شیعه اهل ترور نیست/ جنایات سعودی‌ها معادل جنایات صهیونیست‌ها است


رئیس قوه قضاییه شهادت ائمه اطهار (ع) را بالاترین نماد مظلومیت شیعه دانست و گفت: اکنون جهان غرب نیز می­داند که شیعه اهل ترور و تروریسم نیست، همان گونه که اهل سنت واقعی نیز نسبتی با ترور و خشونت ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تسلیت شهادت امام دهم شیعیان و تبریک حلول ماه رجب، شهادت ائمه اطهار را نشانه حقانیت شیعه و نماد مظلومیت آن در طول تاریخ دانست و گفت: ائمه اطهار (ع) وارثان علم نبوی و حاملان ولایت بودند و با مجاهدت و شهادت خود معارف عمیق دینی را به بشر در طول تاریخ منتقل کردند و این شهادت­ها و مجاهدت­های ائمه (ع) و در اوج آنها شهادت حضرت اباعبدالله (ع) است که موجب شده امروز در فضای ولایت و محبت اهل بیت و معارف آنان زندگی ­کنیم.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه باید همواره شاکر نعمت­های الهی باشیم؛ تنفس در فضای معارف دینی و الهی را بالاترین نعمت دانست و با اشاره به سیره عملی ائمه (ع) در بسط و گسترش انسانیت و محبت به بندگان خدا، شیعه را امتی خواهان صلح و امنیت دانست و گفت: امروزه می­بینید که مذاهب ساختگی و مخلوق استکبار مانند وهابیت و سلفی گری و تکفیری، در جهان تروریست پرورش می دهد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: وهابیت، سلفی گری و گروه­های تکفیری دست پرورده استعمارگران است که با خشونت­های خود به اسلام تعدی می­کنند و چهره ­­ای از اسلام به جهان نشان می­دهند که چهره واقعی اسلام نیست و جنایت­هایی می­کنند که سفاک ترین سفاکان نیز اینچنین نبوده ­اند.

رئیس دستگاه قضا نتیجه عملکرد خشن گروه­های افراطی و تکفیری را اثبات حقانیت شیعه و نمایاندن شیعه به عنوان مذهب عقلانی و انسانی به جهانیان دانست و تأکید کرد: ائمه اطهار (ع) نیز همواره با مهر و عطوفت با مردم رفتار می­کرده ­اند و شیعه و سنی واقعی هیچ نسبتی با خشونت و ترور ندارد، کما اینکه گروه­هایی مانند داعش و القاعده هم ربطی به اسلام واقعی ندارند و مخلوق رژیم­های سفاک اند.

ابراز تأسف از جنایات سعودی­ها
رئیس قوه قضاییه در ادامه موضوع یمن، عراق و سوریه را از مهم­ترین موضوعات جهان اسلام دانست و با ابراز تأسف از جنایت سعودی­ها در یمن این جنایت را معادل جنایات رژیم صیونیستی در غزه توصیف کرد و افزود: رژیم سعودی اعلام کرده که به تمام اهداف از پیش تعیین شده خود در یمن دست یافته است و ما بسیار متأسفیم که کشتار زنان و کودکان بی دفاع و نابود کردن زیر ساخت­های یک کشور به عنوان اهداف از پیش تعیین شده تعریف شده است.
 ملت یمن، ملتی مقاوم و مظلوم
آیت الله آملی لاریجانی ملت یمن را ملتی مقاوم و مظلوم دانست و با تأکید بر اینکه ظلم ظالمان هیچ­گاه پا بر جا نخواهد ماند، جنایات عربستان در یمن را برای امت اسلامی غیر قابل قبول دانست و تصریح کرد: در روایات آمده است که حرمت مؤمن از حرمت کعبه بالاتر است و حال باید پرسید آیا سران رژیم سعودی با ریختن خون زنان و کودکان بی دفاع مسلمان، حرمت مؤمن و حرمت کعبه را حفظ می­ کنند؟

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: صبر جهان اسلام علیه اینگونه جنایت­­ها حتماً لبریز خواهد شد و آن وقت است که سعودی­ها خواهند فهمید که کانون شرارت در منطقه باقی نخواهد ماند.

