موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا محافظه کاران را دچار دو دستگی کرد

به گزارش ایرنا، گاردین نوشت: در حالی که گمانه زنی ها در خصوص حضور و یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شدت گرفته است، شماری از اعضاء دولت این کشور از هم اکنون پیشنهاد می کنند که دیوید کامرون با استعفای موقت آنان در زمان برگزاری همه پرسی موافقت کند، تا بتوانند منویات قلبی شان را در خصوص تصمیم تاریخی کشورشان دنبال نمایند.

به نوشته گاردین، موافقت کامرون می تواند به آنها این فرصت را بدهد که در کارزارهای تبلیغاتی علیه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا فعالیت کنند.

این روزنامه انگلیسی به نقل از یک عضو کابینه دولت نوشت: حزب [محافظه کار] قطعا در این جریان دچار انشعاب خواهد شد. برخی تلاش می کنند که در جریان مذاکرات تاثیرگذار باشند، برخی دیگر تا زمان برگزاری همه پرسی صبر می کنند و خود را برای کارزارهای تبلیغاتی علیه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا آماده می سازند.

گاردین همچنین به نقل ازمنابع دولتی افزود: در صورتی که کامرون به 'ایان دانکن اسمیت' وزیر جنجالی کار و امور بازنشستگی که قرار است سیاست های ریاضتی محافظه کاران را در طول پنج سال آتی پیگیری کند، اجازه فعالیت در کارزار تبلیغاتی علیه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را ندهد، وی از سمتش استعفا خواهد داد.

در همین حال گاردین به نقل از یک منبع دولتی نوشت: موضع کامرون دراین خصوص مشخص است؛ اعضای کابینه باید از مذاکرات مربوط به همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا حمایت کنید تا همچنان بخشی از دولت باشید. گرچه وی به هر حال برخی از وزرایش را در این جریان از دست خواهد داد.

قرار است دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس طرح خود را در خصوص خروج کشورش از اتحادیه اروپا با همتایان آلمانی و فرانسوی اش در جریان نشست روز جمعه سران اروپا در 'ریگا' پایتخت لتونی در میان بگذارد.

گاردین به نقل از یک سخنگوی دفتر کامرون اعلام کرد: نشست ریگا، اولین سفر نخست وزیر به خارج از انگلیس پس از انتخابات [هفتم می ] به شمار می آید و فرصتی خواهد بود که وی با شرکای اروپایی اش درخصوص راهکارهایی برای اجرای اصلاحات در اتحادیه اروپا، برگزاری همه پرسی در انگلیس و مناسبات لندن با این اتحادیه گفت وگو کند.

این در حالی است که براساس گزارش های منتشر شده ، دیوید کامرون قرار لایحه مربوط به همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را یک روز پس از سخنرانی ملکه الیزابت در روز 27 ماه می، منتشر کند.

در میان لوایح پارلمانی که انتظار می رود در سخنرانی روز 27 ماه می از ملکه گنجانده شود، لایحه ای وجود خواهد داشت که تفویض قدرت بیشتری را به پارلمان اسکاتلند پیشنهاد می کند. همچنین لایحه ای پیشنهاد خواهد شد که رابطه انگلستان با دادگاه اروپا در موضوع حقوق بشر اصلاح شود.

کامرون پیشتر اعلام کرده بود تنها در صورتی از ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت خواهند کرد که شرایط مربوط به عضویت این کشور در این نهاد اروپایی تغییر کند.

وی با ارائه یک بسته ای پیشنهادی به رهبران اتحادیه اروپا که بر اساس آن محدودیت هایی برای میزان ورود مهاجران و نیز ارایه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنها به اجرا گذاشته خواهد شد، از آنها خواسته بود تا از این طرح حمایت کنند.

در این بسته پیشنهادی دولت انگلیس، توقف دسترسی مهاجران اروپایی به خدمات رفاهی به مدت چهار سال پس از ورود، توقف دسترسی مهاجران اروپایی به خدمات فرزندانی که در خارج از انگلیس زندگی می کنند، اخراج مهاجران بیکار پس از شش ماه و محدود کردن قانونی که به مهاجران اجازه می داد تا برای خانواده هایشان که در خارج از انگلیس تقاضای بسر می برند، تقاضای اقامت کنند، دیده شده است .

