ائتلاف بین المللی 40 بار به داعش کمک کرده است

به گزارش ایرنا، میسان با انتشار گزارشی در پایگاه تحلیلی 'شبکه ولتر'، نوشت: این ائتلاف در اوت (مرداد/ شهریور) 2014 میلادی به رهبری آمریکا و متشکل از 22 دولت که ادعا می کند از نفرات بیشتر و آموزش دیده تر و نیز تجهیزات بهتری در مقایسه با داعش برخوردار است،تشکل شد. با این حال این گروه نتوانسته داعش را عقب براند و روند تصرف راه های تازه توسط آن را متوقف کند.

در این گزارش آمده است: رسانه های غربی در روزهای اخیر اخبار مهم خود را به سوریه و سقوط تدمر اختصاص دادند و این توجه رسانه ای از زمان مساله بمباران شیمیایی 'غوطه' و مداخله 'ناتو' در این کشور، بی سابقه بود. رسانه های غربی همچنین به شدت از احتمال تخریب آثار تاریخی و باستانی این شهر ابراز نگرانی می کردند.

این توجه رسانه ای از آن جهت تعجب آور بود که این رسانه ها به اخبار پیشروی 'داعش' در لیبی و سقوط شهر 'سیرت' نپرداختند و این در حالی است جمعیت این شهر پنج تا شش برابر تدمر است.

روزنامه نگارانی که در دو ماه گذشته وضعیت هرج و مرج لیبی را گزارش می کردند و مداخله نظامی اروپا را برای پایان دادن به موج مهاجرت از این کشور خواستار می شدند، در مورد این پیش روی داعش اظهارنظری نکردند. حقیقت آن است که داعش در لیبی به فرماندهی ' عبدالحکیم بلحاج' اقدام می کند. وی فرماندار نظامی طرابلس زیر نظر ناتو است و در 2 مه (12 اردیبهشت) 2014 میلادی در وزرات خارجه فرانسه پذیرفته شد.

روزنامه نگاران غربی عنوان می کنند که ' داعش نیمی از سرزمین سوریه را تحت کنترل خود دارد' و این در حالی است که نقشه های منتشر شده نشان می دهد داعش تنها کنترل چند شهر و جاده را در دست دارد و نه کنترل مناطق را. به هر روی، اقدامات رسانه ای در زمینه 'خاورمیانه بزرگ' واقعیات را بازتاب نمی دهد و تنها ابرازی برای توجیه سیاست هاست.

در ادامه این گزارش با بیان این که داعش توسط آمریکا و با حمایت ترکیه، پادشاهی های خلیج فارس و رژیم صهیونیستی به وجود آمده است، می خوانیم: برخلاف اتهاماتی که برخی روزنامه گاران علیه 'بشار اسد' مطرح و وی را عامل ایجاد داعش معرفی می کنند، آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا اعلام کرده که داعش برای آمریکا عملکرد راهبردی دارد.

این گزارش می افزاید: همچنین در پرونده محرمانه مربوط به 12 اوت (21 مرداد) 2012 میلادی به روشنی از طرح واشنگتن برای تشکیل 'حاکمیت سلفی' در سوریه به منظور منزوی ساختن دولت این کشور، سخن به میان آمده است. همان طور که پیش از این نیز گفته ایم، داعش به تصمیم کنگره آمریکا و بر پایه طرح 'رایت' در کنفرانس مخفی ژانویه 2014 میلادی ایجاد شد و موضوع آن تشکیل دو منطقه کرد و سنی در فاصله میان عراق و سوریه و بستن جاده ابریشم بود.

این گزارش حاکی است: تبلیغات رسانه ای در مورد سقوط تدمر نیز می تواند مرحله آماده سازی افکار عمومی برای مداخله نظامی واقعی علیه داعش باشد. این مساله می تواند در نشست ائتلاف علیه داعش در 2 ژوئن (12 خرداد) در پاریس مورد بحث قرار گیرد. تا آن زمان پنتاگون باید تصمیم بگیرد که یا داعش را از میان ببرد و یا آن را برای اهداف دیگری جا به جا کند. سه مقصد احتمالی برای جا به جایی این گروه، لیبی، آفریقای سیاه و قفقاز است.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/03/10 19:23:30گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12346056
تعداد بـازدید سال : 3095050
تـعداد بــازدیـد ماه : 128674
تعداد بازدید هفته : 39243
تعداد بازدید دیـروز : 8498
تعداد بازدید امـروز : 1852
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 172

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.237.97.64
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others