همه روستاها صاحب اینترنت می‌شوند

 

همه روستاها صاحب اینترنت می‌شوند/ فعالیت نسل 5 تلفن همراه تا پایان برنامه ششم محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش سیاست‌های علم و فناوری در برنامه ششم توسعه از تصمیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کاهش تصدی‌گری در حوزه ICT خبر داد. 
وی افزود: دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ICT مهم است و باید نهضت تولید محتوا و نرم افزار در کشور ایجاد و دانشجویان برای فعالیت در این حوزه تشویق شوند. 
واعظی ادامه داد: باید به سمت دسترسی آسان به اینترنت حرکت کنیم و همه ارگان‌ها به سیستم مجازی مسلح شوند تا مردم به راحتی کارهای خود را انجام دهند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کوچک سازی دولت را از طریق دولت الکترونیک مقدور دانست و گفت: شکاف دیجیتالی و طبقاتی در حوزه ما  باید از بین برود. 
وی در ادامه به ضروت توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر برخوردار روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان امسال روستاهای تا 20 خانوار را صاحب تلفن خواهیم کرد و سال‌ آینده روستاهای بالای 10 خانوار صاحب تلفن می‌شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: امسال 8 هزار روستا صاحب اینترنت شدند و سال آینده 30 هزار روستا صاحب اینترنت خواهند شد. 
وی تأکید کرد: تا پایان دولت یازدهم همه روستاهای کشور که بالای 10 خانوار باشند، صاحب اینترنت خواهند شد. 
واعظی خاطر نشان کرد: استفاده از سه لایه فیبرنوری، رادیویی و ماهواره‌ای باید پشتیبان هم باشند و خوشبختانه در ایران کارهای خوبی در این رابطه صورت گرفته است. 
وی به ضرورت عبور از پست سنتی اشاره کرد و گفت: آی تی در خدمت پست قرار گرفته است که ضمن سهولت کارها باعث کاهش ترافیک هم می‌شود، در برنامه ششم توسعه باید به مسئله علم فضا و ساخت ماهواره توجه کنیم. 
واعضی ادامه داد: تا پایان دولت یازدهم فعالیت موبایل نسل سه و چهار در سراسر کشور نهایی می‌شود، در شش ماه گذشته در 220 شهر موبایل نسل سوم و در بیش از 40 شهر موبایل نسل چهار فعالیت می‌کند. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه نسل پنجم تلفن همراه را به مردم تقدیم کنیم. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله تحریم‌ها و رشد علمی کشور اشاره کرد و گفت: تا زمانی که تحریم است آیا می‌توان به رشد علمی 8 درصد رسید؟ اگر قرار است به رشد علمی 8 درصد برسیم باید محدودیت‌های داخلی را برطرف کنیم و اگر موانع و الزامات درونی را برطرف نکنید صرفا یک انشای خوب می‌نویسیم. 
واعظی تأکید کرد: برای رشد علمی باید به محدودیت‌ها و الزامات نیز توجه کنیم و در برنامه ششم توسعه به اقتصاد دانش‌بنیان توجه کنیم.
وی افزود: اگر در اجرای برنامه پنجم توفیق نداشتیم به دلیل ضعف در اجرا بود و در قانون مشکلی وجود ندارد اگر پژوهش بومی باشد و توسط دانشمندان کشور صورت بگیرد ارزش افزوده بوجود می‌آورد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطر نشان کرد: در برنامه توسعه ششم راهی نداریم مگر اینکه به تحقیق و پژوهش بها بدهیم. 
 
منبع:yjc.ir
ارسال شده توسط : احمد سروری - تاریخ درج : 1393/12/19 19:26:1گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 11197723
تعداد بـازدید سال : 1946717
تـعداد بــازدیـد ماه : 314571
تعداد بازدید هفته : 27712
تعداد بازدید دیـروز : 10417
تعداد بازدید امـروز : 8779
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 207

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.228.10.64
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others