حذف کلمه ˝ ارتحال˝ از مراسم سالگرد بزرگداشت امام خمینی (ره)

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، علی عراقی، نماینده معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این کمیته اظهار داشت: ماموریت کاری برای مناسبت ها و فعالیت های مختلف بخصوص در بخشهای پرورشی در کمیته هایی مطرح می شود تا مشارکت بخشهای مختلف در این زمینه صورت گیرد.

وی افزود: جلساتی در ستاد مرکزی برگزار شده که طی آن وزیر آموزش و پرورش، حوزه معاونت پرورشی را هماهنگ کننده برنامه های سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و مشارکت و باشکوه برگزار کردن این مراسم انتخاب کرده است.

نماینده معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدواریم با تقسیم کار بتوانیم علاوه بر افزایش مشارکت برنامه های عادی و برنامه های خاص فرهنگی و هنری مخصوص بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) برگزار کنیم .


وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) با برگزاری برنامه ها و ایجاد مشارکت هرچه بیشتر به نسل آینده منتقل کنیم .

در ادامه این جلسه سیدمجتبی سبحانی دیگر نماینده معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره) کارگروه های مختلفی تشکیل شده که یکی از آنها کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشجویان است که برگزاری برنامه های مخصوص فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش داده شده است .

وی افزود: از نهم تا پانزدهم خردادماه هفته بزرگداشت امام خمینی(ره) نامگذاری شده و با توجه به اینکه ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با جشنهای نیمه شعبان مصادف شده است و امسال کلمه ارتحال حذف خواهد شد و تنها سالگرد بزرگداشت امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد . در آغاز این هفته که نهم خردادماه روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان است .

سبحانی ادامه داد: مجموعه فعالیت های کمیته فرهنگیان ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) دو محور ستادی و استانی دارد.

جدول پیش بینی شده نامگذاری هفته بزرگداشت امام خمینی(ره) بدین شرح است:

شنبه 9 خرداد ماه با عنوان امام،جوانان و فرهنگیان و برنامه پیش بینی شده دیدار با یادگار امام خمینی (ره) در جماران

یکشنبه 10 خردادماه باعنوان امام، نهضت علمی و خودباوری که و برنامه پیش بینی شده حضور در حرم مطهر و نثار تاج گل

دوشنبه11 خردادماه با عنوان امام، زنان فرهنگی و تحکیم خانواده و برنامه پیش بینی شده برگزاری جلسات انجمن اولیا و مربیان و همایش زنان فرهنگی

سه شنبه 12 خردادماه با عنوان امام، وحدت اسلامی همدلی و همزبانی که برنامه همایش پیش بینی شده

چهارشنبه 13 خردادماه با عنوان امام مهدویت، حکومت الهی و برنامه پرسش و پاسخ و نشست پیش بینی شده

پنجشنبه 14 با عنوان امام رهبری، ولایت مداری و برنامه برگزاری مسابقات فرهنگی پیش بینی شده

جمعه 15 با عنوان امام، مردم و بیداری اسلامی و شرکت در مراسم تجدید میثاق پیش بینی شده

وی ادامه داد: همچنین ستاد مرکزی کمیته برگزاری بزرگداشت حضرت امام خمینی برنامه هایی را پیش بینی کرده که بدین شرح است:


1- تشکیل کمیته فرهنگیان ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) و حضور نمایندگان سازمان ها و معاونت های حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش


2- برگزاری نشست شورای هماهنگی تشکلهای دانش آموزی اعم از بسیج دانش آموزی، سازمان دانش آموزی ، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و سازمان جوانان هلال احمر


3- برگزاری جلسات پرسش وپاسخ فرهنگیان با حضور اساتید صاحب نام


4- اعزام کاروان های فرهنگیان از سراسرکشور جهت تجدید میثاق با آرمان های والای امام خمینی (ره) در روز میثاق


5- حضور مدیران و کارکنان حوزه ستادی در مراسم تجدید میثاق و نثار تاج گل با حضور وزیر آموزش و پرورش


6- برگزاری مسابقات فرهنگی، مقاله نویسی، کتابخوانی ، وصیت نامه امام و ...