در این طرح همچنین بر توقف دسترسی مهاجران اروپایی به استفاده ازخدمات جدید رفاهی (موسوم به یونیورسال کردیت)، سرعت بخشیدن به اخراج مجرمین خارجی از انگلیس، افزایش مدت زمان انتظار برای تجدید ویزای کلاهبردارانی که از انگلیس اخراج شده اند، ایجاد محدودیت کاری برای شهروندان کشورهایی که به تازگی به اتحادیه اروپا ملحق شده اند تا زمانی که وضعیت اقتصادی آنها هم تراز با سایر کشورهای عضو اتحادیه شود، تاکید شده است.

کامرون گفته بود: 'هدف این است که نظام مهاجرت مان را عادلانه تر کنیم و میزان بالای مهاجرت کشورهای اروپایی را به انگلیس کاهش دهیم. ما می خواهیم سختگیرانه ترین نظام مهاجرت را در اتحادیه اروپا تنظیم کنیم تا با سوءاستفاده ها از مهاجرت آزاد مقابله کنیم.'

با این حال برخی تحلیل گران سیاسی انگلیس و مقامات ارشد کشورهای اروپایی با انتقاد از تصمیم دیوید کامرون برای برگزاری همه پرسی، آن را نوعی ترفند سیاسی برای سلب مسوولیت می خوانند.

در همین حال مخالفت اسکاتلندی ها و به طور خاص خانم نیکلا استروجن، رهبر حزب ملی اسکاتلند که درجریان انتخابات هفتم 'می' توانست با کسب 56 رای موفقیت چشم گیری را در این انتخابات به دست آورد، نگرانی هایی را در خصوص احتمال جدایی اسکاتلند از بریتانیا در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به همراه داشته است.

روزنامه ایندیپندنت در این مورد نوشت: دیوید کامرون می گوید نیازی نیست که کشورهای تشکیل دهنده بریتانیا با خروج این کشور از اتحادیه اروپا موافقتشان را اعلام کنند.

این روزنامه افزود: کامرون تصریح کرده است: 'در سیاست های عملی مان (مانیفست) به وضوح در خصوص همه پرسی بقاء یا خروج از اتحادیه اروپا تا پایان سال 2017 میلادی وعده داده بودیم. این موضوع هم اینک با انتخابات عمومی در انگلیس مورد حمایت واقع شده و معتقدم که در این خصوص برنامه مشخصی دارم.'

اما استروجن پیشتر به شبکه اسکای نیوز گفته بود: چنانچه همه پرسی [خروج انگلیس از اتحادیه اروپا] برگزار شود ... و در آن اسکاتلند به بقاء در اتحادیه اروپا رای دهد و بقیه انگلستان به خروج رای دهند، در آن صورت به نظر من نظرها بطور قوی در اسکاتلند مبنی بر بازنگری برگزاری همه پرسی استقلال خواهد بود.

با این حال، با توجه به نتایج متفاوت نظر سنجی های صورت گرفته، هنوز نمی توان به طور قطع پیش بینی کرد که نتیجه آراء این همه پرسی تاریخی، چه خواهد بود. از طرفی فشار شرکت های بزرگ تجاری که زمزمه خروجشان از انگلیس در صورت جدایی این کشور از اتحادیه اروپا مطرح است، گمانه زنی ها را دشوار کرده است.

با این حال شاید بتوان به این دیدگاه برخی تحلیلگران سیاسی بسنده کرد که انگلیس با ترفند همه پرسی، قصد دارد تا جای پای خود را در اتحادیه اروپا سفت کند و به اصطلاح حرفش را به کرسی بنشاند.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/31 10:49:29گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 7751645
تعداد بـازدید سال : 500911
تـعداد بــازدیـد ماه : 129049
تعداد بازدید هفته : 12153
تعداد بازدید دیـروز : 4710
تعداد بازدید امـروز : 3401
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 273

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.206.241.26
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others