انفجار بزرگ در ميان وهابي ها/ عامل انفجار يک وهابي است!

خبرگزاري آريا- فتواهاي جديد الغامدي همانند يک انفجار بزرگ در ميان نهادهاي ديني عربستان بازتاب داشت.
احمد بن قاسم الغامدي يکي از اعضاي هيات امر به معروف و نهي از منکر نمونه کوچکي از واقعيت آشفته بازار تفسيرهاي متضاد و فتواهاي عجيب و غريب در دوران حاکميت وهابي ها در عربستان است.
به گزارش سرويس فرهنگي خبرگزاري آريا به نقل از شبکه العالم، الغامدي عضو هيات امر به معروف و نهي از منکر عربستان، با بيان اين که هيچ دليلي براي بستن مغازه ها و مراکز تجاري در هنگام نماز وجود ندارد؛ رويدادي غيرمنتظره و بزرگ را در نوع خود رقم زد که با نظرات ديگر مفتي هاي وهابي کاملا متضاد و مغاير است.
رويداد غيرمنتظره بزرگ تر اين که الغامدي هيچ مانعي در رانندگي زنان نمي بيند و در همين رابطه به سوار شدن زنان بر شتر در دوران پيامبر گرامي اسلام (ص) استناد مي کند که از نظر وي در مقايسه با زناني که با حجاب درون خودرو رانندگي مي کنند، وضعيت تحريک آميزتري داشتند.
کار او به جايي رسيد که گفت پوشيدن چهره زنان امر واجبي نيست بلکه يک امر اختياري است و براي اثبات اين اعتقاد خود به همراه همسرش "جواهر" در صفحه تلويزيون ظاهر شد در حالي که همسرش با چهره باز و آرايش کرده لبخند مي زد.
به نوشته روزنامه نيويورک تايمز، اين رويداد همانند يک انفجار بزرگ در ميان نهادهاي ديني عربستان بازتاب داشت و پيامدهاي حاصل از آن به سرعت نمودار شد، براي نمونه، همکاران الغامدي از حرف زدن با وي امتناع ورزيدند. او تماس هاي تلفني خشمگينانه دريافت کرد و در صفحه شخصي اش در توييتر برخي افراد او را تهديد به قتل و برخي از شيوخ معروف سعودي اظهاراتش را محکوم کردند و از او به عنوان يک فرد بدعت گذار ناآگاه نسبت به فقه نام بردند که مي بايست مجازات ، محاکمه و حتي شکنجه شود.
تا کنون هيچ نشانه اي دال بر اين که الغامدي ممکن است در آينده به يک مصلح ديني تبديل شود، وجود ندارد. او تا کنون در پست هاي مختلف در عربستان مشغول به کار شده است اما به دليل همخواني نداشتن اين کارها با اعتقادات ديني اش از آنها استعفا داده و در نهايت به عنوان عضو هيات امر به معروف و نهي از منکر در شهر جده کاري متناسب با اعتقادات ديني خويش يافت.
وي به تازگي از عملکرد اين هيات انتقادهايي کرده است و همکاران خود را به تندروي و افراط گرايي در برخورد با مردم، يورش به خانه هايشان و توهين به بازداشت شدگان متهم کرده است.
به همين دليل مفتي هاي عربستان الغامدي را آماج حملات و انتقاد تند خود قرار دادند و قبيله اش نيز با صدور بيانيه اي از او اعلام بيزاري کرد.
مردم عربستان براي پي بردن به حلال و حرام امور خود به مفتي ها مراجعه مي کنند تا در اين خصوص فتوا صادر کنند اما مفتي هاي سعودي در صدور فتوهاي عجيب نيز شهرت دارند در همين رابطه يکي از مفتي هاي سعودي به عنوان مثال دستور کشتن ميکي موس را صادر کرد و شيخ ديگري استفاده از بوفه باز را حرام اعلام کرد و مفتي ديگري گرفتن عکس سلفي با گربه ها را حرام دانست.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/05/09 22:31:27گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 11669751
تعداد بـازدید سال : 2418745
تـعداد بــازدیـد ماه : 117502
تعداد بازدید هفته : 34819
تعداد بازدید دیـروز : 13169
تعداد بازدید امـروز : 1344
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 339

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.234.255.5
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others