شهر قانون

چندین سال پیش بشر دست به خلقت شهری زد که در آن اجرای نظم و قانون حرف اول و آخر بود. دنیای ساخت بشر شامل دروازه های ورودی و خروجی، انبار مرکزی و مرکز اداره شهر بود. اتاق فکر و مرکز کنترل ترافیک و .....
همه ارکان اصلی شهر به صورت مرکزی  و توسط مرکز اداره شهر کنترل می شد. در سالهای اول پیدایش شهر، فقط یک شاهراه اصلی وجود داشت و محلات مختلف شهر از طریق همین شاهراه با هم در ارتباط بودند. طبق قانونِ شهر، هیچ وسیله ای حق نداشت که از دیگری سبقت بگیرد. این موضوع در سال های اولیه پیدایش شهر مشکلی برای ساکنان ایجاد نمی کرد. چرا که سرعت عبور و مروردر تمام نقاط شهر تقریبا یکسان بود و همه ساکنین از یک تکنولوژی استفاده می کردند. اما  گدشت زمان موضوع را تغییر داد .بهتر شدن اوضاع ساکنین محلات مرکزی و بالای شهر باعث شد تا آنها تکنولوژی جدیدتر و سریع تر را به خدمت بگیرند، از طرفی هنوز اهالی محلات پایین شهر از تکنولوژی قدیمی تر استفاده می کردند و همین موضوع باعث ایجاد نارضایتی در بین ساکنین نقاط مرکزی و شمالی شهر شده بود چرا که آنها با توجه به قدرت و تمکن مالی از تکنولوژی جدیدتر و سریع تر استفاده می کردند و در اکثر اوقات به دلیل حرکت یک وسیله نقلیه با سرعت پایین تر مجبور بودند مدتی را به انتظار باز شدن معبر سپری نمایند. مدتی نگذشته بود که موضوع ترافیک به عنوان یک چالش مهم پیش روی مرکز کنترل ترافیک شهر قرار گرفت.
همه می دانستند که علت اصلی ترافیک شاهراه اصلی شهر ، کندی حرکت وسایل نقلیه متعلق به اهالی جنوبی و نزدیک به دروازه های ورودی خروجی شهر است و از طرفی امکان تعویض همه این ها هم برای خادمان و اداره کنندگان شهر میسر نبود.
در نهایت پس از بررسی راه حل های مختلف، مرکز کنترل ترافیک تصمیم گرفت با ایجاد یک پل در حد فاصل محله جنوبی و محله مرکزی ، مشکل را مرتفع نماید.آنها نام این پل را «پل جنوبی» نامیدند. با احداث این پل شهر عملا به دو قسمت تقسیم شد. از آن زمان وسایل نقلیه ای که داری سرعت پایین بودند در قسمت جنوبی و وسایل نقلیه با سرعت بالا در قسمت شمالی پل و در محدوده انبار مرکزی و مرکز اداره شهر کار جابه جایی را انجام می دادند. مدتی از این موضوع گذشت و اوضاع ساکنان شمالی شهر از ساکنان محدوه مرکز شهر بهتر و بهتر شد تا اینکه مجددا همان مشکلی که قبلا بین محله های جنوبی و محله های مرکزی و بالای شهر بود، این بار بین محله مرکزی و محله شمالی شکل گرفت. مرکز کنترل ترافیک طبق تجربه قبلی اقدام به ایجاد یک پل در قسمت شمالی شهر نمود و با این کار شهر به سه محله پایین محله، میان محله و بالامحله تقسیم شد. با این کار «پل شمالی» واسط بین میان محله و بالا محله و «پل جنوبی» نیز واسط بین پایین محله و میان محله قرار گرفت.
در این شرایط میان محله با دو پل جنوبی و شمالی به محلات دیگر متصل می شد
امروزه در این شهر :
ساکنین پایین محله از وضعیت راههای ارتباطی مناسبی برخوردار نیستند،
اما وضعیت راههای ارتباطی در میان محله بهتر از پایین محله می باشد و سرعت جابه جایی قبل و بعد از پل جنوبی تفاوت چشمگیری دارد.
بهترین وضعیت راههای ارتباطی را در بالامحله شاهد هستیم. به طوری که سرعت جابجایی قبل و بعد از پل شمالی تفاوت چشمگیری دارد.
شهرداری و مراکز اداری شهر در بالامحله قرار دارد، و خوشبختانه در ارتباط داخلی شان مشکلی ندارد. اما خزانه و انبار مرکزی هنوز در قسمت میانی شهر قرار دارد و همواره جابه جایی کالا بین مراکز اداری و ... با انبار به عنوان یک مشکل مطرح است. شهرداری  تصمیم گرفت به منظور بالابردن سرعت خدمات، یک انبار نهانی در داخل مجموعه اش ایجاد کند و کالاهایی را که از انبار مرکزی دریافت میکند در آنجا انبار نماید تا مبادلات بین انبار مرکزی و قسمت های مختلف شهرداری کمتر گردد. احدات این انبار باعث افزایش سرعت خدمت رسانی شد.
از طرفی کلیه ساکنین جنوبی نیز که نیاز به دسترسی و استفاده مداوم از انبار مرکزی دارند می بایست از شهرداری مجوز دریافت نمایند و این موضوع باعث دردسرهای برای آنها شده است. عده ای از ساکنین جنوب شهر برای این مشکل راهی را پیدا کرده اند، آنها توانسته اند با اخذ مجوزهای خاص اقدام به ایجاد مسیرهای اختصاصی و شخصی برای دسترسی به انبار مرکزی نمایند این گروه بدون نیاز به هماهنگی با شهرداری با استفاده از جاده های اختصاصی خود، به صورت مستقیم و بدون تشریفات کالای خود را در انبار مرکزی ذخیره و یا در صورت لزوم از آن خارج می نمایند. ساکنین این شهر با قبول وضع موجود در حال گذران زندگی هستند. همه ساکنین شهر از زندگی در شهر لذت می برند.

نام این شهر کامیپوتر است.
و از استعاره های زیر در داستان برای درک بیشتر مطلب استفاده شده است
شهرداری و ارکان اداری شهر : پردازنده
انبار مرکزی شهر: حافظه اصلی
انبار نهان : حافظه نهان
ساکنین محله جنوبی :واحدهای ورودی و خروجی
خیابان اصلی : گذرگاه
مسیرهای اختصاصی ساکنین جنوبی : DMA (دسترسی مستقیم به حافظه)
ح.ر آرش  -  مهر 1394

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1394/11/09 2:37:24گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12707346
تعداد بـازدید سال : 244539
تـعداد بــازدیـد ماه : 19909
تعداد بازدید هفته : 54144
تعداد بازدید دیـروز : 6604
تعداد بازدید امـروز : 3057
تـعداد کـل مطالب : 3735
تعداد افـراد آنــلاین : 215

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.232.53.118
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others