7- اجرای برنامه های متناسب با بزرگداشت حضرت امام و نیمه شعبان در ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه های فرهنگیان ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون های فرهنگی و تربیتی


8- اجرای برنامه های بزرگداشت در مدارس ایرانی خارج از کشور


9- برگزاری تشکل های حلقه های صالحین ویژه فرهنگیان عضو پایگاه های بسیج و برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع اندیشه های امام
10- برگزاری نمایشگاه آثار حضرت امام در کانون فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش


11- ارائه تولیدات هنری فرهنگیان و دانش آموزان در غالب فیلم کوتاه، هنرهای دستی تجسمی، سرود، کتاب و مقاله، روزنامه دیواری، خاطره نویسی از خاطرات اولیا توسط دانش آموزان و غیره،


12- برگزاری نشست های خبری، میزگرد و گفتگو با استفاده از ظرفیت خبرگزاری پانا


13- بهره گیری از ظرفیت نشریات آموزش و پرورش، نشریه نگاه، تربیت، رشد و غیره


14- انتشار میثاق نامه دانش آموزان و فرهنگیان


15- فضاسازی محیطهای اداری و آموزشی

وی ادامه داد: لازم است بخشنامه ای کلی در این خصوص تنظیم شود و برای استان ها ارسال کنیم و فقط سیاست های کلی را در آن به استان ها ابلاغ شود زیرا در استان ها ستادی به همین منظور وجود دارد و آنها نیز برنامه های خاصی در این زمینه دارند .

در ادامه جلسه محمدرضا بیگدلی نماینده سازمان نهضت سواد آموزی اظهار داشت: ما نیز در سازمان نهضت سوادآموزی برنامه هایی را در خصوص مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) داشته ایم که این برنامه ها شامل سخنرانی، مسابقات فرهنگی در زمینه وصیت نامه حضرت امام، حضور در حرم مطهر و ...

وی افزود: اگر بتوانیم با توجه به اینکه این ایام با نیمه شعبان متقارن شده است برنامه ای برای نشر اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) در زمینه انتظار و مهدویت داشته باشیم خوب است .

در ادامه محمدنقی حیدری نماینده مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برنامه های بزرگداشت امام خمینی(ره) باید در دو محور بلندمدت یعنی در طول سال و ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) باشد زیرا آموزش و پرورش بعنوان نهاد تعلیم و تربیت کشور باید اهداف انقلاب و اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری را در بین جوانان بعنوان یک فرهنگ انتشار دهد .

وی افزود:نباید برنامه های مخصوص حضرت امام خمینی(ره) به ایام چهارده خرداد ختم شود و امیدواریم همه حوزه های وزارت آموزش و پرورش در این امر همکاری کنند.

در ادامه غلامرضا حمیدزاده نماینده سازمان پژوهش و برنامه ریزی و تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: سازمان پژوهش نیز برنامه هایی را برای بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) در فضای مجازی و مجلات خود پیش بینی کرده است. از جمله تهیه ویژه نامه امام خمینی (ره) و انتشار آن در شبکه ملی رشد و مجلات رشد و برگزاری نمایشگاه های کتاب های با موضوع امام خمینی(ره) که در انتشارات مدرسه منتشر شده است که ازجمله برنامه های سازمان پژوهش است.

وی افزود: پیشنهاد می شود جهت فرهنگ سازی هرچه بیشتر اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) همایش علمی با توجه به شان آموزش و پرورش برگزار شود و همچنین آموزش های ضمن خدمت و بلندمدت جهت فرهنگ سازی اندیشه های امام در آموزش و پرورش داشته باشیم.

در ادامه سعید خسروی نماینده معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: نباید مراسم بزرگداشت امام(ره) به نصب چند پلاکارد و کارهای نمادین ختم شود بلکه باید اندیشه های حضرت امام در خصوص سلامت جسم و تربیت بدنی و اهمیت به ورزش برای دانش آموزان وفرهنگیان بازگو شود.

