توضیحات قالیباف درباره حقوق خود و همسرش

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه چهار تن از معاونان خود با بیان اینکه روز گذشته در شورای شهر بحث حقوق من بیان شد اما حق مطلب ادا نشد، گفت: دریافتی من از شهرداری تهران به عنوان محمدباقر قالیباف 7 میلیون و 500 هزار تومان است؛ چراکه در برخی سایت‌ها عنوان شده بود که دریافتی محمدباقر قالیباف بیشتر از حقوق 14 میلیونی است که در سایت‌ها منعکس شده و باید بگویم که فیش حقوقی من موجود است و می‌توان رونوشت آن را به همه بدهم.

وی با بیان اینکه نمی‌دانم برچه اساس برخی گفته‌اند که حقوق شهردار یک درصد از کل بودجه شهرداری است، گفت: من حتی نصف حقوق خود را برمی‌گردانم.

شهردار تهران با بیان اینکه یک روز حق ماموریت و اضافه کاری نگرفته‌ام، گفت: تا زمانی که پسرم ازدواج کرد و هزینه‌ها بالا رفت من حتی حق اضافه کار نیز نمی‌گرفتم.

قالیباف با بیان اینکه مشاور شهردار 8 میلیون حقوق می‌گیرد اما 10 سال است که همسر من که به عنوان مشاور شهردار فعالیت می‌کند، حتی یک ریال حقوق نگرفته است، گفت: باید بگویم که همسرم صلواتی خدمت کرده است.

وی در پاسخ به برخی شائبات مبنی بر حضور همسرش در هیات مدیره سازمان فرهنگی و هنری شهرداری گفت: سازمان فرهنگی و هنری به صورت هیات امنایی اداره می‌شود و من به عنوان شهردار عضو این هیات امنا هستم و در سال‌های قبل پیشنهاد شد که به دلیل جنس ماموریت‌ها یک زن در هیات امنای این سازمان فعالیت کند و خانم‌ها خزعلی و نوبخت که همسرم را از دانشگاه الزهرا(س) می‌شناختند، همسرم را پیشنهاد دادند.

شهردار تهران با بیان اینکه همه اعضا حق جلسه می‌گیرند، اما همسرم پولی در این خصوص دریافت نکرده است، گفت: من مجبور شدم در مورد حقوقم صحبت کنم چراکه واقعیت حقوقی من چیز دیگری است و من نه حق مسکن دریافت کرده و نه در خانه سازمانی زندگی کرده‌ام و این را بگویم که 15 سال است که در شرکت ایران ایر پرواز می‌کنم و ساعات پروازی من مشخص است؛ اما هیچ‌وقت در وقت اداری پرواز نکرده‌ام و پروازهایم یا در تعطیلات رسمی و یا در ساعت 17 است و باید بگویم که 25 روز است که پروازی نداشتم چراکه فرصت پرواز ندارم.

قالیباف با بیان اینکه من طی 15 سال اخیر حتی یک ریال نیز از ایران ایر حقوق نگرفته‌ام، گفت:  حتی حق بیمه را در پروازها که چیزی حدود 300 هزار تومان است را از جیبم پرداخت می‌کنم.

وی با بیان اینکه معاونان شهرداری بیش از 12 میلیون تومان حقوق نمی‌گیرند، گفت: ما پرداخت‌های چند ده میلیونی نداریم و حتی پاداش چندصد میلیونی نداریم و اگر کسی این موضوع را در شهرداری دیده باشد حتما تخلف صورت گرفته است.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این روزها بحث فیش‌های حقوقی داغ است، گفت: انصافا از ابتدا بحث پرداختی‌ها را با دقت پیگیری می‌کردیم و 8 سال قبل بخشنامه شده است و هیچ معاونی نمی‌تواند با اینکه عضو هیات مدیره سازمان‌هایش است، از آنها حقوق بگیرد و باید تنها از یک سازمان و شرکت آن هم در سقف مشخص حقوق بگیرد.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه پورزرندی نماینده حقوقی شهرداری در بانک شهر بود و براساس مصوبات بانک مرکزی سود پایان سال را به مبلغ 300 میلیون تومان برای آنها واریز کرد، گفت: من به او گفتم که سه میلیون تومان را به عنوان پاداش بردارد و مابقی را به حساب ماده 17 واریز کند و حتی هنگامی که ما فیش‌های حقوقی را برای سازمان بازرسی فرستادیم باورشان نمی شد که این اعداد حقوق ما باشد.

وی افزود: من نمی‌خواستم این موضوع را مطرح کنم اما دیروز حق مطلب در مورد فیش‌های حقوقی ادا نشد.

قالیباف با بیان اینکه امروز بحث تودیع و معارفه مطرح نیست و قرار نیست از هیچ‌کس خداحافظی کنیم، گفت: تنها سنگر معاونان تغییر می‌کند و خوشحال هستیم که قبل از رابطه سیستمی و همکاری، همه دوست و رفیق هستیم و با یکدیگر ارتباط عاطفی داریم.

