رونمايي از دستاوردهاي جديد هسته اي در چارچوب برجام

خبرگزاري آريا-زارعان: در19 فروردين آينده از دو ماشين زونال و اولتراسانتريفيوژ که نسل پيشرفته ماشين‌هاي توبولار هستند درحوزه بهداشت رونمايي مي شود.
به گزارش خبرگزاري آريا، معاون سازمان انرژي اتمي افزود: در مراسم دهمين سالروز ملي فناوري هسته اي که به پاس قدرداني از تلاشهاي افتخارآميز متخصصان ايراني در دستيابي به اين فناوري برگزار خواهد شد از چندين دستاورد اقتدارآميز هسته اي از چندين دستاورد اقتدارآميز هسته اي در  چارچوب برجام، در حوزه هاي نيروگاهي، سلامت، ليزر و اکتشاف که با تلاش متخصصان داخلي و به صورت بومي طراحي شده است رونمايي خواهد شد.
وي با بيان اينکه در اين روز از دو ماشين زونال و اولتراسانتريفيوژ که نسل پيشرفته ماشينهاي توبولار هستند در حوزه بهداشت و سلامت رونمايي خواهد شد افزود: سال گذشته اولين نسل از اين ماشينها را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي  با هدف توليد واکسن هاي دامي و انساني تحويل داديم.
اصغر زارعان گفت:‌ برحسب سفارش مجدد اين وزارتخانه در خصوص درخواست نسلهاي پيشرفته تر از اين ماشين که به  علت تحريم از دارا بودن آنها محروم بوديم، سازمان انرژي اتمي ، طراحي اين دو ماشين را در دستور کار قرار داد.
معاون سازمان انرژي اتمي با بيان اينکه اين دو محصول راهبردي تا  امروز در انحصار چند کشور معدود بوده است گفت: جمهوري اسلامي ايران نيز از اين پس به جمع توليدکنندگان اين دو محصول مهم و راهبردي خواهد پيوست.
زارعان تاکيدکرد: در 19 فروردين، در حوزه هاي نيروگاهي و ساير حوزه ها نيز خبرهاي خوشي  براي مردم خواهيم داشت.
مسئول برگزاري مراسم دهمين سالروز ملي فناوري هسته اي با بيان اينکه اين مراسم با حضور مقامات عالي‌رتبه کشوري،‌ مسئولان نظام،‌خانواده شهدا و انديشمندان داخلي و خارجي برگزار خواهد شد اظهار داشت:‌ با توجه به انحصاري بودن اين دستاوردها، اين فعاليتها و به کارگيري آنها ،‌ انحصار را خواهد شکست و جمهوري اسلامي ايران را جزء توليدکنندگان اين محصولات قرار خواهد داد.
زارعان با اشاره به اينکه اين پيشرفتهاي پرشتاب علمي که با هدف تحقيق و توسعه و خلق فناوري هاي جديد صورت مي گيرد،‌ مرهون خودباوري و اعتماد به نفس متخصصان داخلي و مديريت جهادي سازمان انرژي اتمي است افزود: تلاشهاي اين سازمان در سايه رهنمودهاي مدبرانه مقام معظم رهبري و حمايت هاي بي دريغ رياست جمهوري و همدلي ساير مسئولان نظام بوده که امروز به صورت عملياتي به نتيجه رسيده است.
وي با بيان اينکه حرکت به سوي تجاري سازي صنعت هسته‌اي با در نظرگرفتن طرحها و پروژه‌ هاي هزينه - فايده است اضافه کرد: يکي از مهمترين سياست هاي کلان اين سازمان، رفع نيازمنديهاي راهبردي از نظر صنعت داخلي و بين المللي است.
معاون سازمان انرژي اتمي تصريح کرد:‌ تلاش داريم تا بدون وابستگي به خارج از طريق شرکتهاي دانش بنيان ايجاد شده و همچنين در چارچوب مولفه هاي اقتصاد مقاومتي از سرريز اين اقدامات و فعاليتها، ساير صنايع نيز منتفع شوند و رفع نيازمنديهاي راهبردي صنعتي را در ابعاد مختلف عملياتي کنيم.
بيستم فروردين روز ملي فناوري هسته اي است که در سال آينده به علت همزماني با روز جمعه ، مراسم ويژه اي در روز پنجشنبه 19 فروردين برگزار مي شود.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/12/24 19:15:45گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 11694886
تعداد بـازدید سال : 2443880
تـعداد بــازدیـد ماه : 142637
تعداد بازدید هفته : 59954
تعداد بازدید دیـروز : 8958
تعداد بازدید امـروز : 6423
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 310

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 35.153.39.7
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others