آیت الله آملی لاریجانی سکوت مجامع بین المللی و سبقت برخی دولتهای اروپایی و آمریکا را در حمایت از سعودی­ها موجب تعجب و تأسف برشمرد و افزود: شرم­ آور است که در جهان مدعی حقوق بشر همگان در مقابل جنایات عربستان در یمن کور و کر شده ­اند و از ظالم حمایت می­کنند اما باید بدانند که مردم یمن راه خود را یافته ­اند و بهترین راه حل برای پایان دادن به مشکل یمن نیز این است که مدعیان دمکراسی دست کم یکبار هم که شده معرفت به خرج دهند و بگذارند مردم یمن خودشان درباره سرنوشتشان تصمیم بگیرند.

 سپاه پاسداران، نیرویی توانمند و مقتدر
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با تأکید بر اقتدار و قدرت سپاه در کشور گفت: قدرت بازدارندگی سپاه پاسدارن امروزه در کشور و منطقه بر کسی پوشیده نیست و توانمندی این نیروی نظامی، ارزشی و انقلابی، تیزبینی حضرت امام (ره) و درک بالای ایشان از شرایط منطقه را نشان می­دهد که چگونه بعد از گذشت سالیان، اینک سپاه پاسداران به نیرویی مقتدر و توانمند هم در بعد نظامی و دفاعی و هم حفظ آثار و ارزش­های انقلاب اسلامی تبدیل شده است.
رئیس قوه قضاییه گفت: بحمدالله وجهه سپاه پاسدارن هم در داخل کشور و هم در خارج کشور کاملاً قابل اعتنا و اعتماد است و ما امیدواریم این نیروی توانمند با تمام توان در جهت حفظ ارزش­های انقلاب و تقویت خود گام بردارد.

 ماه رجب، ماه استغفار و دعا
رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک حلول ماه رجب مهم­ترین خصوصیت این ماه را فراهم شدن فرصت دعا و استغفار و رجعت بندگان به معنویات و کمال الهی خواند و گفت: متأسفانه آنقدر در کارهای روزمره و مادی غرق شده­ایم که نمی­توانیم به فقر و نداری معنوی خود فکر کنیم و از دعا و استغفار غافل مانده ­ایم.

آیت الله آملی لاریجانی طلب بندگی و استغفار را تابع شناخت بیشتر انسان از خود و پی بردن به از دست رفتن فرصت­های بندگی دانست و افزود: هر چه بیشتر بتوانیم فکر کنیم که خداوند متعال قیوم و حی و حاضر است و بدانیم که خداوند متعال قوام همه چیز است و محل رجوع همه چیز و همه چیز فانی و نابود است الا وجهه الله کما اینکه در این فقرات دعا آمده است « یا مَنْ کُلُّ شَیْ‏ءٍ قَائِمٌ به يَا مَنْ كُلُّ شَيْ‏ءٍ مُنِيبٌ إِلَيْهِ یَا مَنْ کُلُّ شَیْ‏ءٍ صائر الیه ُ یَا مَنْ کُلُّ شَیْ‏ءٍ مَوْجُودٌ بِه یا من كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إلَّا وَجْهَهُ » آنگاه می­توانیم پی به این حقیقت ببریم که خداوند بر تمام لحظه لحظه زندگی ما ناظر است و این دست­ها و ظرف­های کوچک ما است که نمی­تواند از کمال بی منتهای الهی بهره ببرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: با درک چنین فضایی آرام آرام می­فهمیم که چه ظلمی به خود کرده­ ایم و بجا است که در آن صورت همواره و دائماً بگوییم «یا الهی قد ظلمت نفسی» خدایا ما به خود و نفس خود ظلم کرده­ ایم و حال می­گوییم «یا سیدی قد رجعت یا الهی قد انبت» ما آمده ­ایم و سپر عبودیت خود را در بارگاه تو انداخته ­ایم، پس ما را بپذیر.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره فراهم کردن تمهیدات لازم برای اجرای قانون آیین دادرسی کیفری اخیرالتصویب پایان یافت.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/02/02 22:8:39گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9854769
تعداد بـازدید سال : 603763
تـعداد بــازدیـد ماه : 48255
تعداد بازدید هفته : 32765
تعداد بازدید دیـروز : 9655
تعداد بازدید امـروز : 652
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 463

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 34.232.62.209
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others