چرا دولت نتوانست بازار مرغ را کنترل کند؟/ مرغ منجمد ۵۵۰۰ تومان

عباس والوزی در گفتگو با مهر در پاسخ به این پرسش که چرا اقدامات دولت در راستای تنظیم بازار مرغ نتوانست موثر واقع شود و قیمت این کالا را کنترل کند؟ اظهارداشت: ما عرضه مرغ منجمد را در چند روز گذشته بیش از قبل افزایش دادیم اما به همین نسبت تقاضا نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه آمار مصرف طی چند روز گذشته در تهران نشان می‌دهد این اتفاق به دلیل افزایش تقاضا رخ داده است، گفت: رصد میانگین قیمت کشوری طی این چند روز نشان می‌دهد که این قیمت تفاوت چندانی نداشته و تنها در تهران و یک الی دو شهر دیگر قیمت بالا رفته است.

والوزی، میانگین قیمت کشوری را حدود ۷۵۰۰ تا ۷۷۰۰ تومان عنوان کرد و در مورد این مساله که چرا وعده مسئولان برای کاهش قیمت مرغ به ۷۰۰۰ تومان تا شب عید محقق نشد؟ اضافه کرد: با مقدار رشدی که عرضه مرغ گرم و همچنین مرغ منجمد پیدا کرد هنوز هم تصور ما این است که قیمت سیری نزولی را درپیش بگیرد.

این مقام مسئول در شرکت پشتیبانی اموردام با بیان اینکه برآورد ما این بود که قیمت از بیستم اسفندماه کاهش یابد، افزود: اما شدت تقاضا مانع این امر شد ضمن اینکه ما تلاش می‌کنیم با عرضه بیشتر مرغ منجمد در نقاط مختلف شهر به کاهش قیمت کمک کنیم.

والوزی در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی می‌کنید روند کاهش قیمت از چه زمانی آغاز شود؟ گفت: نمی‌توانم به طور قطعی در این مورد چیزی بگویم.

وی، عرضه مرغ منجمد را در سراسر کشور روزانه بین ۳ هزار تا ۴ هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: روزانه در تهران حدود ۵۰۰ تن مرغ منجمد توزیع می‌شود ضمن اینکه ما به‌راحتی امکان توزیع ۵ هزارتن مرغ منجمد را در روز داریم.

والوزی در مورد این مساله که چرا عرضه مرغ منجمد افزایش نمی‌یابد؟ افزود: باید مصرف نیز وجود داشته باشد، ماشین‌هایی که به سطح شهر برای توزیع مرغ منجمد می‌فرستیم، گاهی اوقات می‌روند، مقداری از مرغ توزیع می‌شود و مقداری از آن برمی‌گردد.

وی درباره اینکه مردم تمایلی به مصرف مرغ منجمد ندارند، گفت: نمی‌شود گفت مردم مرغ منجمد نمی‌خورند اما همه باید کمک کنیم تا آنها باور کنند این مرغ هیچ مشکلی ندارد و قاطعانه اعلام می‌کنم از نظر کیفی بهتر از مرغ گرم است.

والوزی در مورد مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه مردم با نخریدن مرغ منجمد به گرانی دامن می‌زنند، اظهارداشت: تفاوت قیمت بین مرغ تنظیم بازاری ۵۵۰۰ تومانی با مرغ ۸۵۰۰ تومانی، ۳۰۰۰ تومان و رقم بسیار قابل توجهی است.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مرغ منجمد را به مباشرین توزیع به قیمت ۵۱۰۰ تومان عرضه می‌کند، گفت: قیمت این کالا برای مصرف کنندگان ۵۵۰۰ تومان و عرضه به قیمت بالاتر از این تخلف است.

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1393/12/28 10:17:3گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 10974270
تعداد بـازدید سال : 1723264
تـعداد بــازدیـد ماه : 91118
تعداد بازدید هفته : 47339
تعداد بازدید دیـروز : 10637
تعداد بازدید امـروز : 1265
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 387

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.208.202.194
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others