آمریکا قابل اعتماد نیست

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش پذیری سپاه در عرصه های مختلف پاسداری از انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبعیت کامل از ولی فقیه امروز در عرصه های مختلف نیاز انقلاب اسلامی همچون تأمین امنیت پایدار، اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، فرهنگ، ارتقای وحدت ملی و تعمیق فرهنگ و باورهای اسلامی به ایفای نقش مؤثر پرداخته و در پذیرش نقش های جدید نیز پیشگام است.

  به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد حسین باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه که امروز ( شنبه) در تهران برگزار شد به تبیین اهمیت موضوع جهاد کبیر و نقش و رسالت سپاه در این عرصه پرداخت و گفت: در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بکارگیری ترفندهای مختلف از سوی دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بوده ایم که با ایثار و مجاهدت نیروهای مسلح کشورمان بویژه سپاه و نیز ایستادگی مردم بحمد الله امنیت غرور آفرینی در جای جای ایران اسلامی وجود دارد.

 باقری با اشاره به مصادیقی از ایفای نقش سپاه در تأمین امنیت و ارتقای توان بازدارندگی کشور گفت: در شمالغرب کشور با جانفشانی رزمندگان غیور نیروی زمینی سپاه امنیت پایداری همانند جای جای این سرزمین اسلامی برقرار است؛ در خلیج فارس و تنگه هرمز دلاوری‌های پاسداران نیروی دریایی سپاه ناوهای آمریکایی را خاضع خود کرده و شناورهای تندرو سپاه لرزه بر اندام آنان انداخته اند.

وی افزود: اقتداری که امروز با توان نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران حاصل شده است تا حدود زیادی دشمن را از مواجهه مستقیم و کلاسیک با ما بر حذر داشته و در برآوردهای آنان هزینه جنگ بر فایده غلبه دارد که این از نتایج بازدارندگی دفاعی و اقتدار ما به شمار می رود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن از طریق عملیات نرم، فعالیت روانی و فرهنگی درصدد تاثیرگذاری بر باور ملت ایران است اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی رویکرد عملیات تاثیر محور را با هدف تسخیر اذهان ملت دنبال می کنند تا سوالات اعزامی را در اذهان جایگزین روحیه انقلابی کنند.

وی نفوذ را راهبرد دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: دشمن امروز سعی دارد در باور و ذهن مسئولان و مدیران ما نفوذ کند؛ در صورتی که بتواند در اذهان نخبگان تزلزل ایجاد کرده و رویکرد انقلابی آنها را دچار مخاطره کند توانسته است اهداف خود را محقق کند.

 باقری با تاکید بر اینکه از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی جهاد کبیر باید سرلوحه اقدامات سپاه قرار گیرد گفت: در سالهای اخیر معظم له به مشخص بودن مرز خودی و دشمن، انقلابی بودن و ماندن و جهاد کبیر تاکید داشته اند که تمامی این موضوعات ابعاد مختلف یک موضوع است.

وی از جهاد کبیر بعنوان امر الهی یاد کرد و افزود: این جهاد با استدلال آغاز و با مبارزه ادامه می یابد و در واقع به معنای استحکام بخشی قدرت درونی و انقلابی بودن است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح پایبندی به مبانی، استقامت و عدم عقب نشینی در برابر مشکلات را از مبانی انقلابی گری توصیف و تصریح کرد: هدف گیری آرمانهای بلند انقلاب اسلامی، عدم روزمرگی، همت بلند برای دستیابی به اهداف و پایبندی به استقلال در تمامی عرصه ها بویژه عرصه فرهنگ از دیگر شاخصه های انقلابی گری بشمار می رود.

وی افزود: همچنین درک برنامه دشمن و عدم تبعیت از وی و تقوای دینی و سیاسی از دیگر شاخص های انقلابی گری است.

 باقری در ادامه با برشمردن رسالت خطیر سپاه در عرصه جهاد کبیر از دشمن شناسی و شناخت دشمن انقلاب بعنوان یکی از این رسالت‌ها یاد کرد و گفت: امروز آمریکا بزرگترین دشمن انقلاب است همچنین رژیم غاصب صهیونیستی ، انگلیس و دست نشاندگان منطقه ای همچون آل سعود دشمنان انقلاب بوده و در دشمنی خود از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.

وی اشراف کامل بر نقشه ها و طرح‌های دشمن، پیش بینی اقدامات و مراقبت از غافلگیرشدن در برابر دشمن را مهم و حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: دشمن گاهی اهداف خود را از طریق برخی که در ظاهر خود را در جبهه دولت معرفی می کنند دنبال می کند که برخورداری از بصیرت انقلابی و ارزیابی با شاخص‌های انقلابی راهکار شناخت دشمن است.

 باقری حرکت با اخلاص، پایبندی به اصول، تلاش برای استحکام بخشی درون نظام و تلاش برای استحکام بخشی درونی سپاه را از تکالیف بر عهده سپاه در عرصه جهاد کبیر دانست و خاطرنشان کرد: تلاش برای عمق بخشی خارجی انقلاب اسلامی نیز رسالت مهمی است که بحمد الله امروز رزمندگان نیروی قدس سپاه اقدامات گسترده و درخور توجهی را در راستای تقویت محور مقاومت و حمایت از مظلومین شکل داده اند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح ما انسان محور هستند گفت: از این رو می بایست در جذب، آموزش و بکارگیری جوانان مؤمن، پرشور و انقلابی حداکثر تلاش را بکار بست.

 باقری در ادامه با بیان اینکه تجربه برجام ثابت کرد که آمریکا قابل اعتماد نیست اظهار کرد: برداشت آمریکا از مذاکره این است که طرف مقابل از مواضع خود کوتاه بیاید که این موضوع قابل قبول و پذیرش نیست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش پذیری سپاه در عرصه های مختلف پاسداری از انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبعیت کامل از ولی فقیه امروز در عرصه های مختلف نیاز انقلاب اسلامی همچون تأمین امنیت پایدار، اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، فرهنگ، ارتقای وحدت ملی و تعمیق فرهنگ و باورهای اسلامی به ایفای نقش مؤثر پرداخته و در پذیرش نقش های جدید نیز پیشگام است.   

باقری در پایان با تأکید بر اینکه سپاه به عنوان قویترین نهاد پاسدار انقلاب همواره نیاز به ارتقای قدرت و توان دارد گفت: ارتقای توان موشکی، دریایی، زمینی، بسیج و توانایی هایی که در شکل دهی قدرت بازدارندگی کشور نقش دارد از جمله روندهایی است که تا به امروز با قوت پیش رفته و به یاری خداوند متعال همچنان ارتقای این روند ادامه می یابد.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/06/27 20:30:39گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9062125
تعداد بـازدید سال : 1811391
تـعداد بــازدیـد ماه : 35776
تعداد بازدید هفته : 21073
تعداد بازدید دیـروز : 6713
تعداد بازدید امـروز : 9458
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 331

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.218.67.1
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others