آوارگی میلیون‌ها اسرائیلی درجنگ آینده/ داعش همان القاعده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان امروز در همایش «پیشاهنگان مهدی» وابسته به موسسه «کشافة المهدی» لبنان، در سخنانی گفت: دشمن صهیونیستی چند روز قبل رزمایشی را برگزار کرد. این رژیم اعتراف کرد که در جنگ ۳۳ روزه پیروز نشد و موضوع جدیدی به اسم جبهه داخلی در جنگ از سوی اسرائیل مطرح شد که رزمایش اخیر در این راستا انجام شد و در واقع رژیم صهیونیستی پس از شکست خود در جنگ ۳۳ روزه ناگزیر به برپایی چنین رزمایشی شده است.

رژیم صهونیستی شکست پذیر است

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی از لحظه تاسیس خود بنا را بر تهدید، کشتار و ایجاد رعب و وحشت گذاشته است. این رژیم پس از جنگ جولای ۲۰۰۶ ثابت کرد ارتشی شکست پذیر است و هر زمان که تجاوز کنند با واکنش مواجه خواهند شد و این واکنش در عمق اراضی فلسطین اشغالی خواهد بود.

سید حسن نصرالله افزود: دیگر زمان اینکه اسرائیل خانه ها و زیرساخت های ما را ویران می کرد و شهروندانمان را آواره می کرد و حال آنکه خانه ها و زیرساخت های این رژیم باقی می ماند و شهرک نشینان این رژیم در منازلشان باقی می ماندند به پایان رسیده است، در واقع پس از جنگ 33 روزه در سال 2006 این مسئله به پایان رسیده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مقاومت لبنان در هر جنگی در آینده که به این کشور تحمیل شود میلیون ها اسرائیلی را به مهاجرت از منازلشان تهدید می کند.

نبرد در جرود عرسال

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگر سخنان خود گفت: تصمیم کابینه لبنان درباره منطقه عرسال واضح و آشکار است و این تصمیم مبتنی بر این است که ارتش لبنان شهرک عرسال را از یوغ تروریست ها بازپس گیرد و از آن دفاع کند. تصمیم کابینه لبنان درباره عرسال باید اجرایی شود و دولت باید به همراه ارتش لبنان این موضوع را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: نیروهای شجاع مقاومت لبنان کسانی که ما به ایمان و فداکاری هایشان اذعان داریم کسانی که در این راه شهید و زخمی دادند اکنون در حال نبرد با تروریست ها هستند. ما از مدت زمان مشخص برای پایان نبرد با تروریست ها سخن نمی گوییم، این نبرد درباره خود سخن می گوید، در حال حاضر دهها کیلومتر از منطقه جرود عرسال توسط مبارزان مقاومت آزاد شده است.

سید حسن نصرالله گفت: ما نمی خواهیم به شهرک عرسال نزدیک شویم، این مسئولیت دولت و ارتش لبنان است، می خواهم که فریبکاری سیاسی مبنی بر اینکه حزب الله خواهان ورود به عرسال است متوقف شود، آزاد سازی عرسال و نجات آن از تکفیری ها مسئولیت دولت و ارتش لبنان است و ما هرگز به ورود به این شهرک فکر نکرده و برای آن برنامه ریزی نکرده ایم، نبرد جرود عرسال آغاز شده است و تا زمان آزادسازی آن از یوغ تروریست ها ادامه خواهد داشت، کسی راجب زمان آن سخن نمی گوید و فرماندهان مقاومت در این نبرد آن را مشخص می کنند.

وی افزود: نبرد جرود عرسال سنگینی بار مسئولیت ارتش لبنان را کم خواهد کرد و اجرای اقدامات مورد دلخواه اهالی این منطقه و دولت از ارتش لبنان را تسهیل خواهد کرد. همه دنیا می دانند گروه داعش چه گروهی است، چگونه تاسیس شد و سرکردگان آن چه کسانی هستند.

داعش شاخه القاعده است

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: داعش شاخه ای از القاعده بود که پس از اختلاف با این شبکه از آن جدا شد، القاعده توسط آمریکا، عربستان سعودی و پاکستان به وجود آمد، در حال حاضر چیزی تغییر نکرده است جز اینکه ابوبکر البغدادی اکنون سرکرده داعش است. داعش ساخته آمریکا و سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آن است.

وی تصریح کرد: همه دنیا می گویند داعش خطری برای کل جهان است اما در لبنان کسانی هستند که معتقدند داعش خطری برای لبنان محسوب نمی شود. داعش گروهی نیست که تنها در موصل، تدمر یا الرقه وجود داشته باشد بلکه این گروه در جرود عرسال نیز حضور دارد.

تجاوز عربستان به یمن

سید حسن نصرالله درباره تجاوز عربستان سعودی به یمن نیز گفت: تجاوز به یمن واقعا واضح و آشکار است و رژیم عربستان با تمام امکانات خود تلاش می کند انتقاد از این تجاوز را مسکوت نگه دارد. اگر عربستان سعودی در تجاوز به یمن خود را برحق می داند چرا از انتقاد برخی رسانه ها می ترسد.

وی در ادامه افزود: موضع ما در قبال تجاوز ظالمانه عربستان سعودی به یمن هرگز تغییر نخواهد کرد، ما همواره این تجاوز را محکوم کرده ایم، در حالی که 72 روز از تجاوز عربستان به یمن می گذرد اهداف ریاض در این تجاوز محقق نشده است و تنها کشتار و ویرانی محقق شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان اظهار داشت: هیچ افقی پیش روی عربستان نیست و ریختن خون مردم یمن و تخریب و ویرانی در آن دلیل بر قدرت نیست و حتی اهداف کوچک عربستان نیز در این تجاوز محقق نشده است. عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن که پیش از این می گفت در کنفرانس ژنو برای حل بحران یمن شرکت نخواهد کرد اکنون ناگزیر به شرکت در این نشست شده است زیرا هیچ افقی پیش روی تجاوز به یمن قرار ندارد. تنها راه حل این است که عربستان سعودی و حامیان آن تجاوز به یمن را متوقف کنند.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/03/15 0:0:0گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 11704680
تعداد بـازدید سال : 2453674
تـعداد بــازدیـد ماه : 152431
تعداد بازدید هفته : 69748
تعداد بازدید دیـروز : 12109
تعداد بازدید امـروز : 4108
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 225

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.234.255.5
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others