خطر افشای اطلاعات با اپلیکیشن‌ موبایل/ صدور ناخواسته مجوز دسترسی


پلیس فضای تبادل اطلاعات درباره نصب اپلیکیشن های مختلف بر روی گوشی های تلفن همراه کاربران که به دلیل ناآگاهی بسیاری از آنها، خطر افشای اطلاعات شخصی را به همراه دارد، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تکنولوژی های نوین این امکان را فراهم کرده که کاربران در کمترین زمان ممکن به نرم افزارهای مورد نیاز خود دسترسی خواهند داشت؛ اما این مزیت در مواقعی مخاطراتی را به همراه دارد که کاربران تلفن همراه و سایر ابزارهای ارتباطی باید به آن توجه داشته باشند.

براین اساس پلیس فتا با اشاره به افزایش بدافزارهای تلفن همراه که به صورت اپلیکیشن های مختلف تولید می شوند به کاربران موبایل های هوشمند هشدار داد.

پلیس فتا اعلام کرد: از آنجایی که از طریق گوشی های موبایل به راحتی می توان اپلیکیشن های مختلف را دانلود و از آنها استفاده کرد، کاربران باید در مورد دانلود این نرم افزارها و نصب آن بر روی گوشی جوانب امنیتی را به کار گیرند؛ چرا که برای نصب و راه اندازی بسیاری از این اپلیکیشن ها بر روی گوشی موبایل، کاربر باید یک سری مجوزهای دسترسی را برای نرم افزار صادر کرد که این مجوزها می تواند اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر را بدون آگاهی وی، به نرم افزار بدهد.

از جمله این موارد می توان به دسترسی دفترچه تلفن یا فهرست مخاطبین ایمیل، فهرست تماس‌ها، داده اینترنت، داده‌های تقویم و غیره اشاره کرد که این امکان بیشتر در زمان به روز رسانی نرم افزارها اتفاق می افتد.

ازاین رو پلیس فتا با اشاره به لزوم رعایت موارد امنیتی اعلام کرد: کاربران اگر فکر می کنند بدافزاری در دستگاهشان وجود دارد آنتی ویروسی را نصب کرده تا دستگاه را اسکن کند؛ همچنین کاربران باید برنامه‌های اضافی را پاک کرده و تا حد امکان از نصب چنین بر نامه هایی که درخواست دسترسی به اطلاعات گوشی تلفن همراه را دارند اجتناب کنند.

پلیس فتا با تاکید براینکه آمادگی مقابله با جرایم رایانه ای را دارد، از عموم مردم خواست در صورت مواجهه با موارد مشابه و سایر جرایم رایانه ای مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/03/22 17:28:57گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12707234
تعداد بـازدید سال : 244427
تـعداد بــازدیـد ماه : 19797
تعداد بازدید هفته : 54032
تعداد بازدید دیـروز : 6604
تعداد بازدید امـروز : 2945
تـعداد کـل مطالب : 3735
تعداد افـراد آنــلاین : 268

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.232.53.118
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others