پیشنهاد ارائه یارانه کالا در کنار یارانه نقدی/ افزایش قیمت خودرو فعلا در شورای رقابت مطرح نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن تجارت امروز در نشست خبری با اشاره به اقدامات انجام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته گفت: یکی از وظایف دولت تدوین قوانین و مقررات جهت حرکت بخش خصوصی است که اگر مانعی برای بخش خصوصی وجود داشته باشد باید دولت پاسخگو باشد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده وزارت صنعت در بخش بهبود فضای کسب و کار گفت: پشتیبانی از بنگاه‌هایی که می‌خواهند برای حضور در رقابت آماده شوند اصلاح قوانین مالیات مستقیم و ارزش افزوده، تهیه مصوبات اقتصاد مقاومتی و کاهش زمان فرآیندها از جمله این اقدامات است.
 وی ادامه داد: اصلاح دستورالعمل‌های صنعتی و معدنی و حذف برخی موانع و نیز حذف ممنوعیت‌های صادراتی و وارداتی و همچنین محدودیت‌های سرمایه‌گذاری از دیگر اقداماتی است که در سال گذشته انجام شد.
به گفته خسروتاج توسعه دولت الکترونیک در این وزارتخانه و پیگیری برای زمینه خروج وزارت صنعت از امور تصدی‌گری و واگذاری امور غیرحاکمیتی به بخش خصوصی از دیگر اقدامات انجام شده در این وزارتخانه می‌باشد.
وی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در پشتیبانی از تولید و سرمایه‌گذاری تصریح کرد: پیگیری مشکلات نقدینگی واحدهای صنعتی و تولیدی و فعال‌سازی فاینانس چین، گردشی شدن تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی و نیز پیگیری برای تأمین و تخصیص ارز مورد نیاز حوزه تولید و تلاش برای رفع محدودیت خرید، حمل کالا و انتقال پول ناشی از تحریم از دیگر اقدامات انجام شده در این وزارتخانه می‌باشد.
وی در ادامه صحبت‌های خود حمایت از صنایع کوچک و توجه به اینکه 104 شهرک صنعتی در سال جدید قرار است تشکیل شود و نیز تلاش در جهت فعالسازی اکتشاف و استخراج معادن و فعال‌سازی تدریجی طرح‌های نیمه تمام صنعتی و معدنی را از دیگر اقدامات برشمرد.
به گفته خسروتاج برنامه‌ریزی جدی و مؤثر برای توسعه صادرات غیرنفتی به منظور تحریک تقاضا در بازارهای خارجی و پیگیری برای استفاده از ظرفیت‌های قانون هدقمندی یارانه ها به ویژه منابع پرداختی به خانوارها در جهت ایجاد تقاضا برای کالاهای داخلی و مدیریت واردات در جهت استفاده از ظرفیت‌های داخل از دیگر اقدامات انجام شده این وزارتخانه می‌باشد.
خسروتاج در ادامه با اشاره به اهم برنامه‌های در دست تولید وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در سال 94 گفت: با توجه به فضای جدید پیش آمده با افزایش تبادل هیأت‌های تجاری امکان انتقال تکنولوژی و جایگزینی ماشین‌آلات و تکنولوژی نو که منجر به افزایش تولید می‌شود پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در سال 94، 3 میلیارد دلار از منابع خارجی سرمایه‌گذاری داشته باشیم و همچنین ارزش افزوده بخش صنعت را به شش درصد افزایش دهیم.
وی ادامه داد: همچنین میزان صادرات ما 61.5 میلیارد دلار صادرات کالا و 16 میلیارد دلار صادرات خدمات و در مجموع 77 میلیارد دلار برای کل صادرات پیش‌بینی کرده‌ایم.
وی با تأکید بر اهمیت صادرات غیرنفتی و توسعه آن، روان‌سازی صادرات در دستور کار ما است و آنچه که تحت عنوان تحولات ارزی بر سرراه صادرات برداشته شد به توسعه صادرات کمک بسیاری کرد و مشکل استرداد مالیات بر ارزش افزوده در گمرکات حل شده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته علی‌رغم همه مشکلات بیش از 160 میلیارد دلار تبادل تجاری با سایر کشورها داشتیم که 50 میلیارد دلار صادارت، 53 میلیارد دلار واردات انجام شده است که این رقم برای کشور ما که در تحریم به سر می‌برده بیانگر فعالیتی مناسب در عرصه بین‌المللی است.
