رازهاي محرم؛ چشم ها را بايد شست

خبرگزاري آريا- اگر دفتر عشق و شور و عرفان هر بزرگ مرد الهي را بگشايي، حسين و حماسه حسيني را سرفصل آن مي بيني، عزت و اقتدار و آرمان گرايي را در آن مي بيني که حيات اسلام ناب محمدي (ص)، آزادي و آزادگي را با پايمردي و استقامت خويش به ثبت رسانده است، حماسه حسيني را مي بيني که در آن گلبانگ توحيد در چکاچک شمشير بر بلنداي سرنيزه ها و در سرزمين مقدس کربلا شکفته است، سرزمين کربلا را مي بيني و انفجار نور و ظهور حماسه از يک سو و تبلور قساوت و حد اعلاي فاجعه را از سوي ديگر ، نينوا را مي بيني که سرزميني است براي نمايش تمام عشق، آنگاه که خورشيد نيز در دام اين عشق گرفتار مي شود.
اگر منظومه عارفان را بگشايي، آنگاه سير سلوک سالکان الي الله و جهاد مجاهدان في سبيل الله را بي حسين و حماسه حسيني نمي بيني، تنها حسين و حماسه حسيني را مي بيني، شجاعت و فداکاري را مي بيني، پيروزي خون بر شمشير را مي بيني، پيروزي خون بر سر نيزه ها را مي بيني، شکست ابرقدرتها را در مقابل حق مي بيني، راه مبارزه با ستمکاران را مي بيني، پرچم هدايت را در دستان حسين مي بيني، نور حسين را در عاشورا مي بيني و حماسه شورانگيز حسين را مي بيني، سرخي خورشيد را در غروب عاشورا مي بيني و…
سخن از کيست؟ سخن از حسين، فرزند پاک حضرت محمد (ص)، علي (ع) و فاطمه زهرا (س) است، سخن از مظلوميت حسين است، سخن از قيام حسين است، سخن از شهادت مظلومانه حسين است، سخن از حسيني است که شهيد شد تا اسلام زنده بماند و وجدانهاي خفته بيدار گردد.
      «خون او تفسيراين اسرار كرد                               ملت خوابيده را بيدار كرد»(1)
ستيز با ستم و بي عدالتي و مبارزه با متجاوزان به حقوق مردم، سرلوحه زندگي آزاد مردان جهان در گستره تاريخ و در هر عصر و زماني است . امام حسين (ع) نيز در زمره مردان بزرگ الهي است که وقتي احساس کرد حقيقت مخدوش شده و جامعه اسلامي نياز به اصلاحات بنيادي دارد، حرکت خود را آغاز کرد. امام حسين (ع)‌ با گوشزد کردن کرامت و شرافت انساني، ديدگاه جديدي را نسبت به زندگي ارائه فرمود و آن اينکه انسان بايد زندگي راحت، اما همراه با ذلت و فلاكت را رها کند و براي رسيدن به آرمانهاي متعالي، فداکاري نمايد. در اين ديدگاه، انسان موجودي متعالي است و نبايد براي خواسته هاي بي ارزش تن به خواري دهد. آنچه در نظر امام حسين (ع)‌ ارزشمند بود، زندگي در پرتو پذيرش ولايت خداوند و حاكميت صالحان است. زندگي زماني رضايتبخش است که آدمي، بتواند با داشتن آزادي، ارزشها و کرامتهاي وجوديش را حفظ کند. مسلما‌ پذيرش سلطه اي غيراز خدا، جامعه انساني را به سوي پوچي و از خود بيگانگي سوق مي دهد و مردم با دوري از آرمانهاي مقدس انساني، به ابتذال و هلاكت کشيده مي شوند. دراين صورت، ‌راه تسلط اهل باطل فراهم مي شود. امام حسين (ع)‌ براي مبارزه با چنين خطري که جامعه اسلامي را تهديد مي کرد، قيام کرد و فرمود:‌ من براي اصلاح کار امت جدم از مدينه خارج مي شوم.
محرم رازهايي در سينه دارد، که بايد آن را در قيام حسيني دريافت، بايد چشم هاي خود را به روشنايي روز عاشورا گشود و به خورشيد برآمده در ظهر عاشورا نگريست، تا رازهاي ماه محرم را دريافت، بايد از حماسه عاشورا درس ها فرا گرفت. بايد پيروزي خون بر شمشير را ديد، بايد پيروزي مظلوم بر ظالم تا بن دندان مسلح را ديد تا به واقعه عاشورا و حماسه حسيني پي برد. بايد حسين را شناخت تا با اهداف قيام حسيني آشنا شد، بايد چشم ها را شست و جور ديگر نگاه کرد و به محرم با نگاه ژرفي نگريست، تا با رازهاي اين ماه و برکات آن آشنا شد.
آريا در ايام محرم، روايت گر حماسه بزرگ امام حسين (ع) خواهد بود.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/07/11 21:18:51گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 11245998
تعداد بـازدید سال : 1994992
تـعداد بــازدیـد ماه : 26620
تعداد بازدید هفته : 4271
تعداد بازدید دیـروز : 10305
تعداد بازدید امـروز : 4271
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 442

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.230.1.126
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others