مخالفت دولت ومجلس باتعیین سقف برای پاداش پایان خدمت/ادامه تبعیض

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با موافقت دولت ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه را حذف کردند که به دنبال ایجاد عدالت در پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان دولت بود.

به گزارش خبرنگار مهر در جلسه نوبت سوم مجلس شورای اسلامی بررسی ماده ای از لایحه برنامه ششم در خصوص پاداش بازنشستگی کارکنان دولت در دستور کار مجلس قرار گرفت.

اسفندیار اختیاری در ابتدای بررسی این ماده پیشنهاد حذف آن را مطرح کرد. وی معتقد بود کاهش پاداش بازنشستگی هیئت علمی موجب درخواست تعداد زیادی از آنها پیش از تصویب برنامه ششم خواهد شد و بنیه علمی کشور به شدت آسیب می بیند.

نماینده دولت نیز مخالفت خود را با این ماده از لایحه برنامه اعلام کرد و افزود: با این مصوبه اساتید ترغیب می شوند که قبل از تصویب برنامه ششم درخواست بازنشستگی خود را بدهند. هم اکنون ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاهها درخواست بازنشستگی داده اند تا قبل از تصویب برنامه ششم بازنشست شوند.

نماینده دولت  تصویب این ماده را مانعی در جهت تحقق اهداف برنامه ششم در بخش علم و فناوری خواند. وی معتقد بود علاوه بر اعضای هیئت علمی دانشگاهها، متخصصان صنعت نفت و قضات عالیرتبه نیز با تصویب این ماده از برنامه درخواست بازنشستگی خواهند داد.

وی در پایان به نوعی تهدید کرد استادان و متخصصانی که مصوبات مجلس را رصد می کنند منتظرند تا تصمیم جدی خود را برای بازنشستگی بگیرند.

در ادامه علی لاریجانی پیشنهاد داد این ماده به کمیسیون ارجاع داده شود تا اصلاح شود. اما نمایندگان با ارجاع این ماده به کمیسیون تلفیق جهت اصلاح مخالفت کردند.

در ادامه سخنگوی کمیسیون تلفیق برای دفاع از مصوبه این کمیسیون در جایگاه قرار گرفت، خدابخشی گفت: پیشنهاد حذف این ماده در کمیسیون تلفیق نیز مطرح شد اما کمیسیون مخالفت کرد زیرا پاداش پایان خدمت دستگاههای اجرایی تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

کمیسیون تلفیق سقفی برای پاداش پایان خدمت کارکنان دستگاههایی اجرایی تعیین کرده که ۷ برابر حداقل پاداش است. بنابراین حدکثر پاداش پایان خدمت ۳۰ حقوق ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی است.

وی همچنین از مخالفت اساتید دانشگاهها، مدیران نفتی با این ماده خبر داد.

به گزارش مهر، بر اساس اظهارات خدابخشی با تصویب این ماده حداکثر پاداش پایان خدمت بازنشتسگان ۱۸۹ میلیون تومان است.

نمایندگان با ۱۱۷ رأی موافق، ۷۶ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۳ نماینده حاضر در مجلس با حذف این ماده از لایحه برنامه ششم توسعه موافقت کردند.

طبق ماده ۳۳ لایحه برنامه ششم توسعه،  پاداش پایان خدمت موضوع  قانون «پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری کارکنان دولت مصوب ۲۶/۲/۱۳۷۵»و اصلاحات آن و پاداش های مشابه در کلیه دستگاههای اجرای موضوع این قانون، حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده(۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می گیرد، خواهد بود. هرگونه پرداخت خارج از ضوابط این قانون تحت این عنوان و عناوین مشابه در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب می‌شود.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/10/05 22:53:47گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12375644
تعداد بـازدید سال : 3124638
تـعداد بــازدیـد ماه : 158262
تعداد بازدید هفته : 23453
تعداد بازدید دیـروز : 5440
تعداد بازدید امـروز : 13021
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 90

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.237.234.213
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others