وی افزود: معاونت تربیت بدنی و سلامت آمادگی دارد تا مسابقاتی برای بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) برگزار کند و پیشنهاد می شود در ایام رحلت حضرت امام مراسم کوهپیمایی داشته باشیم و پس از زیارت جماران به کوهپیمایی بپردازیم.

محمدکاظم دهقانی مدیرعامل خبرگزاری پانا در این جلسه اظهارداشت: ماهیت خبرگزاری پانا پوشش فعالیت ها و اطلاع رسانی مناسب در زمینه بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) است و علاوه بر برنامه هایی که مستقلا انجام می دهیم برنامه های دیگر سازمان ها را نیز پوشش خبری و اطلاع رسانی می کنیم .

وی افزود: پیشنهاد می شود دیداری با حجت الاسلام سیدحسن خمینی با حضور خبرنگاران خبرگزاری پانا و مسوولان آموزش و پرورش داشته باشیم. همچنین تلاش می شود تا کارهای فاخر و فعالیت های استانی، مدارس و خاطرات فرهنگیان در زمینه بزرگداشت حضرت امام خمینی در خبرگزاری پانا پوشش داده شود.

در ادامه نیز بهرام رباط، نماینده سازمان مدارس غیردولتی و جذب مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: باید دانش آموزان و اولیای آنها نیز در برنامه های مخصوص بزرگداشت امام خمینی(ره) دیده شوند و وزارت آموزش و پرورش بعنوان نهاد فرهنگ ساز باید اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) را به نسل آینده منتقل کند.

در ادامه اسماعیل بحری زاده مشاور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: به نظر می رسد باید بخشنامه ای کلی صادر شود تا استان ها بتوانند برنامه ریزی های لازم را با توجه به اعتبارات خود برای مراسم هفته بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) داشته باشند البته جزئیات باید به خود آنها سپرده شود.

در ادامه جلسه علی محمدعزیزی نماینده معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت:علاوه بر حرکتهای نمادین باید برنامه های عمقی در همه ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) پیش بینی شود زیرا فرصت 14 خردادماه بسیار اندک است و باید در طول سال نیز برنامه هایی از این دست داشته باشیم.

در ادامه یگانه عزیزی، نماینده اداره کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: به نظرم می رسد باید بررسی هایی انجام شود و فراخوانی برای همایش با موضوع انتقال اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) پیش بینی شود و تا تولد حضرت امام خمینی ره زمان داشته باشیم و دبیرخانه ای به همین عنوان تشکیل شود وکارهای بعدی را به تشکلهای دانش آموزی واگذار کنیم.

رمضانعلی، نماینده اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دیگر سخنران این جلسه بود که اظهار داشت: اتحادیه نیز برنامه هایی را برای بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) پیش بینی کرده از جمله فضاسازی عمومی استان ها، ارسال پیامک به دانش آموزان، جلسات قرارگاهی بخصوص در هفته های منتهی به 14 خرداد، حضوردر مراسم میثاق و حضور نمایندگان اتحادیه و دانش آموزان در جماران پیش بینی شده است.

علی عراقی، نماینده معاونت پرورشی و فرهنگی در این جلسه در پایان اظهار داشت: پیشنهادات دوستان در زمینه انجام کار مستمر در زمینه اندیشه های حضرت امام و انتقال آن به نسل آینده مورد بررسی قرار می گیرد .

وی افزود: همچنین بحث فضاسازی اعم از نصب پلاکارد و ... در ادارات کل آموزش و پرورش و ساختمان آموزش و پرورش همچنین اطلاع رسانی از طریق سایت های مختلف برای برنامه ها و همچنین بحث های خبری در خبرگزاری پانا انعکاس پیدا می کند مسابقات ورزشی و کوه نوردی در این برنامه ها پیش بینی شده که همه این برنامه ها بصورت کلی به سراسر استانها بخشنامه می شود.


 

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/19 21:47:6گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 7751626
تعداد بـازدید سال : 500892
تـعداد بــازدیـد ماه : 129030
تعداد بازدید هفته : 12134
تعداد بازدید دیـروز : 4710
تعداد بازدید امـروز : 3382
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 254

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.206.241.26
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others