پاسخ ترورشهیدالقنطار حتمی است/صهیونیست ها باید درداخل وخارج فلسطین اشغالی نگران باشند

به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله عصر یکشنبه در ابتدای سخنرانی خود در مراسم هفتمین روز شهادت سمیر القنطار از فرماندهان مقاومت لبنان و سردار اسیران آزاده لبنانی با همه کسانی که با مقاومت و خانواده شهید القنطار ابراز همدردی کرده و در این مراسم حضور یافته اند ، قدردانی کرد و یاد شهیدانی را که به همراه سمیرالقنطار در شهرجرمانا در ریف دمشق پایتخت سوریه به شهادت رسیده اند، گرامی داشت.
وی در این سخنرانی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد،همچنین سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) دوعید بزرگ مبارک مسیحیان و مسلمانان را تبریک و تهنیت گفت و از این که ملت های منطقه با جنگ های تحمیلی چند سالی است که عید واقعی ندارند، ابراز تاسف کرد.
سید حسن نصرالله تاکید کرد که این جنگ ها برای خدمت به دشمن صهیونیستی بر ملت ها و کشورهای منطقه تحمیل شده اند.
دبیرکل حزب الله در ادامه ویژگی ها و صفات متمایز شهید القنطار را بر شمرد و گفت که این شهید مومن و با بصیرت بود.
سید حسن نصرالله با بیان این که « از 67 سال قبل تاکنون که رژیم صهیونیستی ایجاد شده، منطقه ما با بلای بزرگی مواجه است، گفت:سمیر القنطار که از همان نوجوانی راه مقاومت را برگزید، نماینده نسلی از جوانان لبنانی و عرب است که به فلسطین ایمان دارند و حاضر هستند در راه آزادی فلسطین به شهادت برسند وتاکنون بسیاری از آنها به شهادت رسیده اند.
دبیرکل حزب الله با بیان این که «جنگ های نرم برای دور کردن جوانان امت های عربی واسلامی از قضایای بزرگ از جمله فلسطین به راه افتاده است»، اظهارداشت: سمیر القنطار جوانی کوشا و در قبال قضیه فلسطین مسئولیت پذیر بود و در راه آزادسازی آن مبارزه و مقاومت کرد.
وی با تاکید به این که« به این روحیه مسئولیت پذیری که سمیر القنطار از زمان ورودش به صفوف مقاومت فلسطین تا شهادتش در صفوف مقاومت اسلامی لبنان در خاک سوریه به نمایش گذاشت، نیاز داریم.
سید حسن نصرالله با بیان این که « مقاومت بدون قربانی دادن وجود نخواهد داشت»، تصریح کرد: امروز به روحیه قربانی شدن و آمادگی برای قربانی کردن جان خود نیاز داریم و این شرط اساسی برای خیزش ملت و ادامه مقاومت تا آزادسازی سرزمین های اشغالی و ساختن آینده ای توام با عزت برای امت های اسلامی و عربی هستیم.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: سمیر القنطار 30 سال در زندان های رژیم صهیونیستی پایداری ، صبر و مقاومت کرد و هرگز متزلزل نشد و از مسیر خود عقب نشینی نکرد و در مقابل زندانبانان صهیونیست خود ضعف نشان نداد و ابراز ناامیدی نکرد.
وی با اشاره به ایثارگری های شهید القنطار اظهارداشت: که سمیر القنطار بعد از آزادی از زندان های دشمن صهیونیستی هیچ پیشنهاد غیرنظامی را نپذیرفت و تنها فعالیت در گشتی های نظامی و کار با سلاح های ضد زره را برای مبارزه با دشمن صهیونیستی انتخاب کرد و در صفوف رزمندگان مقاومت قرار گرفت.
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در مذاکرات سال 2000 برای آزاسازی اسیران از زندان های رژیم صهیونیستی ، اسرائیلی ها با قاطعیت با آزادی سمیر القنطار مخالفت می کردند.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد که صهیونیست ها با پرونده جولان با حساسیت برخورد می کنند زیرا نمی خواهند جبهه جولان گشوده شود.
وی گفت: سمیر القنطار و برادرانش نقش مهمی در کمک به نیروهای جوان مقاومت سوریه در جولان و انتقال تجربه به آنها داشتند و این شرایطی بود که دشمن صهیونیستی به شدت از آن هراس داشت و می ترسید.
سید حسن نصرالله با بیان این که « اسرائیل درصدد است تا مقاومت سوریه را در جولان در نطفه خفه کند»، افزود: جولان آن قدر برای صهیونیست ها حساس است که تلاش می کنند آن را با ایرانی ها گره بزنند و هر طرفی را که با آنها می جنگد، مزدور ایران می خوانند.
دبیرکل حزب الله با بیان این که دشمن صهیونیستی از مقاومت مردمی در جولان می ترسد و نگران است که این مقاومت جولان را به نقشه سیاسی بازگرداند، اظهارداشت: صهیونیست ها تلاش دارند که ما و فلسطینی ها همواره احساس یاس و ناامیدی کنیم تا اسرائیل باقی بماند.
