تحقیق و توسعه خط قرمز مااست/ نظرات رهبر انقلاب برای دولت مطاع است


رییس جمهور تصریح کرد: نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دولت مطاع است و هرگز توافقی را امضا نمی کنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی و نظامی کشور را بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر پنج شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به اعیاد شعبانیه گفت: سیره امام حسین همواره در انقلاب و دیگر صحنه های مهم کشور مورد توجه قرار گرفته است به خصوص در دوره دفاع مقدس و انقلاب که جریانات زیادی بر روی آن موثر بود، مهم ترین عامل پیروزی، توجه به سیره امام حسین (ع) بود.

وی با تبریک روز پاسدار و با اشاره به دلاوری های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: سپاه پاسداران تنها نهاد انقلابی است که تجهیزاتش توسط دشمن تهیه شده است زیرا پاسداران در هنگام جنگ با غنیمت گرفتن تجهیزات دشمن بر توان نیروهای ما افزودند که البته هم اکنون نیز باید امنیت در تمامی مرزها، شهرها و دریاها را مدیون این افراد بدانیم.

روحانی افزود: کار بسیار بزرگی در دفاع مقدس انجام شد، کاری که ارتش، سپاه،  بسیج و همه ملت ایران در این جریان دخیل بودند، به گونه ای که همه در یک سنگر قرار گرفته و دست در دست یکدیگر داده بودند، دوره ای که هیچ گاه از ذهن مردم پاک نمی شود.

وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی با تاریخ پرافتخار و علما و فقهای بزرگ همواره برای ایران باعث افتخار بوده به گونه ای که هرجا که اسم آذربایجان برده می شود احساس غرور می کنیم و این که آذربایجان سر ایران است، حرف درستی است که این سر همواره سودای ایران داشته و هم اکنون نیز این سودا را دارد.

رئیس جمهور در خصوص حمایت ویژه مردم از دولت گفت: عشق مردم به خادمان دولت، عشق به نظام، کشور و اسلام است و همه ما شرمنده محبت مردم آذربایجان هستیم که امیدواریم در این سفر با تصمیمات اتخاذ شده قدم خوبی برای مردمی برداریم که همواره پیشتاز و در خط مقدم بودند.

قدم به قدم اختیارات مسئولان استانی را افزایش می دهیم

روحانی در خصوص پتانسیل های ویژه آذربایجان شرقی نیز گفت: استان آذربایجان شرقی استعداد بسیار زیادی برای توسعه دارد، اینکه برخی امور از مرکز به استان واگذار شود خواسته درستی است که در این زمینه قدم به قدم اختیارات مسئولان استانی را بیشتر خواهیم کرد زیرا آن ها واقف تر و نزدیک تر به مشکلات هستند و تهران نمی تواند به همه جا رسیدگی کند و هر چه کار را از مرکزیت به استان ها واگذار کنیم به نفع همه ما خواهد بود.

وی با اشاره ای به پروژه های نیمه تمام در استان گفت: پروژه های نیمه تمام در تمام کشور وجود دارد که در این میان باید مسئولان تهران و استان ها هماهنگ شوند و پروژه های نیمه تمام را به مردم واگذار کنند که واگذاری طرح ها در تمامی استان عملی خواهد شد و در استان آذربایجان شرقی نیز این رویه باید به صورت جدی دنبال شود.

رئیس جمهور ادامه داد: جز تولید راهی برای بهبود وضع اقتصادی نداریم زیرا با دادن وام و دیگر کارها نمی توان شاهد ایجاد کار پایدار بود بلکه باید برای افزایش تولید، کارها را به بخش خصوصی واگذار کرد.

جذب سرمایه داران داخلی و خارجی باید شتاب گیرد

روحانی با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی گفت: باید فضایی بسازیم که سرمایه گذار را جذب کنیم که در این میان نیاز به امنیت داریم، امنیتی که مجلس، دولت و همه نظام باید به سرمایه داران بدهند زیرا تغییر قوانین توسط دولت و مجلس سبب عدم اطمینان سرمایه گذاران می شود.

وی افزود: سرمایه دار باید مطمئن شود که دولت به وی کمک می کند که البته هم اکنون قوانین زائد بسیاری در کشور داریم که باید اصلاح شود، باید آرامش و ثباتی برای سرمایه گذاری در جامعه ایجاد کنیم که ایجاد اطمینان در بین کار آفرینان نشان موفقیت دولت است.

رئیس جمهور در زمینه سرمایه گذاری آزادراه تبریز- بازرگان نیز گفت: اگر سرمایه گذاری از کشور همسایه به اینجا آمده و پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این آزادراه هزینه می کند، کار بزرگی است که نشان می دهد دولت توانسته به خوبی اعتماد این سرمایه گذار را جلب کند که این علامتی مثبت است.

