دختر ترامپ از قانون مستثني است

خبرگزاري آريا-ايوانکا ترامپ دختر رئيس جمهور آمريکا از قانون خريد کالاي امريکايي و استخدام شهروند آمريکايي مستثني است.
به گزارش خبرگزاري آريا ،دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا در سخنراني خود در جريان مراسم تحليف در 20 ژانويه وعده اي به ظاهر سرراست داد و گفت:«ما از دو قانون ساده پيروي مي کنيم: خريد کالاي آمريکايي و استخدم شهروند آمريکايي.»
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پکن، ولي ايوانکا ترامپ دختر رئيس جمهور آمريکا از اين قانون مستثني است زيرا بر اساس آمار اداره گمرک آمريکا که اين خبرگزاري آنها را بررسي کرد در زماني که ترامپ اين وعده را مي داد، هشت محموله از کيف، کفش و لباس با برند ايوانکا ترامپ که وزن تقريبي آنها بيش از 53 تن بود از چين به سمت بنادر آمريکا در حال حرکت بود.
ترامپ از تريبون رياست جمهوري آمريکا استفاده مي کند تا از توليدکنندگان چه داخلي و چه خارجي به سبب استفاده از نيروي کار خارجي براي توليد کالاها براي مصرف کنندگان آمريکايي انتقاد کند ولي سفارش هايي که با برند ايوانکا توليد شده اند به ورود خود به بازار امريکا ادامه مي دهند.
آمار نشان مي دهد از زمان پيروزي انتخاباتي ترامپ در تاريخ هشتم نوامبر تا تاريخ 26 فوريه امسال دست‌کم 82 محموله اين چنيني از گمرکات آمريکا عبور کرد، يعني تقريبا هر روز يک محموله. بيش از دو تن بلوز پلي استر زنانه، 1600 کيف پول چرم و بيش از 23 تن کفش ساخت چين در ميان اين  قبيل محموله ها قرار داشت. اين کالاها را سه شرکت آمريکايي در چين توليد کردند. اين سه شرکت مجوز توليد محصولات براي برند ايوانکا ترامپ را دارند. اين سه شرکت از اظهار درباره اين مسئله خودداري کردند.
مسائل تجاري مربوط به دختر رئيس جمهور آمريکا از زمان مورد بررسي دقيق قرار گرفت که فروشگاه زنجيره اي نورداستروم آمريکا در ماه فوريه اعلام کرد فروش محصولات برند ايوانکا را به سبب پايين بودن ميزان استقبال از آن متوقف خواهد کرد.
اين امر انتقاد جدي ترامپ و مشاورانش را در پي داشت به گونه اي که کليان کانوي يکي از مشاوران ارشد از مردم آمريکا خواست محصولات برند ايوانکا را خريداري کنند.
بر اساس اعلام يک نهاد مخالف ترامپ موسوم به «اصول ما»، بررسي آمار واردات سال قبل آمريکا نشان مي دهد که در طول دهه گذشته بيش از 1200 محموله از محصولات با برند ايوانکا از چين و هنگ کنگ وارد خاک آمريکا شده است. ترامپ در جريان تبليغات انتخاباتي، از مجوز استفاده از نام ترامپ براي کالاهاي ساخته شده در چين دفاع کرد و آن را يک اقدام تجاري هوشمندانه خواند. وي در عين حال مکررا چين را به سرقت مشاغل آمريکايي از طريق اقدامات تجاري ناعادلانه و نيز دست کاري در واحد پول خود متهم کرد و از برخي شرکت هاي آمريکايي نظير فورد و نابيسکو نيز به سبب انتقال مراکز توليدي خود به چين انتقاد کرد.
ترامپ از زمان به قدرت رسيدن، با ادامه دادن فشارهاي خود، تهديد کرده است آندسته از شرکت هاي داخلي و خارجي را که محصولات خود را در خارج آمريکا توليد مي کنند با اعمال تعرفه 45 درصدي مجازات خواهد کرد. اين قبيل تهديدات وي باعث شده است برخي شرکت ها در تصميم خود براي ساخت تاسيسات توليد در خارج آمريکا دچار ترديد شوند.
ولي رئيس جمهور آمريکا درباره محصولات تجاري دختر خود که در شرکت هاي خرده فروشي بزرگ آمريکا از قبيل مسيز (Macy`s)، لورد اند تيلور (Lord & Taylor) و تي جي مکس (TJ Maxx) به فروش مي رسد سکوت کرده است.
ترامپ به جاي انتقاد از شرکاي تجاري دخترش براي توليد محصولاتشان در خارج آمريکا، ماه قبل از فروشگاه نورد استروم به سبب خودداري از فروش کالاهاي برند ايوانکا انتقاد کرد. وي در صفحه توييتر خود نوشت:«نورداستروم رفتاري غيرعادلانه با دختر من داشته است.»
کريستفور بالدينگ، کارشناس مسائل تجاري آمريکا و چين در دانشگاه پکن مي گويد:«اين بسيار مزورانه است که مسئله بازگرداندن مشاغل را به آمريکا به يک اصل در خط مشي سياسي تبديل کرد و از سوي ديگر محصولات تجاري ترامپ را در چين توليد کرد.»

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/12/22 20:4:27گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 10879801
تعداد بـازدید سال : 1628795
تـعداد بــازدیـد ماه : 290290
تعداد بازدید هفته : 31329
تعداد بازدید دیـروز : 11921
تعداد بازدید امـروز : 9218
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 406

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.207.106.142
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others