شناسایی و انهدام هسته‌های داعش در ایران

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الإسلام والمسلمین سیدمحمود علوی طی سخنانی ه پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که به بحث نقش وزارت اطلاعات در حفظ امنیت و ثبات کشور اختصاص داشت، با بیان این‌که فرهنگ عبودیت، دینی و ایمانی تنها در پرتو امنیت در کشور محقق خواهد شد، گفت: قرآن به ما القا می‌کند که این فرهنگ در پرتو امنیت شکوفا می‌شود.

وزیر اطلاعات ادامه داد: خداوند متعال وقتی از مردم یک شهر انتظار عبودیت دارد ابتدا شکم آنها را سیر کرده یعنی اقتصاد آنها را فعال می‌کند و پس از آن هم امنیت در آنجا را برقرار می‌کند و در ‌آن هنگام است که می‌فرماید خدایی را این خانه بپرستند که شکم آنها را از گرسنگی سیر و آنها را از ترس و ناامنی نجات داده است.

علوی با تأکید بر این‌که فرهنگ ایمانی تنها در فضای آرامش و همراه با امنیت و نشاط محقق می‌شود،‌ افزود: انسان‌ها در چنین فضایی بهترین را انتخاب می‌کنند و چه انتخابی بهتر از گزینش ایمانی.

وی با اشاره به لزوم حفظ کرامت انسان‌ها در جامعه، خاطرنشان کرد: وقتی کرامت افراد جامعه حفظ شود آنها دیگر به سراغ ناهنجاری و ساختارشکنی‌ها نمی‌روند و وزارت اطلاعات هم بر همین مبنا از این‌که خدای ناکرده دل بیگناهی شکسته شود پروا دارد. در قرآن هم آمده است که ویران کردن سنگ به سنگ خانه کعبه از آزردن مومن و شکستن دل او ساده‌تر است. در چارچوب همین آموزه‌های اسلامی است که وزارت اطلاعات نیز کار خود را دنبال می‌کند.

وزیر اطلاعات از راه‌اندازی بخش رسیدگی به شکایات در وزارت اطلاعات خبر داد و گفت: هر یک از عزیزان ما و شهروندان که احساس کنند به نوعی حق آنها ضایع شده است می‌توانند به بخش رسیدگی شکایات در همین وزارتخانه مراجعه کنند و این بخش با دقت شکایات آنها را بررسی کرده و اگر با خطایی از همکاران حقی ضایع شده باشد خود را شرعاً موظف به احقاق حق به فرد شاکی می‌دانند.

علوی ادامه داد: کاررکنان وزارت اطلاعات در رابطه با احقاق حق مردم و زیر پا نگذاشتن حقوق آنها حواسشان جمع است. البته ما با افراد زیادی هم برخورد داشتیم که از عنوان اطلاعات سوءاستفاده کردند و اقدام به تحکم، زورگویی و اخاذی کردند بنابراین لازم است تا مردم ما نسبت به این سوءاستفاده‌ها از نام وزارت اطلاعات آگاه باشند و ما از افرادی که با این موارد سوءاستفاده روبرو می‌شوند خواهش می‌کنیم موضوع را به ستاد خبری اطلاع دهند تا مورد بررسی قرار گیرد و با چنین افرادی که از عنوان اطلاعات سوءاستفاده می‌کنند برخورد شود.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر این‌که وزارت اطلاعات وزارتی 36 میلیونی است، تصریح کرد: وزارت اطلاعات امروز وزارتی مردم محور است و در همان مسیری که امام راحل در سال‌های آغازین انقلاب مشخص فرمودند حرکت می‌کند.