روحانی با اشاره ای به مشکل آب در نقاط مختلف کشور گفت: تمامی استان ها در زمینه آب دارای مشکل هستند و این مشکل تنها به تبریز و استان مرتبط نمی شود که در این میان با وجود انجام دیگر کارها، مهم ترین امر صرفه جویی و تصحیح الگوی مصرف است که اگر این الگو را رعایت نکنیم کشاورزی و صنعت دچار مشکل خواهد شد.

وی ادامه داد: امر صرفه جویی تنها در کلام و با نصیحت دادن عملی نمی شود بلکه در این میان نیاز به فناوری های علمی و سرمایه گذاری های بالایی داریم، از سوی دیگر فاضلاب ها از معضلات بزرگ در کشور هستند که در این زمینه به ایجاد تصفیه خانه و سیستم های مدرن فاضلاب خانه ای نیاز است.

دریاچه ارومیه و بنیاد فرهنگ و هنر دو قول دولت به آذربایجانی ها

رئیس جمهور با اشاره به دو وعده خود به مردم استان گفت: در همان ابتدای تبلیغات انتخاباتی به مردم دو قول احیای دریاچه ارومیه و فرهنگستان ادب و هنر را داده بودیم که امسال در دریاچه ارومیه توانستیم به بحث تثبیت برسیم که برای دیگر کارها نیز نیاز به مطالعات داریم زیرا بسیاری از طرح های در نظر گرفته شده در مرحله مطالعاتی بوده و پس از آن باید به دنبال سرمایه گذار خوب برای آن ها باشیم.

روحانی ادامه داد: همه مردم ایران زبان فارسی را قبول دارند اما باید زبان ها و فرهنگ های محلی مورد توجه قرار بگیرند و به آن ها ارزش داده شود، باید هر منطقه ای به زبان و فرهنگ خودش افتخار کند که خوشبختانه این بنیاد از دیروز شروع به کار کرد که در پی تامین بودجه های لازم برای سال های بعد این پروژه خواهیم بود.

نخواهیم گذاشت دیگران از اسرار امنیتی ایران آگاه شوند

 وی در ادامه با اشاره ای به روند مذاکرات هسته ای گفت: کار مذاکره با ۱+۵ فی نفسه یک کار بزرگ دیپلماتیک است که هر کس امروز این مذاکره را می بیند و بعدا به دنبال حقایق آن خواهد بود به طور قطع به مذاکره کنندگان افتخار خواهد کرد.

رئیس جمهور افزود: برخی از حقایق درست پس از اتمام مذاکرات مشخص خواهد شد زیرا در عین مذاکرات نمی توان تمامی جزئیات را منتشر کرد.

روحانی در خصوص گام های مهم برداشته شده در طی مذاکرات هسته ای گفت:  یکی از این قدم های مهم، توقف موقت ژنو بود که سبب شد یک مقداری از فشارهای ناحق غیرقانونی بر ملت به نام تحریم کاسته شود و قدم دیگر، توافقاتی است که در لوژان انجام شد.

وی ادامه داد: و امام قدم سوم قدم مهم تری است زیرا مذاکرات برای توافق نهایی انجام می شود که در این گام با وجود ریزه کاری های بالایی که دارد هیچگاه نخواهیم گذاشت اسرار امنیتی، نظامی و فناوری کشور به دست دیگر کشورها بیفتد.

رئیس جمهور در زمینه پروتکل الحاقی نیز گفت: در دنیا نمی توان انتظار برآورده شدن خواسته های یک طرفه خود را داشت بلکه همه چیز بر پایه بده و بستان قرار دارد و همه کشورها مقررات بین المللی را در یک چارچوب خاصی قبول کرده اند.

وی ادامه داد: نظرات رهبر معظم انقلاب برای تمامی اعضای دولت مطاع است و در این میان سعی در دقت لازم داریم زیرا اگر دقت نکنیم ممکن است اسرار کشور به کلی به دست دیگران بیفتد.

روحانی با بیان اینکه مذاکره کنندگان خط قرمزها را به خوبی می شناسند، گفت: ادامه پیدا کردن غنی سازی در داخل کشور و رعایت زمینه های تحقیق و توسعه آن از خطوط قرمزی است که همگی به آن پایبند هستیم و در این زمینه نیز متخصصان خوبی در دولت وجود دارد.

وی ادامه داد: با عنایت الهی و با ارشادات رهبری و هدایت و پشتیبانی مردم از این پیچ ها به خوبی عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهور در خصوص ناآرامی های موجود در منطقه نیز گفت: دشمنان، منطقه ما را به منطقه ای ناامن تبدیل کرده اند اما در این میان نمی گذاریم بدخواهان شعله های درگیری را به مرزهای ایران بکشانند.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/31 19:42:36گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 7726308
تعداد بـازدید سال : 475574
تـعداد بــازدیـد ماه : 103712
تعداد بازدید هفته : 16444
تعداد بازدید دیـروز : 3600
تعداد بازدید امـروز : 4882
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 234

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 54.81.220.239
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others