شهردار تهران با بیان  اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی به عنوان یک رزمنده، جانباز و دانشگاهی آدم پرکاری است که انصافا خارج از توقع‌مان با یک ذهن منسجم و منظم در میدان عمل وارد شد، گفت: امیدواریم در حوزه‌های مختلف امرودی به عنوان مشاور بتواند ما را یاری دهد. هرچند که در حوزه بین‌الملل و مسائل مربوط به فلسطین و فعالیت‌های جهادی در قرارگاه امام رضا (ع) فعالیت‌های مستمری داشته است.

قالیباف درباره جابه‌جایی مهندس تشکری هاشمی نیز گفت: 35 سال است که تشکری هاشمی را می‌شناسم و در این مدت بارها شنیده‌ام که چرا به یکباره از حوزه حمل و نقل تشکری را به منابع انسانی برده‌ام اما باید بگویم که تشکری 15 سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی را دارد و زحماتش بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: تک تک عباراتی که در احکام کاری معاونان جدید نوشته شده است با وسواس دقیق شفاف و روشن است و در بحث نیروی انسانی، امنیت شغلی، معیشت، اصلاح فرآیندها در سلامت سازی و مبارزه با فساد تاکید شده است و دقت داشته باشید که در منابع انسانی عنصر کار میدانی و سنگ صبور بودن کارکنان بسیار مهم است.

شهردار تهران با اشاره به جا به‌جایی مجتبی عبداللهی از معاونت خدمات شهری به اجتماعی گفت: موضوعات فرهنگی و اجتماعی برای شهرداری بسیار مهم است توجه به فقر، رسیدگی به فقرا، فقرزدایی، توجه به آسیب‌های اجتماعی، محلات و اولویت قرار دادن NGOها و تشکل‌های مذهبی و نذرهای فرهنگی جزو اساس کار این معاونت است.

قالیباف با بیان اینکه از این پس مازیار حسینی به عنوان معاون جدید حمل و نقل شهرداری شناخته می‌شود، اظهار کرد: آشنایی بنده و مازیار حسینی به دوران ریاستم بر نیروی انتظامی برمی‌گردد و پس از آمدنم به شهرداری وی به عنوان یک مدیر خبره شناخته شد.

وی با اشاره به موضوع مصلی گفت: هنگامی که حضرت آقا دستور پیگیری مصلی را دادند، با تمام وجود و حساسیت پیگیری مصلی را در دستور کار قرار دادم و به مازیار حسینی گفتم که خودتان را برای ساخت مصلی آماده کنید و حتی دو ماه طول کشید که برآوردها انجام گیرد اما حالا بنا به دلایلی ساخت مصلی به شهرداری نرسید و حتی یک بار هم حسینی از این جابه‌جایی‌ها گلایه نکرد.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: این مظلومیت ما است که خودمان نیز نمی‌دانستیم که از سال 92 شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یک روز در تقویم دارند.

قالیباف با بیان اینکه باید حتما برای گرامیداشت این روز یا هفته برنامه‌ریزی کنیم، افزود: افتخار می‌کنم که یک شهرداری‌چی هستیم چراکه انصافا شهرداری محل خدمت است و ما از کارهای درونی و روحی تا مسائل کالبدی و خدماتی به مردم خدمات ارائه می‌کنیم.

وی با اشاره به برخی سخنان، نوشته‌ها و اخبار ادامه داد: نباید از برخی حرف‌ها و نوشته‌ها دلخور شد، چراکه ما با خدا معامله کرده و نباید ناراحت شویم، چراکه بخشی از سخنان افراد پرسخن، غوغا سالاری است و سخنانشان نادرست است.

شهردار تهران با بیان اینکه 4 دهه از انقلاب می‌گذرد و کارنامه قالیباف و امثال قالیباف در هر جایگاهی که باشند، مشخص است، گفت: مردم می‌تـوانند تشخیص دهند که چه کسی حرف می‌زند و یا چه کسی وعده می‌دهد.

قالیباف با بیان اینکه حرف‌های جهت‌دار و غوغاسالارانه نمی‌تواند ما را از کارهای خود بازدارد، گفت: مرگ بر آمریکا جز کار و خدمت به مردم نیست و کسی نمی‌تواند ما را از مسیر درست منحرف کند؛ چراکه ما با ارزش‌های انقلابی نظام و باورهای امام کار می‌کنیم.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/04/14 22:46:49گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 10975577
تعداد بـازدید سال : 1724571
تـعداد بــازدیـد ماه : 92425
تعداد بازدید هفته : 48646
تعداد بازدید دیـروز : 10637
تعداد بازدید امـروز : 2572
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 116

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.234.250.24
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others