دست آل‌سعود در جنایات جهانی آشکار است/ عربستان سر عقل بیاید


حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد حکم اعدام شیخ نمر گفت: امیدواریم که عربستان سر عقل بیاید و در این شرایط، بی خودی یک مسئله دیگر را برای خودشان و همسایگانشان درست نکنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه جرم شیخ نمر چه بوده که دستگیر و به اعدام محکوم شده است، گفت: حقیقت این است که این انسان، هیچ گونه جرمی ندارد جز اینکه در مقابل زورگویی ها و ظلمها و جنایتهایی که آل سعود نسبت به مردم مسلمان و مومن عربستان در کشور خودشان داشته جزو کسانی بوده که مثل کسان دیگر به این ظلمها و جنایتها اعتراض کرده است و در منطقه خودشان( عوامیه) و در شرق عربستان جزو کسانی بوده که به جنایات و تجاوزات و اشغال بحرین توسط عربستان و ظلم و آزار و اذیت عربستانی ها نسبت به مردم بحرین اعتراض داشته است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: مدت زیادی است که شیخ نمر در زندان است و شکنجه های زیادی را دیده و یک شهروندی است که بر اساس حقوق خودش اقدام کرده و صحبت کرده و غیر از حرف زدن هم کار دیگری نداشته است. حالا آنها قطعاً برای او بهانه ای جور کردند و برای او به عنوان اخلال در امنیت کشور جرم درست کردند. به هر صورت حتی این جرم در هیچ کجای دنیا اعدام نیست و معلوم نیست که در هیچ قانونی هم چنین جرمی اعدام داشته باشد.

 اختری در مورد اینکه آیا از نظر فقهی حکومت سعودی می تواند این حکم را اجرا کند، اظهار کرد: عقیده من این است که آل سعود در طول حکومت ظالمانه خود که امروز در دنیا به خوبی نشان داده شده است؛ هیچ گونه التزامی به شرع مقدس اسلام و به دین ندارند. هر جا که دین به نفع آنها چیزی گفته به آن عمل می کنند اما هر جایی را که دین خلاف نظر آنها بگوید ـ آن هم آن نظر تکفیری شان ـ با دین هم مخالفت می کنند. اینها تمام آثار اسلامی را که در مکه و مدینه است از بین برده اند. از بین بردن این آثار و به مردم دیگر کشورها تجاوز کردن را هیچ فقهی و دینی تجویز نمی کند. اینها جنایتکارانی هستند که به بحرین حمل کردند و از ۴ سال پیش مردم بحرین را می کشند و در ریختن خون مردم بحرین شریک هستند. در ظلم به مردم بحرین شرکت دارند و این مسئله را هیچ دینی اجازه نمی دهد که این تکفیری ها و داعشی ها به این گروه تروریست در سوریه پول بدهند و از آنها پشتیبانی و حمایت کنند و به آنها سلاح بدهند و بر علیه مردم لبنان و سوربه بکار بگیرند و خون مردم را بریزند.

وی با بیان اینکه  امروز در هر کجا که قتلی صورت می گیرد و خونی ریخته می شود چه در برخی کشورهای آفریقایی، چه در افغانستان، چه در لبنان، چه در پاکستان، چه در سوریه، چه در عراق و یمن و بحرین، در همه جا چنگال جنایتکاران آل سعود دیده می شود. هیچ دینی اجازه نمی دهد که به مردم عراق که خودشان با رأی مردمشان نوع حکومتشان را اختیار کردند به آنها ظلم و جنایت کند و اینها رسماً اعلام کردند که از گروه های داعشی و تکفیری در عراق و سوریه حمایت  و پشتیبانی می کنند و هیچ فقهی چنین چیزی را اجازه نمی دهد. لذا در یمن مرتکب جنایت می شوند این همه زن و مردم و کودک و کوچک و بزرگسال را می سوزانند و تکه پاره و لت و پار می کنند و هیچ دین و انسانی نمی توانست به این اقدامات وحشیانه مجوز دهد، لذا اینها تابع هیچ دین و آئینی نیستند جز خودکامگی و شهوت انگیزی خودشان در قدرت طلبی و جنایات و حقد و کینه ای که امروز نسبت به اسلام ناب محمدی(ص) دارند چیز دیگری از خود ندارند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مورد اینکه جهان اسلام و بویژه علمای شیعه چگونه می توانند از قتل شیخ نمر جلوگیری کنند، گفت: ممانعت کردن از اعدام این شخصیت، اختصاص یا بستگی به شیعیان و علمای شیعه ندارد. بنده به عنوان یک خدمتگزار در مجمع جهانی اهل البیت(ع) به برخی از مسئولان و علما و مراجع و NGOها در کشورهای مختلف نامه نوشتم و از آنها خواستم که هر کسی که به هر نحوی می تواند در اینجا اقدام کند دریغ نکند لذا هر عالم، حقوقدان و موسسه و NGOای می توانند در جاهای مختلف به نوبه خودشان اقدام کنند تا از این جنایت جلوگیری شود. این اقدام جنایت بزرگی است و در کشورهای دیگر هم سابقه ندارد و بسیار بی سابقه است که بیایند یک عالم دین را برای اینکه از دین خودش حمایت می کند اعدام کنند یا برای اینکه یک اظهار نظر در امور کشور خودش کرده است او را اعدام کنند.

اختری ادامه داد: لذا بر همه مفتی ها، علما، اساتید و موسسات حقوقی و انسانی در همه کشورها واجب است که هر طوری هست و می توانند مانع این جنایت شوند و شما هم این مسئله را به گوش آنها برسانید. ما امیدواریم  این انجمن ها و موسساتی که در کشورهای مختلف هستند از دولت های بزرگی مثل امریکا و انگلیس از حامیان این جنایتکاران آل سعود از اینها بخواهند که از این جنایت خودداری کنند.

اختری در مورد اینکه اثرات و تبعات این اقدام حکومت عربستان چه خواهد بود تصریح کرد: قطعاً دولت عربستان ضرر و زیانهای زیادی از این اقدام خواهد دید. حداقلش این است که اعتقاد به آنها در میان مردم از بین می رود و مردم به دید جنایت و جنایتکار به دولت عربستان نگاه می کنند. قطعاً مردم عربستان نمی توانند چنین چیزهایی را تحمل کنند و قطعاً هم عکس العمل نشان خواهند داد. امیدواریم که دولت عربستان به عقل بیاید و در این شرایط، بی خودی یک مسئله دیگر را برای خودشان و همسایگانشان درست نکنند.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/21 20:33:9گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9855980
تعداد بـازدید سال : 604974
تـعداد بــازدیـد ماه : 49466
تعداد بازدید هفته : 33976
تعداد بازدید دیـروز : 9655
تعداد بازدید امـروز : 1863
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 992

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 34.232.62.209
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others