70 هزار بیمار مبتلا به ایدز از بیماری خود مطلع نیستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی پانا سید هادی ایازی و معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه اولین مرکز اقامتی مدل طبی زنانو زنان باردار سو مصرف کننده مواد مخدر اظهار داشت : واقعیتی که امروز در حوره مواد مخدر وجود دارد و نمی توان آن را کتمان کرد معتادان و گروههای جدید حوزه اعتیاد است یک روزی در جامعه سیگار کشیدن برای زنان قبح داشت اما امروز شاهدییم زنان در جامعه به راحتی سیگار می کشند و قلیان کشیدن امری عادی شده است.


وی افزود: اینها مقدماتی دارد که باعث شده زنان به این جا برسند ، بسیاری از محافل شب نشینی مقدمه ورود به این آسیب ها است که در سطح جامعه شاهد آن هستیم و این موضوع یکی دغدغه های جدی ما است و معتقدیم چرا باید تعداد زنان معتاد رو به افزایش باشد.


قائم مقام وزیر بهداشت اضافه کرد: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که بپذیریم که معتاد بیمار است درست که برخی معتادان مجرم هستند اما معتادان را بیمار می دانیم و روی این موضوع اتفاق نظر داریم .


وی با اشاره به مشارکت دستگاه ها در حوزه اعتیاد گفت: مساله مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد اصل مشارکت است . در اولین جلساتی که در ستاد داشتیم به دنیال اجتماعی کردن مواد مخدر بودیم تا مبتلایان را نجات دهیم و اقدامات به گونه ای باشد که فردی به سمت اعتیاد نرود که لازمه این موضوع مشارکت همه دستگاه ها است .


ایازی ادامه داد: کار راباید به مردم واگذار کنیم و باید بپذیریم که مردم و مشارکت آنها از عملکرد ما بهتر است . اقدامات ارزشمندی در سطح کشور با مشارکت مردم در حال انجام است.


معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد حوزه اجتماعی در بحث سلامت گفت: حوزه اجتماعی در وزارت بهداشت تا پیش از این وجود نداشت اما با توجه به رویکرد اجتماعی محور برای ما در حوزه سلمت اهمیت دارد حوزه اجتماعی ایجاد شد.


وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار افرادی که درگیر اختلال های روانی هستند گفت: عدد افرادی که نشانه هایی از اختلال روانی دارند و اعتیاد نیز در این بخش می گنجد 23.6 درصد افراد جامعه را تشکیل می دهد به این معنی که از هر 4 نفر یک نفر دچار اختلال روانی هستند که شامل افسردگی و اعتیاد و بیماری های مزمن روانی است.


ایازی در خصوص تقویت سمن های حوزه اعتیاد گفت : در حال حاضر سمن های متعددی در حوزه اعتیاد راه اندازی شده و امروز نیاز داریم با تقویت سازمانهای مردم نهاد موضوع پیشگیری از اعتیاد را جدی تر دنبال کنیم.


معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با تاکید بر فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از اعتیاد گفت : امروز باید با کمک سمن ها به سمت فرهنگ سازی برویم. سازمان های مردم نهاد باید به نفع سلامت مردم ایجاد شود. امروز ایدز یک مسئله مهمی است که باید به همه گفته شود در حال حاضر بر اساس آمارهای ثبت شده 30 هزار فرد مبتلا به ایدز کشور داریم که بر اساس آمارهای غیر رسمی 100 هزار بیمار مبتلا به ایدز داریم که 70 هزار نفراز این افراد از بیماری خود اطلاعی ندارند. وظیفه اطلاع رسانی بر عهده ما قرار دارد و اگر نتوانیم زمینه مشارکت در حوزه اجتماعی ایجاد کنیم و نتوانیم مسائل را به کمک مردم حل کنیم نمی توان انتظار داشته باشیم که مشکلات حل شود.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/06/17 23:33:10گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12691353
تعداد بـازدید سال : 228546
تـعداد بــازدیـد ماه : 3916
تعداد بازدید هفته : 38151
تعداد بازدید دیـروز : 9196
تعداد بازدید امـروز : 3916
تـعداد کـل مطالب : 3735
تعداد افـراد آنــلاین : 314

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.238.88.35
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others