آغاز مجدد اعزام زائران عمره/جانمایی اعزام ۲۳هزار زائر بازمانده

سعید اوحدی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: به دلیل کاهش صدور ویزا و همچنین اختلال در نظم صدور ویزای زائران عمره مفرده اعزام این افراد از روز سوم تا ۱۰ فروردین متوقف شده بود اما از روز دوشنبه مجددا با قول مسئولان حج عربستان و سفارت این کشور اعزام ها براساس برنامه ریزی جدید آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت بیش از ۲۳ هزار نفر از زائران نتوانسته اند به سرزمین وحی اعزام شوند، گفت: برنامه ریزی های لازم برای تغییر پرواز و جانمایی این افراد از طریق کارگزاری ها و دفاتر زیارتی دراستان های مختلف انجام شده و سه گزینه برای زائران در نظر گرفته شده بطوری که آنها می توانند اعزام در ماهه ای رجب ، شعبان و یا رمضان را انتخاب کنند و با این جابجایی تکلیف زائران جا مانده از سفر عمره مشخص می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: البته یک امکان دیگر برای این زائران در نظر گرفته شده به گونه ای که افرادی که به هر دلیل در طی این سه ماه امکان سفر به سرزمین وحی را ندارند در اولویت اعزام نوروز آینده سال ۹۵ قرار می گیرند.

اوحدی اظهار امیدواری کرد که با توجه به وعده مسئولان حج عربستان صدور ویزا با نظم انجام شود و پروازها براساس برنامه ریزی انجام شده ، صورت گیرد.

وی در مورد خسارت زائرانی که سفر آنها لغو شده است، گفت: تمامی خسارت این افراد برعهده شرکت های طرف قرار داد سعودی است و با توجه به اینکه هزینه اعزام زائران در ایام نوروز ۲۰۰ هزار تومان گرانتر از زمان های دیگر است اگز زائران همان گروه های پروازی قبلی با همان درجه قیمتی را انتخاب کنند مبلغی به عنوان خسارت به آنان بازگردانده می شود.

به گفته وی ، از ابتدای عملیات اعزام زائران به عمره مفرده تا کنون ۳۷۰ هزار نفر به سرزمین وحی اعزام شده اند.

 به گزارش خبرنگار مهر ، اعزام زائران عمره به سرزمین وحی از ۱۳ آذرماه سال ۹۳ آغاز شد و قرار بود در طول عملیات حدود ۸۰۰ هزار زائر اعزام شوند و اعزام ها نیز در سه مرحله صورت گیرد .مرحله اول بدون مشکلی آغاز و طی آن حدود ۳۳۰ هزاز نفر اعزام شدند اما از ابتدای شروع مرحله دوم که از ۲۱ اسفند ماه آغاز شد به دلیل کاهش ۵۰ درصدی صدور ویزا و همچنین بی نظمی در عملیات صدور ویزا سه هفته اعزام زائران با مشکل مواجه شد و طی این مدت ۱۲ هزار نفر در قالب ۸۸ گروه از پرواز جامانده و سفر آنان لغو شد .

در هفته پایانی اسفند ماه سازمان حج اعلام کرد موضوع اختلال در روند صدور ویزا بررسی و در نهایت با هماهنگی وزارت امور خارجه قرار شد به منظور حفظ حقوق و احترام به زائران ایرانی و به دلیل بی نظمی های ایجاد شده در صدور روادید و ناهماهنگی های سفارت عربستان اعزام زائران از ابتدای سال ۹۴ لغو شود.

اعزام زائران از اول تا ۱۰ فروردین ماه متوقف و طی این مدت پرواز ۲۳ هزار زائر دیگر لغو شد و در مجموع از ابتدای اسفند ۹۳ تا آغاز مجدد اعزام ها ۳۵ هزار زائر ایرانی نتوانستند به سرزمین وحی اعزام  شوند و سفر آنان کنسل شد.

البته سازمان حج برنامه ریزی برای اعزام زائران بازمانده انجام داده و امکان سفر آنان را در ماههای رجب ، شعبان و رمضان فراهم کرده است.

ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1394/01/09 18:32:0گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9062141
تعداد بـازدید سال : 1811407
تـعداد بــازدیـد ماه : 35792
تعداد بازدید هفته : 21089
تعداد بازدید دیـروز : 6713
تعداد بازدید امـروز : 9474
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 337

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.218.67.1
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others