در نظام نامه سندتحول آموزش وپرورش مانده اند سند۲۰۳۰را اجرا میکنند

ورامین- عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: سندتحول آموزش و پرورش را ۵، ۶ سال پیش آقا امضا کردند، هنوز در نظام نامه آن مانده اند، چه شد که در سال ۹۴ وزیر سند۲۰۳۰ را امضا و در ۹۵اجرامی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی در جمع راهپیمایان ۱۵ خرداد گفت: سلام و درود بر شهیدان نهضت ۱۵ خرداد که به استقبال شهادت رفته و در غربت امام به صحنه آمدند.

وی افزود: افرادی که پیشگام خدمت به دین بودند پاداش بهشت ابدی را خواهند داشت، مردم ورامین از مصادیق سابقون هستند و کشور به شما افتخار می کند و باید به پیشگامان ایثار و شهادت باید هم افتخار کرد.

خاتمی گفت: تجلیل و تکریم از این سنت خوب راهپیمایی ۱۵ خرداد که ورامین پیشگام بود و در برخی جاهای دیگر هم این سنت آغاز شد.

وی با بررسی ابعاد قیام ۱۵ خرداد گفت: عنصر اول در راهپیمایی ۱۵ خرداد عنصر اسلام بود، این عزیزان برای دفاع از اسلام وارد میدان شدند، عنصر دوم عنصر حضور مردمی بود، گاهی حضور مردم در موارد آرام صورت می گیرد، اما گاهی حضور رنگ خون دارد که این حضور شایسته تجلیل فراوان است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: عنصر بعدی عنصر بصیرت است، شهیدان ۱۵ خرداد شهید شدند، مقاومت کردند و همه این ها مهم است اما مهم تر از همه این ها بصیرت آن ها است و فهمیدند دستگیری امام دستگیری کل دین است، می خواستند همه کاره کشور را بهایی ها رقم بگذرند،

وی گفت: بصیرت و فهم این که دشمن در پی چه چیزی است و چه باید کرد بسیار مهم است، ورامینی ها به صحنه آمدند و عمل به موقع داشتند، اگر عمل به هنگام در مورد قیام عاشورا نیز وجود داشت، امام حسین( ع) مظلومانه به شهادت نمی رسید.

نهضت ۱۵ خرداد، افتخار تابلوی بصیرت را دارد

خاتمی با بیان این که بر اساس تحقیق ها یک نفر از شام در اردوگاه دشمنان امام حسین(ع) نبوده است، گفت: همه دشمنان کوفی بودند، راز و رمز این امر بی بصیرتی، عدم شناخت دشمن و نشناختن راه است، نهضت ۱۵ خرداد، افتخار تابلوی بصیرت را دارد.

وی گفت: عنصر دفاع از ولایت، عنصر مهم بعدی راهپیمایان ۱۵ خرداد است، انقلاب اسلامی ما دو خاستگاه داشته است، خاستگاه اول ۱۵ خرداد ۴۲ و خاستگاه دوم ۱۹ خرداد ۵۶ است و این هردو خاستگاه به انگیزه دفاع از ولایت شروع شد، یعنی نهضت ۱۵ خرداد که ورامین و البته شهرهای دیگر که ۲ روز قبل سینه زن عزای حسینی بودند با دیدن دستگیری فرزند حسین(ع) به صحنه آمدند و از ولایت دفاع کردند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: قیام ۱۹ خرداد نیز برای دفاع از ولایت و توهین به مرجعیت آغاز شد، این هردو نهضت، زیربنای دفاع از ولایت فقیه را دارد، معنای این سخن این است که جان این انقلاب ولایت فقیه است، آن عنصری که ۳۸ سال به فضل خداوند این انقلاب را پر صلابت نگه داشته، ولایت فقیه است، من در جمع ارزشمند شما عزیزان راهپیمایان ورامینی، قصد تمرکز روی مساله ولایت فقیه دارم.

وی اضافه کرد: اولین نکته این است که ولایت فقیه در عرصه تئوریک، ریشه در فقه ما دارد و از زمان شیخ صدوق تا زمان ما بیش از ۱۰۰۰ بار فقهای ما از اصل ولایت سخن گفته اند، تا جایی که صاحب « جواهر» می گوید « کسی که منکر اصل ولایت فقیه باشد، مزه چشم را نچشیده و اصلا معنای کلمات اهل بیت را نفهمیده است» ، هم اصل ولایت فقیه و هم اطلاق ولایت دلیل دارد.