وزیر اطلاعات افزود: وقتی اطلاعات، مردم محور باشد خیلی از مسائل و به ویژه امنیت با هزینه‌ای کمتر برای جامعه تأمین می‌شود. وقتی در هر محیطی افراد آن با سربازان گمنام امام زمان (عج) همراه شوند امنیت با هزینه کمتری تأمین می‌شود. وقتی در دانشگاه استاد،‌ دانشجو، مدیریت دانشگاه و نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با نیروهای امنیتی در تأمین امنیت و حفظ انضباط و آرامش دانشگاه همراهی می‌کنند در مقطعی مانند 16 آذر در تمام دانشگاه‌های کشور مراسم برگزار می‌شود اما نه خیابانی بسته می‌شود، نه لاستیکی آتش زده می‌شود و نه شیشه‌ای شکسته می‌شود.

علوی تأکید کرد: تاکنون هزارها هکتار زمین‌های بیت‌المال که توسط افراد سودجو تصرف غیرقانونی شده بودند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی شده و به بیت‌المال مسترد شدند.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان دولت و ملت،‌ همدلی و همزبانی توسط مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: در همین راستا وزارت اطلاعات رسالت خود را در این می‌بیند که همسو با سیاست دولت تدبیر و امید در جهت پررنگ شدن وحدت ملی و جریان مهر و محبت میان آحاد ملت قدم بردارد و تلاش کند.

وزیر اطلاعات با بیان این‌که وزارت اطلاعات به دنبال ارائه راهکارهای مدیریت چالش‌ها و بحران‌ها در زمان لازم است،‌ گفت: با این‌که این وزارت همواره تلاش می‌کند تا در کشور امنیت برقرار باشد ولی در شرایطی قررارر داریم که دشمنان جمهوری اسلامی ایران نیز تمام توان خود را برای ضربه زدن به کشورمان و به چالش کشیدن امنیت ایران به کار گرفته‌است.

وی ادامه داد: سرویس‌های اطلاعاتی که در رأس آنها آمریکا و اسرائیل و برخی از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای منطقه به صورت طفیلی آنها هستند تلاش می‌کنند تا در یک بخش از جمهوری اسلامی ایران این امنیت مثال زدنی کشورمان را به چالش بگیرند تا صدای انفجاری از جمهوری اسلامی هم شنیده شود و همان‌طور که در منطقه در بسیاری از کشورها امروز این صدا شنیده می‌شود.

علوی در ادامه با اشاره به عملیات‌های گروه‌های تروریستی علیه ایران که توسط وزارت اطلاعات و اعضای آن ناکام ماندند، گفت: در روز قدس سال گذشته توطئه عملیات انتحاری در راهپیمایی روز قدس در شیراز و زاهدان کشف شد و نفرات آن دستگیر و برخی دیگر به هلاکت رسیدند.

وی ادامه داد: در روزنامه‌ها نیز اخباری منتشر شد مبنی بر این‌که یک گروهک تروریستی در زاهدان یک شمشیرباز بین‌المللی را برای اخاذی به گروگان گرفته بودند که با برنامه‌های هوشمند سربازان گمنام امام زمان (عج) این گروه شناسایی و شمشیرباز نامبرده آزاد شد و طی تخلیه اطلاعاتی مشخص شد این گروهک تروریستی برنامه چندین علمیات انفجاری در مشهد مقدس را در برنامه خود داشته‌اند که تمام تجهیزات آنها ضبط شد.

علوی خاطرنشان کرد: تیمی که شهید ماموستا شیخ الإسلام نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری را به شهادت رساندند و همچنین برنامه سرقت مسلحانه گروهک تروریستی در تهران و انفجار بمب در حرم حضرت معصومه (س) را داشتند، نیز با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و منهدم شدند. همچنین عناصر تکفیری که قصد مسموم کردن غذای یکی از هیأت‌های بزرگ تهران را داشتند نیز شناسایی و منهدم شدند.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/03/08 17:53:29گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 12346012
تعداد بـازدید سال : 3095006
تـعداد بــازدیـد ماه : 128630
تعداد بازدید هفته : 39199
تعداد بازدید دیـروز : 8498
تعداد بازدید امـروز : 1808
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 170

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.237.97.64
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others