خسروتاج با اشاره به اینکه صبح امروز انتخابات اتاق بازرگانی تهران برگزار شد گفت: تا امروز در 28 اتاق شهرستان‌ها در نه اتاق بازرگانی رئیس جدید انتخاب شده و در باقی اتاق‌ها رؤسای سابق رأی آورده‌اند.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای عالی نظارت رؤسای اتاق‌ها حداکثر برای دو دوره می‌توانند به عنوان رئیس انتخاب شوند.
قائم مقام وزیر صنعت در پاسخ به سوالی مبنی بر آزادپزی واحدهای نانوایی گفت: بر اساس مصوبه آذر ماه سال گذشته اصلاح قیمت‌ها تا سقف 30 درصد امکان‌پذیر شد و در این راستا در هر استانی کارگروهی تشکیل شد.
وی افزود: علت این‌بود که قیمت نان سه سال افزایش نیافته بوددرحالی که دستمزدها و سایر هزینه‌ها افزایش یافته بود.
وی ادامه داد: 20 درصد از این افزایش قیمت مربوط به هزینه نانوایی‌ها و 10 درصد مربوط به افزایش قیمت آرد است.
خسروتاج ادامه داد: بخش دوم این مصوبه مبنی بر این بود که جهت ایجاد فضای رقابتی 20 درصد نانوایی‌ها به سمت آزادپز شدن حرکت کنند و هر نانوایی که ازادپز می شد دیگر آرد یارانه‌ای دریافت نمی‌کرد و همچنین در قیمت‌گذاری دیگر دولت دخالت نمی‌کرد.
قائم وزیر صنعت ادامه داد: در سال  گذشته تا 31 فروردین در کل کشور تنها 12 درصد نانوایی‌ها به طور میانگین آزادپز شدند که این رقم در استان‌های مختلف متفاوت است به عنوان مثال در استان تهران این رقم بیش از 20 درصد است در حالی که در برخی استان‌ها مانند هرمزگان اصلا آزادپزی انجام نشده است.
قائم مقام وزیر صنعت در پاسخ به سوالی مبنی بر مشکلات پیش ‌آمده تنظیم بازار شب عید گفت: طبق قانون انتزاع تنظیم بازار شب عید به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد و این وزارتخانه باید در کنار کشاورزی در تجارت هم دخالت داشته باشد.
وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به تسهیلات پرداختی توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی در سال 93 گفت: در بخش بازرگانی 43 هزار میلیارد تومان، در بخش خدمات 125 هزار میلیارد تومان و در بخش صنعت و معدن 106 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.
خسروتاج همچنین با اشاره به سرمایه در گردش مورد نیاز بخش صنعت و معدن در سال 94 گفت: ارزش تولیدات صنعتی در سال 93، 610 هزار میلیارد تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال 94 این رقم به 700 هزار میلیارد تومان برسد همچنین ارزش داده‌ها و ملزومات تولیددر سال 93، 430 هزار میلیارد تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال 94 این رقم به 500 هزار میلیارد تومان برسد و سرمایه در گردش مورد نیاز در سال 93، 216 هزار میلیارد تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال 94 این رقم به 350 هزار میلیارد تومان برسد.
در ادامه صالحی نیا معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت  در پاسخ به سوال  مبنی بر افزایش قیمت خودرو گفت: با توجه به اینکه در مصوبه شورای اقتصاد خودرو انحصاری تلقی می‌شود لذا قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت انجام می‌گیرد.
وی افزود: در حال حاضر هیچ افزایش قیمتی در دستور کار نیست و فعلا بررسی پیشنهادات خودروسازان مطرح است.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/05 20:8:18گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9855082
تعداد بـازدید سال : 604076
تـعداد بــازدیـد ماه : 48568
تعداد بازدید هفته : 33078
تعداد بازدید دیـروز : 9655
تعداد بازدید امـروز : 965
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 357

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 34.232.62.209
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others