خاتمی گفت: مردم مسلمان ایران اسلامی، علی الخصوص مردم انقلابی ورامین، قبل از این که انقلابی صورت بگیرد و در اوج غربت امام(ره) این مردم فریاد یا مرگ یا خمینی سر دادند؛ این یعنی ولایتمداری، از ۱۹ خرداد ۵۶ تا ۲۲ بهمن ۵۷ نیز مردم با امر ولایت حرکت کردند و تمام تظاهرات و تحصن ها و مجلس ها با امر ولایت فقیه بود، ولایت فقیه مساله جدیدی نیست و عنصر نهادینه شده در جان این مردم است.

۴ اصل تغییر ناپذیر قانون اساسی

وی با بیان این که مردم ورامین با صلابت دیروز فریاد «ما همه سرباز توییم خامنه ای، گوش به فرمان توییم خامنه ای» سر می دهند، افزود: امروز ولایت فقیه در این کشور یک تئوری و نظریه نیست که کسی بگوید قبول داریم و دیگری بگوید قبول نداریم، یک اصل قانونی است و در بازنگری های قانون اساسی ۴ اصل قابل تغییر نیست، اول اسلامیت نظام، دوم ولایت فقیه، سوم جمهوریت نظام و چهارم مذهب رسمی کشور، این ۴ اصل تغییر ناپذیر هستند.

امام جمعه موقت تهران افزود: پس این خواب ها و خیال هایی که برخی در جلسات خصوصی خود دیده اند که باید برای بعد از آقا فکری کنیم و اندک اندک اصل ولایت فقیه را زیر سوال ببرند، تا ابد آرزوی خود را به گور خواهند برد، مشروعیت همه مسئولین به تنفیذ ولایت فقیه است، شما رییس جمهور را انتخاب کردید، اما تا روز تنفیذ، رییس جمهور منتخب است و در روز تنفیذ مقام معظم رهبری بر اساس انتخاب مردم، رییس جمهور منتخب را به ریاست جمهوری نصب می کنند.

وی گفت: در قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی و دیگر موارد مشروعیت تمام امور با تنفیذ ولایت است، تار و پود این نظام ولایی است، کسی نمی تواند داخل نظام باشد و ولایت فقیه را نبیند.

خاتمی افزود: آن چه مهم است، ولایتمداری است، وگرنه در طول تاریخ « ولایت شعاران» فراوان بوده و هستند، شعار ولایت داده و کار خود را می کنند، ریشه تاریخی هم دارد، کسانی ولایت شعار هستند، از امام صادق(ع) دم می زنند، دروغ می گویند، خدا لعنتشان کند، هر حرفی امام صادق(ع) می زد به نفع خود تفسیر می کنند، این ها ولایت شعار هستند، آن چه می خواهیم از مسئولان محترم، از روسای سه قوه، از شورای محترم نگهبان، از همه، ولایتمداری است و عمل به آن چه مقام معظم رهبری می گوید، کشور بر ولایتمداری بر بال ملائک خدا نشست.

وی گفت: ولایتمداری رکن عزت و عظمت کشور است.

وحدت پس از انتخابات یک ضرورت برای کشور است

امام جمعه موقت تهران وحدت پس از انتخابات را یک ضرورت برای کشور دانست و افزود: منتخب در این انتخابات برگزیده شد، تخلفاتی هم صورت گرفت که دستگاه قضایی قاطعانه پیگیری خواهد کرد، انتخابات تمام شد و آن چه مهم است این است که پس از انتخابات رقابت ها تبدیل به رفاقت شده و همه برای پیشرفت کشور کار می کنند، عنصر وحدت چیست، طلبه ای می گفت: برخی می خواهند رفع حصر کنند، خوب به فتنه گران بگویید اظهار پشیمانی کنند، چرا به این طرف فشار می آورند.

وی افزود: محور وحدت، ولایت است، هرکس دم از ولایت می زند در پی وحدت است، کسانی که با ولایت زاویه دارند تفرقه افکن هستند، می گویند رادیو « بی. بی. سی» در پی دو قطبی کردن جامعه است، خوب چه چیزی دو قطبی کردن را شکل می دهد، مخالفت با ولایت جامعه را دو قطبی می کند، این تفرقه افکنی است و محوریت ولایت در برابر دو قطبی کردن جامعه می ایستد، افرادی که در برابر ولایت موضع می گیرند تفرقه افکن هستند، ولایت جان و روح این انقلاب است و نباید مغلطه کرد.

خاتمی افزود: برخی وقتی حرف از وحدت می زنند یعنی همه حرف من را بزنند، خیر، محور وحدت، ولایت است.

