هشدار درباره رشد اقتصادی و تاثیر آن بر انتخابات آینده

یک اقتصاددان می‌گوید دولت باید ابزارهای لازم را به کار گیرد تا دهک‌های میانی و پایین درآمدی رشد اقتصادی پنج درصدی حاصل شده در اقتصاد ایران را احساس کنند و اگر این نشود تاثیر منفی در انتخابات سال ۱۳۹۶ خواهد گذاشت.

مرتضی افقه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش تورم در ماه‌های آتی توضیح داد: ساختار اقتصاد ایران هنوز تورمی است. به نظر من اکنون نیز با ماسک اکسیژن تورم تک‌رقمی شده است و به محض این‌که اکسپژن برداشته شود، شرایط به سمت افزایش قیمت‌ها خواهد رفت و ممکن است دوباره تورم دو رقمی را تجربه کنیم.

وی همچنین درباره رشد اقتصادی نیز توضیح داد: اکنون رشد اقتصادی به خاطر افزایش فروش نفت تا حدی حاصل شده است، ولی از این به بعد تا حد زیادی به برجام بستگی دارد. این‌که روابط اقتصادی ایران با کشورهای دنیا چگونه پیش می‌رود، اگر روابط اقتصادی ایران با دنیا افزایش پیدا کند سرمایه‌گذاران خارجی همان‌گونه که برای ورود آنها به ایران تلاش می‌شود اقدام به حضور در کشور کرده و همراه با منابع مالی دانش فناوری را به همراه بیاورد می‌توان انتظار داشت رشد اقتصادی مناسبی را تجربه کنیم.

عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه چمران اهواز اظهار کرد: به نظر من اکنون باید دولت تلاش کند منافع گروه‌ دهک‌های میانی و کم‌درآمدی را تامین کند و منافع رشد اقتصادی پنج درصدی که حاصل شده را به این دو طبقه انتقال دهد. اگر چنین نشود تاثیر مثبتی در انتخابات بعدی نخواهد داشت.

افقه همچنین گفت: رشد اقتصادی که اکنون تجربه کرده‌ایم فقرزدا نبوده است. رشد فقرزدا به آن رشدی گفته می‌شود که بتواند در رفاه و سطح معیشت همه مردم تاثیرگذار باشد، ولی با این همه می‌دانیم که رشد حاصل از فروش نفت تاکنون تاثیر چشم‌گیری  بر دهک‌هایی که در سال‌های تحریم آسیب دیده‌اند نگذاشته و این وظیفه دولت است که با ابزارهای لازم رشد اقتصادی ایجاد شده را به دهک‌های مذکور انتقال دهد.

وی تاکید کرد: باید ابزارهای لازم به کارگرفته شود تا رشد هدفمند موثر در وضع معاش طبقات متوسط به پایین حاصل شود که من فکر می‌کنم متاسفانه هنوز زمینه‌های آن فراهم نشده و یکی از نگرانی‌ها این است که این وضعیت در انتخابات سال آینده تاثیر منفی گذاشته و اقشار آسیب دیده به سمت حمایت از کسانی بروند که وعده‌هایی درباره‌ بهبود معاش آنها خواهند داد.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/09/03 23:4:19گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 10191776
تعداد بـازدید سال : 940770
تـعداد بــازدیـد ماه : 137197
تعداد بازدید هفته : 34361
تعداد بازدید دیـروز : 9550
تعداد بازدید امـروز : 1572
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 357

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 35.175.133.127
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others