دبیرکل حزب الله با بیان این که « عجیب است ، اسرائیل شریک در جنگ علیه تروریسم است و جهان و برخی کشورهای عربی آن را به رسمیت شناخته اند»، اظهارداشت: گوئی اسرائیلی ها به فلسطینی ها و هر طرفی که با آنها درگیر هستند، می گویند که منتظر شورای امنیت سازمان ملل و توفان قاطعیت نباشید.
سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: آیا باید منتظر برخی کشورهای عربی و سیاست بازگشت امید آنها شد در حالی که در 67 سال گذشته فقط یاس و ناامیدی را ترویج داده اند.
وی تصریح کرد: مدرسه مقاومت و مدرسه سمیر القنطار ، تاکید دارد که ملت مقاومت با یاس و ناامیدی رابطه ای ندارد و هرگونه دلسرد و مایوس کردن ملت عربی خدمت به منافع دشمن صهیونیستی است.
دبیرکل حزب الله با بیان این با دو منطقه مواجه هستیم ، یکی می گوید اسرائیل وجود دارد و باید با آن کنار آمد و دیگری معتقد است که اسرائیل به زودی نابود و ریشه کن خواهد شد، تاکید کرد: معادلات طبیعی می گوید که رژیم اسرائیل رو به زوال و نابودی کامل است.
سید حسن نصرالله با بیان این که « همه را به مقاومت ، ثبات در مواضع، صبر و آمادگی کامل فرا می خوانیم»، : معنای دیگر نابودی طرح صهیونیستی، بقای فلسطین در سرزمین های اشغالی 48 ، کرانه باختری و نوارغزه است حتی اگر در محاصره باشد.
وی با تاکید به اینکه « پاسخ به ترور شهید القنطار حتمی و تردید ناپذیر است»، اظهارداشت که: پایداری فلسطینی ها در خاک و سرزمینشان ، مقاومت واقعی است.
سید حسن نصرالله خطاب به صهیونیست ها گفت: اگر برای ترور و به شهادت رساندن سمیر القنطار آماده بودید ، چرا تا این حد از انتقام از خون او می ترسید و اگر معتقدید که مقاومت سرگرم به نبرد با تروریسم تکفیری است، چرا این همه وحشت کرده اید؟
دبیرکل حزب الله افزود: مسئولیت امت عربی و اسلامی این است که با ایمان به ارکان پایداری و مقاومت از ملت فلسطین برای این که در سرزمین خود باقی بمانند، کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: امید بزرگ در هر زمانی با پیروزی های مقاومت در لبنان و فلسطین ایجاد شده است، و امروز هم نمی توانیم درمقابل ریخته شدن خون مجاهدان و برداران خد در هر نقطه ای از جهان تسامح و کوتاهی کنیم.
سیدحسن نصرالله با بیان این که « کجا هستند سربازان و افسران صهیونیست در طول مرزهای با فلسطین اشغالی»، اظهارداشت: تصمیم ما از روزهای اول قاطع و حتمی بوده و مسئله در دست نیروهای امین و رازدار است .
دبیرکل حزب الله با بیان این که ما پول ها و ارتش های عربی را نمی خواهیم، تاکید کرد: میدان نبرد با دشمن به طور کلی گشوده است و هیچ روزی این نبرد تعطیل نشده و هرگز تعطیل نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: صهیونیست ها باید همواره در مرزها و داخل و خارج سرزمین های اشغالی فلسطین نگران و هراسان باشند و پیروزی از آن ما خواهد بود.
سید حسن نصرالله تاکید کرد:به مرزها از الناقوره تا پایگاه های اسرائیلی در جولان اشغالی نگاه کنید، سربازان دشمن صهیونیستی کجا هستند؟ آیا مانند موش های صحرائی در لانه های خود مخفی نشده اند؟
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: ما از تهدیدها و هراس افکنی ها نمی ترسیم و این سیاست ها نفعی برای دشمنان ندارد و آنها همواره در ارزیابی ها اشتباه کرده اند نه ما.
وی تصریح کرد: ما پول ها و ارتش های عربی را نمی خواهیم ، فقط همین هایی که در سوریه می جنگند برای نابودی دشمن صهیونیستی کافی هستند.
در این مراسم که در مجتمع تربیتی شاهد در ضاحیه جنوبی بیروت به میزبانی حزب الله و خانواده شهید القنطار برگزار شده است، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی و محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان شرکت کردند.
حجت الاسلام سیبویه سرپرست نمایندگی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سوریه به همراه رنجبر رایزن فرهنگی ایران در سوریه در این مراسم شرکت کرده است.
نماینده نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان، علی عبدالکریم علی سفیر سوریه در لبنان هم در این مراسم شرکت کردند.
پیش از اظهارات دبیرکل حزب الله، بسام القنطار پیام خانواده این فرمانده شهید مقاومت را قرائت کرد.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/10/06 19:14:52گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12053728
تعداد بـازدید سال : 2802722
تـعداد بــازدیـد ماه : 50797
تعداد بازدید هفته : 20779
تعداد بازدید دیـروز : 6540
تعداد بازدید امـروز : 4762
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 40

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.215.185.97
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others