واکنش۲۰۰نماینده مجلس به مصوبه سنا/تهدید آمریکاجیغ ناشی از ترس است


۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای تاکید کردند: مذاکره‌کنندگان که نمایندگی این ملت را برعهده دارند، پاسخی در خور شأن به ۱+۵ داده و نشان دهند قلمرو مذاکرات، ساحت این‌گونه بازیگوشی‌ها نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بیانیه‌ای با امضاء ۲۰۰ نفر از نمایندگان در خصوص مذاکرات هسته‌ای و تحولات اخیر منطقه قرائت شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

۱.مذکرات هسته‌ای به مرحله پر اهمیتی رسیده است و اقتضا دارد با دقت رفتارهای ۱+۵ به خصوص دولت آمریکا مورد ارزیابی قرار گیرد. بیش از یکسال و اندی از مذاکرات هسته‌ای می‌گذرد و علی رغم برخی دعاوی غیرمنطقی آمریکا، مصوبه اخیر مجلس سنا نشانگر زیاده خواهی دیگری است که ما در پس ژست‌های دمکراتیک بار‌ها پس از انقلاب، آن را آزموده‌ایم.

۲. اینگونه رفتار در قواعد مذاکرات بین المللی نامی جز مکر ندارد و نتیجه آن امری به جز عدم اعتماد نیست، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صراحت اعلام می‌داریم:

الف- وارد نمودن مصوبه کنگره به عنوان مولفه جدیدی در تایید نتایج مذاکرات نمی‌تواند عامل چانه زنی دیگری به حساب آید، بلکه به عکس مذاکره کنندگان محترم کشور باید در مورد تاثیرات ورود این عامل، واکنش مناسب نشان دهند و آنرا در نتایج مذاکرات به طور جدی در نظر بگیرند.

ب- شرایط بازرسی‌های آژانس صرفا مطابق عرف و قواعد بین المللی مجاز می‌باشد و همانگونه که خروج از چار چوبNPT برای کشور‌ها امری مذموم می‌باشد، بعضی نظارتهای آژانس نیز تخریب کننده NPT خواهد بود، لذا رعایت این نظامات باید در نتیجه مذاکرات دیده شود.

ج- اگر چه استخدام زبان تهدید در دیپلماسی چیزی جز جیغ ناشی از ترس به حساب نمی‌آید، برای دولت آمریکا که خود بار‌ها تقاضای مذاکره در موضوع هسته‌ای را نموده است، چنین رفتاری سخیف‌تر است. لذا همانگونه که ملت بزرگوار ایران در طی ۳۵ سال پس از انقلاب به اینگونه تهدیدات وقعی ننهادند، مذاکره کنندگان که نمایندگی این ملت را به عهده دارند، پاسخی در خورشان را بدان‌ها داده و نشان دهند قلمرو مذاکرات، ساحت اینگونه بازیگوشی‌های ناشیانه نیست و مذاکرات همراه با تهدید را به کام آنان تلخ نمایند.

د- وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران موظف است بر پایه رهنمودهای رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی و تذکرات فوق، نتایج مذاکرات را به مجلس شورای اسلامی تقدیم دارد تا با دریافت نظرات نمایندگان ملت، تکلیف این پرونده بر اساس منافع ملی کشور روشن گردد.

۳-از آنجا که به دلیل دخالت‌های دولت آمریکا در منطقه نظیر اشغال افغانستان، عراق و یا بحران سازی در سوریه و اینک در یمن باعث کشتار مردم و گسترش افراطی‌گری و ترورسیم گردیده است و ظاهرا این کشور بنا دارد با گسترش ترورسیم نوعی یاغی‌گری بین المللی را رایج نمایدکه بد‌ترین عامل در جهت بی‌ثباتی و استقلال کشور‌ها می‌باشد، لازم است وزارت خارجه گزارشی از این امر همراه با نتایج مذاکرات به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید تا مورد بررسی همزمان نمایندگان ملت قرار گیرد.

۴- تکرار تجاوزات دولت آمریکا به حقوق ملت‌ها نظیر آنچه در اشغال عراق و افغانستان بر سر این ملل آورد و رفتار نقض حقوق بشر در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب و یا حمایت از رژیم صهیونیستی در جنگ‌های غزه، ۳۳ روزه و امروز در حمایت از دولت سعودی در جنگ ناجوانمردانه با ملت یمن و ده‌ها نمونه دیگر همگی نشانگر آن است که پایمال نمودن حقوق انسان‌ها به رویه این دولت سرکش تبدیل شده است و به همین دلایل نزد ملل جهان جز نفرت سهمی ندارند طبعاً این وجوه نیز در بررسی نتایج مذاکرات هسته‌ای مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/20 19:40:20گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9854973
تعداد بـازدید سال : 603967
تـعداد بــازدیـد ماه : 48459
تعداد بازدید هفته : 32969
تعداد بازدید دیـروز : 9655
تعداد بازدید امـروز : 856
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 393

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 34.232.62.209
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others