توقف مذاکرات باید با اذن رهبری باشد/ ظریف نیازی به ساقدوش ندارد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره ارایه طرح های مختلف برای محدود کردن تیم مذاکره کننده هسته ای در مذاکرات هسته ای افزود: واقعیت این است که باید برای طرح هایی که در مجلس ارایه می شود بین نمایندگان اجماع وجود داشته باشد، ولی درباره این سه طرح چنین اجماعی نیست.

وی با بیان اینکه برای تمامی موضوعات در کشور قانون وجود دارد، ادامه داد: بر اساس طرحی که برای تهیه امضا به نمایندگان ارایه شده بود، برخی بر این اعتقادند که باید ظریف را ساقدوشی کنند، در حالی که وزیر امور خارجه به ساقدوش احتیاجی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات اظهار داشت: در سال همدلی و همزبانی و اینکه چندین بار هم رهبرمعظم انقلاب فرمودند که من به این تیم اعتماد دارم و این افراد فرزندان این نظام هستند، در مقابل ، درست نیست که ما بگوییم که مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان قابل اعتماد نیستند که این کار نتیجه ای جز تضعیف تیم مذاکره کننده ندارد.

وی خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر نیاز به وضع قانون جدید نداریم و از طرف دیگر هم تیم مذاکره کننده در حال مذاکره است.

جعفرزاده درباره ادامه یا توقف مذاکرات گفت: این کشور رهبری دارد و فکر می کنم این موضوع باید با اذن ایشان باشد و جزء اختیاراتشان است، پس مجلس حق ورود به آن را ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس این دلایل، آقایان نماینده اجازه دهند تیم مذاکره کننده کار خود را انجام دهد و مجلس نیز در محدوده قانون نظارت می کند؛ در عین حال نظارت عالی کشور هم با رهبر معظم انقلاب است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: اعضای شورای عالی امنیت ملی اذن از رهبرمعظم انقلاب دارند و دخالت بیش از حد برخی نمایندگان در کار آنها امکان دارد که مغایر با منافع و مصالح ملی و دخالت در حدود اختیارات رهبری باشد.

وی با بیان اینکه اگر توافقنامه ای امضا شود باید به تایید مجلس نیز برسد، اظهار داشت: طبیعی است که مذاکره کنندگان هسته ای نیز باید با مقامات ارشد نظام درباره متن توافق نهایی هماهنگی داشته باشند تا آنچه که مورد توافق مقامات ارشد کشور است در مجلس به تصویب برسد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس خاطر نشان کرد: چندین بار هم وزیر امورخارجه در جریان مذاکرات هسته ای محدوده اختیارات خود را برای غربی ها توضیح دادند، برای همین برخی فکر می کنند که دلسوزتر یا داییه مهربان تر از مادر هستند درحالی که اقداماتشان در مسیر تضعیف تیم مذاکره کننده هسته ای است.

به گزارش ایرنا ، رهبرمعظم انقلاب چهارشنبه گذشته در دیدار فرهنگیان در بخشی از سخنانشان در خصوص مذاکرات هسته ای فرمودند: ' بنده با مذاکراتی که در زیر شبح تهدید انجام بگیرد، موافق نیستم. بروند حرف بزنند، مذاکره کنند، به توافق برسند، اشکالی ندارد - البتّه درحالی که آن خطوط اصلی را رعایت کرده باشند - لکن به هیچ وجه تحمیل را قبول نکنند، زور را قبول نکنند، تحقیر را قبول نکنند، تهدید را قبول نکنند.'

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/19 21:54:22گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 7751644
تعداد بـازدید سال : 500910
تـعداد بــازدیـد ماه : 129048
تعداد بازدید هفته : 12152
تعداد بازدید دیـروز : 4710
تعداد بازدید امـروز : 3400
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 272

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.206.241.26
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others