ورود به جزییات به معنی حصول توافق قطعی نیست

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هیئت مذاکره کننده ایران روز پنج شنبه در استانبول در سطح معاونان و کارشناسان با نمایندگان آلمان، فرانسه و انگلیس درباره موضوع هسته ای گفتگو می کند.

سید عباس عراقچی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر در زوریخ افزود: احساس کردیم از فرصت اجلاس داووس و نیز با توجه به حضور هیئت های کشورهای مختلف می توان برای ادامه گفتگو ها استفاده کرد.
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه در کنار برنامه های وزیر امور خارجه در حاشیه اجلاس داووس ما هم چند دیدار داشتیم، افزود: از دیروز دیدارهایی با هیئت امریکایی و خانم اشمیت نماینده اتحادیه اروپا به صورت دوجانبه و سه جانبه برگزار کردیم. ضمن اینکه در این مدت کارشناسان دو طرف نیز نشست هایی را برگزار کردند.
وی گفت: در این دیدارها درباره موضوعات مختلف به ویژه موضوعات مهمی چون غنی سازی و تحریم ها که جزییات مفصل و پیچیده ای دارد وارد بحث شده ایم.
تصمیم گیری درباره کلیات و اصل موضوع
عراقچی با بیان اینکه ورود به جزییات به معنی حصول توافق قطعی نیست تصریح کرد: ما در موقعیتی هستیم که جزییات و کلیات باید با هم بررسی شوند. همه جزییات باید روشن شود و طرفین در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند درباره کلیات و اصل موضوع تصمیم گیری کنند.
مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان افزود: عصر امروز هم مذاکرات در سطح معاونان و کارشناسان ادامه خواهد داشت و همه طرف ها جدی هستند.
وی با بیان اینکه مذاکرات شکل جدی و مستقیم به خود گرفته است گفت: امیدواریم بتوانیم به تدریج دیدگاه ها را به هم نزدیک کنیم، البته اختلافات وجود دارد و این طبیعی است.
عراقچی با اشاره به اینکه مذاکرات به قدری پیچیده است که نمی شود به سرعت به نتیجه رسید و موضوع را حل و فصل کرد اظهار داشت: با این حال تلاش ها ادامه دارد و جدیت در طرف مقابل نیز دیده می شود.
فضای مذاکرات سازنده است
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه فضای مذاکرات سازنده است و بحث های مفیدی شکل گرفته است گفت: با این حال هر دو طرف نگرانی و اختلاف نظر هایی دارند که جدی است، اما تلاش بر این است که همه این ها را به یک تفاهم مشترک نزدیک کرد.
عراقچی درباره مذاکرات آخر هفته با اروپایی ها نیز گفت: امیدواریم مباحثی که با امریکایی ها مطرح شد به صورت جزیی تر با اروپایی ها مطرح کنیم، البته با کارشناسان روسیه و چین هم در حال تنظیم قرار ملاقات هستیم.
وی افزود: البته ارتباطات ما با این دو کشور نزدیک تر است به طوری که هفته گذشته به غیر از گفتگو با هیئت روسی در ژنو که در قالب پنج به علاوه یک و دو جانبه انجام شد هیئتی هم از سازمان انرژی اتمی ایران برای ادامه بحث ها به روسیه رفت.
مشورت ها با روسیه و چین دایمی است
معاون وزیر خارجه با تاکید بر اینکه رفت و امد و مشورت ها با روسیه و چین دایمی است و از نزدیک درباره همه موضوعات مشورت می کنیم گفت: در فاصله گفتگو با اروپایی ها برنامه ای هم برای دیدار با هیئت های این دو کشور تنظیم خواهیم کرد.
عراقچی همچنین گفت اجلاس امنیتی مونیخ که ماه اینده میلادی در المان برگزار می شود، فرصتی است تا وزرای کشورهای پنج به علاوه یک باهم نشستی برگزار کنند، البته این نشست قطعی نیست اما همه روی اصل قرار ملاقات توافق دارند. هرچه به زمان اجلاس نزدیک تر می شویم قرارها جدی تر خواهد شد.
ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1393/11/04 20:57:41گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 9062214
تعداد بـازدید سال : 1811480
تـعداد بــازدیـد ماه : 35865
تعداد بازدید هفته : 21162
تعداد بازدید دیـروز : 6713
تعداد بازدید امـروز : 9547
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 340

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.218.67.1
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others