وی گفت: نکته بعدی خط ولایت است، رهبری باهوش و شجاع، آگاه و آینده نگر داریم که با هوشیاری راه را نشان می دهند، رهبری عزیز دیروز در حرم امام(ره) مساله اسلام محوری و به خصوص، اسلام ناب محمدی را مطرح کردند، شعار انقلاب اسلام است و اسلام ما را در دنیا مطرح کرده است، ما نه پولدارترین و نه مسلح ترین کشور جهان هستیم و اسلام و دین ما، ما را پرآوازه کرده است، این عنصر عزت ما است، باید از این عنصر دفاع کرد و اجازه نداد کمترین صدمه به این عنصر بخورد.

لباس روحانیت، لباس امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه موقت تهران از حضور آیت الله محمودی، امام جمعه ورامین تقدیر کرد و گفت: لباس روحانیت، لباس امر به معروف و نهی از منکر است، ما وظیفه دینی خود را انجام می دهیم، درباره سند ۲۰۳۰ مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله مکارم و آیت الله نوری همدانی موضع گرفتند و گفتند این سند می خواهد کشور را سکولار کند، دزدانی که ۳۸ سال پیش از در بیرون کردید می خواهند از طریق این سند استعماری وارد شوند و مردم اجازه نخواهند داد.

وی گفت: این سند عهدنامه ۱۵ ساله است، می گویند ما گفتیم جاهایی که با فرهنگ و دین ما مطابقت ندارد اجرا نمی کنیم، این سند با دین ما در تعارض است، مسئولان محترم ما فدایی دین و اسلام هستیم، سند تحول آموزش و پرورش را ۵، ۶ سال پیش آقا امضا کردند، هنوز آقایان در نظام نامه های این سند مانده اند، چه شده که در سال ۹۴ وزیر محترم برود سند را امضا کند و در سال ۹۵ اجرا شده است، به چشم دیده ام، نسخه ۳۶۰ صفحه ای را امضا کردند.

خاتمی گفت: نکته بعد این است که فرموده اند در برابر دشمن ضعف نشان ندهید، انفعال نشان ندهید، در افتادن با نظام سلطه هزینه دارد اما آینده آن شیرین است، آن چه ملت ها به دست آوردن با مقاومت است، سازش راهکار نیست، اگر از سگ فرار کنید به دنبال شما می دود، این یک تز سیاسی است، این چه حرف هایی است که برخی در مناظرات گفتند و خون به دل مومنین کردند.

امریکا، عربستان را به عنوان گاو شیرده دوشید

وی افزود: امروز هرگونه نغمه سازش و رابطه با امریکا، همراهی با دشمنان اسلام است، نسخه مقاومت، نسخه شفابخش است و البته هزینه دارد، سازش هم هزینه دارد، امریکا، عربستان را به عنوان گاو شیرده دوشید، اینطور نیست که سازش هزینه نداشته باشد، هزینه ذلت و روسیاهی است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری به نکته سوم فرمایشات رهبری اشاره کرد و گفت: در پی رضایت بیگانگان نباشید، بیگانگان آن قدر پیش می آیند تا روحیه انقلاب اسلامی را از بین ببرند، در برجام همه بندها را اجرا کردیم اما آن ها اندر خم یک کوچه هستند، هنوز بانک های ما مشکل دارند، این که برخی ها فکر کنند یک رییس جمهور استکباری یک لبخند زد همه مشکلات حل می شود، گفتند همه تحریم ها لغو شده و ایران گل و بلبل می شود، خیر، چیزی از مردم پنهان نیست.

وی اضافه کرد: همه باید در پی رضایت خدا باشیم، مردم مسلمانی که نظام اسلامی را شکل دادند همین را می خواهند.

خاتمی به نکته چهارم مورد تاکید رهبری اشاره کرد و گفت: برخی ها عقلانیت و خرد ورزی را در برابر انقلابی گری می دانند، دهه شصت دهه ایستادگی در برابر جریان نفاق بود، یا اسمی از این دهه نمی برند و یا بسیار کمرنگ مطرح می کنند، عزت و عظمتی که امروز داریم از شما ۱۵ خردادی ها و مقاومت شما است، به حزب اللهی ها تندرو و افراطی می گویند، همین هایی که شما تندرو و افراطی می نامید در مواقع حساس به داد کشور می رسند، سرمایه سوزی نکنید، البته حق شهروندی برای همه محترم است.

وی پنجمین نکته رهبری را تاکید بر وحدت دانست و گفت: انتخابات تمام شد و همه باید اکنون دست در دست هم به فکر پیشرفت کشور باشیم.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1396/03/15 17:59:9گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 10974859
تعداد بـازدید سال : 1723853
تـعداد بــازدیـد ماه : 91707
تعداد بازدید هفته : 47928
تعداد بازدید دیـروز : 10637
تعداد بازدید امـروز : 1854
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 404

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.234.250.24
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others