اسيدپاش اصفهان دستگير شد/ شناسايي فرد اسيدپاش از سوي زن هاي قرباني

خبرگزاري آريا-دو زن که هدف اسيدپاشي‌هاي سريالي اصفهان قرار گرفته‌اند، مظنون اصلي اين جرايم خشن را شناسايي کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاري آريا،دو زن که هدف اسيدپاشي‌هاي سريالي اصفهان قرار گرفته‌اند، مظنون اصلي اين جرايم خشن را شناسايي کرده‌اند.
يکي از زنان براي درمان در خارج از کشور است که هنوز مظنون شماره يک را نديده است، يکي ديگر مي‌گويد مرد اسيدپاش را کامل نديده، اما دو زن ديگر تأکيد دارند اين مرد خطرناک کسي جز همان اسيدپاش نيست.
وکيل قربانيان اسيدپاشي‌هاي سريالي اصفهان در نشست خبري پنجشنبه گفت: نخستين زن جوان که هدف اسيدپاشي قرار گرفت، «سميه مسماريان» نام دارد که در 15 شهريور ماه سال 93 هدف اسيدپاشي قرار گرفته است، سپس «مينا آزاده» در پنجم مهرماه 93 و سهيلا جورکش و «مرضيه ابراهيمي» در 23 مهرماه سال گذشته هستند که همگي کمتر از يک ماه مورد هجوم وحشيانه يک ناشناس قرار گرفته‌اند.
وي افزود: بازپرس «احمد دهقان» از شعبه 6 دادسراي اصفهان اقدامات بسيار خوبي انجام داد که جاي تشکر دارد، همچنين اگر حمايت اين تيم قضايي - پليسي و امنيتي نبود به نتايج کنوني نمي‌رسيديم. وکيل پرونده اسيدپاشي در اصفهان با اشاره به اينکه همه وجه اشتراک‌هاي اين چهار زن جوان مورد بررسي قرار گرفته است، گفت: با وجود برخي اشتراک‌ها اما مرضيه ابراهيمي همان قرباني اسيدپاشي خيابان مهرداد اصفهان شرايط متفاوتي داشته و نو عروسي است که وضعيت وخيمي دارد و هر روز با هزينه‌هاي سنگين و مبالغي هنگفت درماني مواجه است.
اين وکيل ادامه داد: از آغاز بررسي پرونده اقدامات قضايي و پليسي زيادي انجام شد و پليس بسيار حرفه‌اي در اين قضيه برخورد و موشکافانه و دقيق چند مرد را که سابقه‌دار بودند، دستگير کرد. وي ادامه داد: چندين متهم اصلي در اين ماجرا دستگير شدند که هم‌اکنون در مرحله بازجويي هستند اما يکي از آنان که مشخصات وي بسيار با مظنون اين پرونده نزديک است، خشونت عليه زنان را بسيار ماهرانه و با لذت‌ انجام مي‌داده که بازجويي‌هاي اوليه از وي انجام شده است.
وکيل پرونده اسيدپاشي در پاسخ به اين سؤال که آيا اين فرد دستگير شده متهم جنايت اسيدپاشي است، گفت: نمي‌خواهم بگويم صددرصد است اما ظن قوي بر وي وجود دارد و فعلاً وي تحت بازجويي است. اين مرد جنايتکار جرائم مختلفي عليه زنان انجام داده و همين جرائم پي در پي وي عليه زنان ظن قوي بيشتر مقامات کشور را به اين سمت برده که مظنون اصلي همين مرد باشد. من معتقدم کسي مي‌تواند اسيدپاشي کند که قبل از آن جنايت‌هاي مختلف را به عنوان مقدمه انجام داده باشد و ديگر هيچ چيزي براي ازدست دادن نداشته باشد.
وي بيان کرد: اين مظنون که بسيار به مشخصات فرد اسيدپاش نزديک است، پرونده سنگين خشونت عليه زنان در اصفهان و انواع جنايت‌ها را دارد و به همت قوه قضائيه، دادستان، وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگير شده است. وي بيان کرد: همه اقدامات صورت گرفته با مشخصات مظنون و عامل اسيدپاشي‌هاي ناجوانمردانه مطابقت داد.
وکيل پرونده اسيدپاشي اصفهان در پاسخ به اينکه اگر اين مظنون و اعترافات و شواهد و قرائن به فرد اسيدپاش نزديک است چرا اعلام نمي‌شود، تصريح کرد: چهار زن قرباني بايد وي را شناسايي کنند و البته اين قضيه در مرحله مواجهه حضوري صورت گرفت که برخي قربانيان اسيدپاشي وي را ديده‌اند و درصدي هم تأييد کرد‌ه‌اند که اسيدپاش همان مظنون است. وي افزود: ابتداي کار متهم‌هاي زيادي براي روشن شدن اين قضيه دستگير شدند و پليس يک سال بررسي مي‌کرد اما متهم بسيار سنگدل بوده و بسيار در انتقام‌گيري با مهارت عمل کرده بود. اين شخص پس از مدتي تحت نظر بودن بازداشت شد که همان دزد سريالي خانه‌هاي اصفهان است.
وي بيان کرد: با اقدامات قوه قضائيه و وزارت اطلاعات اين پرونده در حال پيگيري سرنخ‌هاي کلاف سر در گم پرونده اسيدپاشي است، سهيلا جورکش يکي از قربانيان حادثه جهت درمان و ساخت قرنيه به خارج کشور و اسپانيا رفته است که حداقل حدود 7 ماه دوره درمان وي طول مي‌کشد که بايد براي تشخيص هويت صد درصد اين مظنون اقدام کند که تاکنون اين مواجهه صورت نگرفته است.
وکيل پرونده اسيدپاشي اصفهان اظهار کرد: همه مشخصات مظنون با عامل جنايت اسيدپاشي تاکنون مطابقت داشته است و دو مظنون اسيدپاشي وي را ديده و شناسايي کرده‌اند. وي اضافه کرد: در مدت يک سال توسط اتاق فکري که براي اين پرونده تشکيل شده است همه اقدامات و سرنخ‌هاي موجود به صورت حرفه‌اي مورد بررسي قرار گرفته است. وي در پايان بيان کرد: به نظر مي‌رسد با مطابقت شواهد موجود فرد دستگير شده با مشخصات فرد اسيدپاش در آينده‌اي نه‌چندان دور خبرهاي خوشي از تأييد به چنگ افتادن عامل اسيدپاش از سوي مقامات قضايي و انتظامي اعلام شود.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/03/30 21:34:18گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9885820
تعداد بـازدید سال : 634814
تـعداد بــازدیـد ماه : 79306
تعداد بازدید هفته : 4572
تعداد بازدید دیـروز : 7451
تعداد بازدید امـروز : 4572
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 199

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.232.38.214
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others