نامه تاریخی رهبری پرونده برجام را بست/شروط رهبری تجلی پیام عاشورا

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: دشمنان بعد از برجام نیز مجدداً سخن از گزینه های روی میز دارند، آنها نمی فهمند که این ملت کربلایی و عاشورایی است و یاران امروز سید الشهدا شجاعت یاران دیروز سید الشهدا را دارند.

وی با تاکید بر اینکه باید نعمت های خداوند را فراوان یاد کنیم، گفت: امنیت و عشق به اباعبدالله از نعمت های بزرگ خداوند است و یاد کردن این نعمت ها باعث شده شکر ما بیشتر شده و عشق ما به خداوند شکل بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالگرد شهادت مصطفی خمینی پسر امام راحل گفت: امام فرمودند رفتن مصطفی از الطاف خفیه خداوند بود و شهادتش جرقه انقلاب را زد.

حجت الاسلام احمد خاتمی با اشاره به بمب گذاری حرم امام رضا در عاشورای سال ۷۳ گفت: در سال ۷۳ منافقان در روز عاشورا در حرم امام رضا بمب منفجر کردند. خداوند این شهدا را با شهدای کربلا محشور کند.

وی با اشاره به شهادت سردار همدانی گفت: شهید همدانی عمری را در جهاد گذراند و خداوند با شهادت اجرش را دارد. مرگی بجز شهادت برای ایشان جای تعجب داشت. اگر همدانی نبود چه بسا سوریه سقوط می کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی گفت: مهدوی کنی فقیهی مجاهد بود و ارتحال این عالم بزرگوار مصداق ثلمه به انقلاب بود.

نامه تاریخی، عمیق و دقیق رهبری، پرونده برجام را بست

عضو مجلس خبرگان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به نامه مقام معظم رهبری مبنی بر شروط اجرای برجام به دولت گفت: برجام مسئله مهم کشور و جهان است و نامه تاریخی، عمیق و دقیق رهبری، پرونده برجام را بست.

وی تاکید کرد: انصافاً این نامه معمولی نبود و کلمه کلمه این نامه روی حساب بود و اگر دنیا می خواهد موضع ملت ایران را در خصوص برجام بداند، این نامه موضع ملت ایران است.

نامه رهبری در مورد شروط اجرای برجام تجلی پیام جاوید عاشورا بود

حجت الاسلام احمد خاتمی با تاکید بر اینکه این نامه تجلی پیام جاوید عاشورا بود، گفت: در سراسر این نامه روح حماسه حسینی و روح انقلابی حاکم است و این پیام را دارد که ایران اسلامی همچنان بر مواضع اصولی خود پایبند است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: نامه مقام معظم رهبری مایه نشاط نیروهای انقلاب شد و تمام این نامه در یک کلام «هیهات من الذله» است.

عضو مجلس خبرگان اظهار داشت: در این نامه نفرت از آمریکا و دروغ گویی و بدقولی استکبار موج می زند و رهبر انقلاب مثل امام راحل، آمریکا را شیطان بزرگ می داند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، هر یک از طرف های مذاکره اگر بگویند ساختار تحریم ها باقی مانده است، نقض برجام است و اگر در طول این ۸ سال در هر سطح و به هر بهانه ای از جمله بهانه نخ نما شده حمایت از تروریست و نقض حقوق بشر، بخواهند تحریم های جدیدی را وضع کنند، نقض برجام است.

به دستور رهبری باید هیاتی برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل شود

حجت الاسلام احمد خاتمی گفت: آقا دستور دادند هیئت قوی، آگاه و هوشمند برای رصد پیشرفت کارها و انجام تعهدات تشکیل شود و اگر طرف مقابل خواست زیر قولش بزند، این هیئت متوجه شود.

وی اظهار داشت: اختیار تشکیل این هیئت از سوی مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت ملی داده شده است.

افراط و تفریط ها در برجام نزد رهبری جایگاهی ندارد

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه موضع ولایت تکلیف مواضع افراط گونه و تفریط گونه را مشخص کرد، گفت: موضع گیری مقام معظم رهبری نشان داد افراط و تفریط هایی که در طول این ایام دوطرف اعلام می کردند، نزد رهبری جایگاهی نداشته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: بنابراین فتح الفتوح دانستن برجام یا اعتقاد به این موضوع که با تصویب برجام، انقلاب خاتمه یافته است، نظر رهبری نبود.

بگو مگوهای قبل از نامه رهبری در خصوص برجام تمام شود

حجت الاسلام احمد خاتمی با تاکید بر اینکه رهبری به طور مشروط برجام را تائید کرده اند، گفت: انتظار ما این است که بگومگوهای قبل از برجام تمام شود. از این به بعد برجام قانون است و باید همه از این فرصت برای حل مشکلات استفاده کنند.

