توافقی نمی‌کنیم که اسرار امنیتی ـ نظامی به خارج درز کند/ دسترسی به پروتکل باید مدیریت شده باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان‌شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: خط قرمزهای نظام که رهبری به آنها تاکید کرده‌اند، مدنظر بوده و مذاکرات نیز باید در همان چارچوب باشد.

وی افزود: اگر می‌خواهیم فناوری خود را در زمینه غنی‌سازی ادامه دهیم، یک سری خطوط است که باید مورد مراعات قرار گیرد.

روحانی با بیان اینکه کار مذاکرات هسته‌ای با گروه 5+1 اقدامی بسیار بزرگ است، تصریح کرد: در مذاکرات هسته‌ای بخش‌هایی شامل مسائل فنی، مسائل حقوقی، مسائل سیاسی و...مطرح است و به طور کلی این مذاکرات کار ساده‌ای نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز همه در دنیا شاهد مذاکرات ما هستند، افزود: در نهایت یک روز هم موضوعات این مذاکرات تدوین و منتشر می‌شود و در آینده هر کسی به متن مذاکرات ما مراجعه کند من قول می‌دهم از اقدامات دیپلمات‌های ما احساس غرور و افتخار کند.

وی با تاکید بر اینکه این مذاکرات کاری سخت و سنگین است، گفت: ما هم اکنون در این مسیر دو گام به پیش رفته‌ایم که یکی از آنها توافقات موقت ژنو بوده و گام دوم در لوزان بود که در نتیجه توافقات لوزان هنوز هم از کشورهای مختلف برای ما پیام‌های تبریک می‌رسد.

مذاکرات برای توافق نهایی است

روحانی با تاکید بر اینکه مذاکرات برای توافق نهایی است و قطعاً مشکلات زیادی در این مسیر قرار دارد، ادامه داد: می‌خواهم به ملت ایران بگویم به هیچ عنوان با هیچ امضایی اجازه نمی‌دهیم اسرار امنیتی، نظامی و فناوری کشور به بیرون از مرزها درز کند چرا که اسرار کشور باید حفظ شود.

رئیس جمهور همچنین در رابطه با بحث پروتکل الحاقی گفت: در سال‌های 82 و 83 که این بحث‌ها مطرح بود 80 کشور در دنیا پروتکل را قبول کرده و امضا کرده بودند و امروز تعداد این کشورها به 124 رسیده است.

وی با بیان اینکه مطمئن باشید تمام این کشورها عاقل‌اند و به دنبال حفظ کشور خود هستند، اظهار کرد: مگر آن کشورهایی که پروتکل را امضا کرده‌اند می‌خواهند اسرار کشورشان بیرون برود؟

روحانی با اشاره به اینکه باید یک سری اصول را در این زمینه مراعات کنیم، گفت: بله اگر ما دقت نکنیم اسرار کشور از دست می‌رود و به همین منظور دسترسی به پروتکل باید مدیریت شده باشد و این به دست خود ماست که این موضوع را مدیریت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در دنیای امروز روابط ما با دنیا باید این چنین باشد، افزود: باید ابتدا خود را حفظ کنیم و راهی را انتخاب کنیم که کم خرج‌ترین راه باشد که این به معنای سیاست است چرا که دولت باید راهی کم هزینه برای ملت انتخاب کند.

اجازه نمی‌دهیم آنچه بدخواهان می‌خواهند اتفاق افتد

رئیس جمهور با بیان اینکه تدبیر یعنی اینکه تنها به فکر امروز و فردا نباشیم و به پس فردا نیز فکر کنیم یادآور شد: اگر نتوانیم در علم، اقتصاد، فرهنگ و دانش با کشورهای دیگر رقابت کنیم، چطور در آینده جواب فرزندان خود را خواهیم داد؟

به گفته وی، متاسفانه در دنیای امروز اخلاق و عدالت وجود ندارد، اگر دنیا دنیای عدل و اخلاق بود که دیگر غصه‌ای وجود نداشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه‌های دقیق اجازه نمی‌دهیم آنچه بدخواهان می‌خواهند اتفاق افتد و دست به دست هم می‌دهیم تا کشور امن‌تر از گذشته با انسجام و اتحاد پیش رود.

 

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/31 15:22:47گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9047859
تعداد بـازدید سال : 1797125
تـعداد بــازدیـد ماه : 21510
تعداد بازدید هفته : 6807
تعداد بازدید دیـروز : 4902
تعداد بازدید امـروز : 1905
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 129

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.232.125.29
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others