ارائه روشی موثر برای درمان سرطان سینه

نتایج تحقیقات دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که با همکاری محققان انستیتوپاستور ایران صورت گرفت، نشان می‌دهد که پلاسمای جت در قیاس با سایر روش‌های درمانی برای سرطان سینه موثرتر است.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، فرحناز یزدان‌طلب، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته بیوشیمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و محقق طرح در این رابطه گفت: پلاسمای جت یکی از پراستفاده‌ترین روش‌ها برای تولید پلاسمای اتمسفری سرد است.

یزدان‌طلب افزود: پلاسمای جت نوعی تخلیه الکتریکی پایدار، هموژن و یکنواخت در فشار اتمسفری تولید می‌کند و دمای گاز در این تخلیه الکتریکی کمتر از ۵۰درجه است که برای درمان حساس به حرارت بسیار مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح پژوهشی با عنوان «بررسی روش پلاسمای اتمسفری سرد در درمان سرطان سینه»، تاثیر پلاسمای اتمسفری سرد روی سلول‌های سرطان سینه رده MDA-MB-231 مورد بررسی قرار گرفته است.

محقق طرح افزود: هدف از این تحقیق که در فاز کشت سلولی انجام شده است، بررسی مهار رشد سلول‌های سرطانی سینه با استفاده از پلاسما جت اتمسفری سرد بود.

به گفته یزدان طلب، در این پژوهش از گاز هلیوم برای ایجاد پلاسما در دمای اتاق به صورت تابش نقطه‌ای در سه زمان مختلف ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ ثانیه استفاده شد و با استفاده از آزمایش سمیت سلولی (MTT) درصد زنده ماندن سلول‌های تیمار شده بررسی شد.

وی ادامه داد: نتیجه این مطالعه نشان داد که با افزایش زمان تابش، میزان زنده ماندن سلول‌های سرطانی درمان شده با پلاسما کاهش یافت. همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، زمان بهینه تابش پلاسما برای از بین بردن سلول‌های سرطانی ۹۰ ثانیه بود.

یزدان‌طلب با بیان اینکه نتیجه این مطالعه نشان می‌دهد که استفاده از پلاسمای اتمسفری سرد می‌تواند روش درمانی مناسبی برای سلول‌های سرطانی به شمار آید، تصریح کرد: سرطان سینه از شایع‌ترین انواع سرطان و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در میان زنان است. در سال‌های اخیر روش‌های نوینی برای کاهش عوارض جانبی و اختصاصی عمل کردن درمان‌ها صورت گرفته است تا تنها بافت توموری مورد تهاجم قرار گیرد و سلول‌های سالم از گزند اثرات درمانی در امان بمانند، در این میان یکی از روش‌های غیرتهاجمی استفاده از تکنیک پلاسمای فیزیکی غیرحرارتی است که در آن از گازهای یونیزه در دمای 30 تا 45 درجه سانتیگراد استفاده می‌شود و بهترین تکنیک برای درمان‌های حساس به حرارت است.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1395/01/28 21:4:38گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 11285945
تعداد بـازدید سال : 2034939
تـعداد بــازدیـد ماه : 66567
تعداد بازدید هفته : 44218
تعداد بازدید دیـروز : 14226
تعداد بازدید امـروز : 3085
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 326

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 100.24.125.162
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others