کردند.
 
هیئت ژاپن در سازمان ملل متحد هم در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به حملات تروریستی ایران که جان بسیاری را گرفت یک دقیقه سکوت برگزار کرد. در این پیام آمده است عمیق ترین تسلیت مان را به خانواده های قربانیان این حملات ابراز می کنیم.
 
واکنش‌های جهانی به حملات تروریستی تهران
الهام علی اف ، رییس جمهوری آذربایجان، با ارسال پیامی به دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، جان باختن شماری از هموطنان ایرانی در حملات تروریستی در تهران را تسلیت گفت. 
 
دولت اردن حملات خونین روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی ایران و مرقد امام خمینی (ره) را که دست کم 12 کشته برجا گذاشت محکوم و تاکید کرد موضعی ثابت در زمینه «محکوم کردن تروریسم و هدف قرار دادن غیرنظامیان» دارد. 
 
دو جنبش فلسطینی حماس و جهاد اسلامی حملات تروریستی را در تهران محکوم کردند.
 
وزیر امور خارجه آلمان حملات تروریستی روز چهارشنبه در ایران را  به شدت محکوم کرد. زیگمار گابریل گفت :«یک بار دیگر جنایتکاران بی پروا بیگناهان بسیاری را کشتند.»
 
اِوُو مورالس، رئیس جمهور بولیوی حملات تروریستی روز چهارشنبه در ایران را تسلیت گفت.
 
مورالس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ما با مردم ایران به خاطر حملات تروریستی که در پارلمان و حرم (امام) خمینی رخ داد ابراز همبستگی می کنیم. از نظر ما خشونتی که جان انسان ها را می گیرد، محکوم است.
 
وزارت امور خارجه عمان در بیانیه ای اعلام کرد ، موضع کشور عمان مخالفت با هرگونه اقدام تروریستی و خشونت طلبی با هدف بی ثبات کردن امنیت و ثبات منطقه و گرفتن جان انسان های بیگناه و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان غیر‌نظامی است.
 
وزارت امور خارجه عمان به خانواده های قربانیان ، دولت و مردم ایران تسلیت گفت و شفای فوری مجروحان این حملات تروریستی را خواستار شد.
 
میشل عون ، رئیس جمهور لبنان در پیامی به حسن روحانی، همتای ایرانی‌اش ضمن محکومیت حملات تروریستی امروز تهران، با مردم کشورمان ابراز همدردی کرد.

بن رودز مشاور اوباما در امور برجام در توییتی اظهار کرد حمله وحشتناکی در ایران اتفاق افتاد. چه در تهران و چه در لندن ما باید در کنار بی‌گناهانی بایستیم که هدف تروریستها قرار می گیرند.

نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه حملات تروریستی در تهران را محکوم کرد.

کورتولموش که سخنگوی دولت ترکیه نیز است گفت: ملت های دوست و برادر باید مقابل اقدامات تحریک آمیز که با هدف بی ثبات کردن و ایجاد هرج و مرج در منطقه صورت می گیرد آماده باشند و ایستادگی کنند.

وی افزود: نمی توانیم تروریسم را به دین یا مذهب خاصی ارتباط دهیم و تروریسم بدون توجه به منبع آن ، جنایتی بشری است.

معاون نخست وزیر ترکیه حملات تروریستی زشت و وقیحانه ای که اماکن عمومی را در ایران هدف قرار داد، محکوم کرد

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1396/03/17 21:3:10گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9062407
تعداد بـازدید سال : 1811673
تـعداد بــازدیـد ماه : 36058
تعداد بازدید هفته : 21355
تعداد بازدید دیـروز : 6713
تعداد بازدید امـروز : 9740
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 344

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.218.67.1
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others