وی با اشاره به هشدار رهبری نسبت به خطر نفوذ، گفت: تاکنون حدود ۱۰۰ روز از زمان برجام می گذرد و ۷۰ بار آقا خطر نفوذ را گوشزد کردند. معلوم می شود خطر جدی است و مسئولان و مردم باید مراقبت کنند که از روزنه برجام دشمنی که ۳۶ سال است از در بیرون کرده ایم، از پنجره وارد نشود.

عضو مجلس خبرگان در ادامه از صاحبان قلم و اداره کنندگان سایت ها، خواست جاده صاف کن آمریکا نباشند و چهره آمریکا را بزک نکنند.

کسانی که به بازسازی چهره آمریکا می پردازند، قطعاً عامل آمریکا هستند

خطیب موقت نماز جمعه تهران هشدار داد: اگر کسانی به بازسازی چهره آمریکا بپردازند، قطعاً عامل آمریکا هستند.

حجت الاسلام احمد خاتمی تصریح کرد: نباید به دشمن و قول و قرارهایش خوش بین باشیم. خوش بینی به آمریکا ناشی از ناپختگی سیاسی است.

وی گفت: آخرین خطبه من در نماز جمعه در روز عید قربان بود، دقیقاً در روزی که فاجعه منا رخ داد.

عضو مجلس خبرگان فاجعه منا را زخمی عمیق خواند و گفت: بنده بارها پای تلویزیون زمانی که صحنه های جانگداز منا را پخش می کرد، گریه کردم. هیچ ایرانی نیست که با دیدن این صحنه ها اشک نریخته باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بازماندگان این فاجعه تنها خود را داغدار ندانند، کل ملت ایران داغدار هستند.

حجت الاسلام احمد خاتمی اظهار داشت: آنها که در حال احرام به دیدار خدا رفتند و مانند ارباب بی کفن و تشنه شان حسین (ع) جان دادند، به لقاء الله پیوستند.

وی اظهار داشت: امام صادق (ع) فرمودند کسی که در راه مکه جان دهد از هول روز قیامت در امان است و وارد بهشت می شود.

دولت آل سعود در مورد فاجعه منا باید در دادگاه بین المللی محاکمه شود

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: بی تردید دولت عربستان در کوتاهی در این حادثه مجرم است و باید در دادگاه بین المللی محاکمه شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: اولاً چرا راه را بستند که این فاجعه برای جهان اسلام رخ دهد؟ ثانیاً ۴۵۰۰ دوربین جای جای منا وجود دارد که در اتاق فرمان تصویرهای آن مشاهده می شود، چرا بلافاصله به داد این جمعیت نرسیدند؟ چرا به موقع کمک رسانی نکردند؟ چرا نگذاشتند نیروهای امدادی سایر کشورها، امداد کنند؟

حجت الاسلام احمد خاتمی با تاکید بر اینکه دولت سعودی در این فاجعه کوتاهی و تقصیر داشته است، گفت: حداقل وظیفه برای دولت آل سعود در قبال جان باختن حدود ۸ هزار نفر، عذرخواهی است.

وی ادامه داد: دولت سعودی نه تنها در این مدت عذرخواهی نکرده است، بلکه طلبکارانه حرف می زند و می گوید مسئله را سیاسی می کنند، در حالی که وظیفه دولت جمهوری اسلامی دفاع از حقوق مردم است.

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه این مسئله نباید به مرور زمان فراموش شود، گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند سازمان حج و وزارت خارجه باید این مسئله را دنبال کنند ولو سالها طول بکشد. سعودی ها لیاقت ندارند حج را اداره کنند و باید اداره حج به عهده جامعه اسلامی قرار گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به انتفاضه سوم مردم فلسطین گفت: این انتفاضه برای مردم فلسطین خیر و برکت دارد.

نسخه های سازش، تمدید اسارت ملت فلسطین است

حجت الاسلام احمد خاتمی با تاکید بر اینکه نسخه های سازش، تمدید اسارت ملت فلسطین است، گفت: خیر و برکت در این انتفاضه ها است، البته هزینه هایی دارد و اینها هزینه آزادی است.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/08/01 16:11:1گزارش به ناظر

ارسال نظر

توجه : کلیه نظرات ارسالی شما بعد از تایید توسط مدیریت،درسایت نمایش داده خواهد شد .
 
نام و نام خانوادگی :  
متن :  
متن امنیتی :  
 

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9062450
تعداد بـازدید سال : 1811716
تـعداد بــازدیـد ماه : 36101
تعداد بازدید هفته : 21398
تعداد بازدید دیـروز : 6713
تعداد بازدید امـروز : 9783
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 352

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.218.67.1
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others