آیا وزارت آموزش و پرورش می تواند منشا تحول نسل نوجوان باشد

همه ما به نوعی انتظار داریم، آموزش و پرورش منشا تحول در نسل جوان کشور باشد.جوانانی که باید فردای این مرز و بوم را بسازند.
اما به راستی آیا وزات آموزش و پرورش می تواند مشا چنین تحولی باشد.برای اینکه بتوانیم به چنین سوالی پاسخ دهیم باید اول به سراغ  یک نمونه کوچکتر برویم. اگر بتوانیم این فرضیه را در نمونه مورد نظر اثبات کنیم.قطعا اجرای آن در یک نمونه بزرگتر هم دور از ذهن نخواهد بود. برای این منظور خانواده فرهنگیان به عنوان بخشی از جامعه را در نظر بگیریم . با توجه به اینکه تعدادی از فرهنگیان به صورت زوج فرهنگی مشغول به کار هستند و با توجه به بعد خانوار  شاید تصور خانواده 4 میلیون نفری برای وزارت آموزش و پرورش منطقی به نظر برسد. حال آیا این وزارت خانه برنامه ای برای تحول در همین خانواده که حدود یک بیستم جمعیت کشور را شامل می شود دارد.

در خصوص نیروی انسانی میتوان ادعا نمود مشکلات زیر در برنامه های این وزارت خانه به چشم می خورد

1-در زیر مجموعه های وزارت آموزش و پرورش هر ساله فرم ها و عوامل امتیاز آور ارزشیابی سالیانه و تعیین معلم نمونه با تغییراتی همراه است، به گونه ای که یک فرهنگی نمی تواند و نمی داند برای آینده کاری خود برنامه ای داشته باشد، چرا که مشخص نیست چه عواملی باعث موفقیت و چه عواملی باعث عدم موفقیت وی در یک سال تحصیلی می باشند.
2- در حال حاضر خانواده عزیزان فرهنگی برای استفاده از استخرهای متعلق به خود و برای اثبات نسبیت مستقیم باید ضمن همراه داشتن کارت شناسایی همسر/پدر/مادرکه شاغل فرهنگی باشد،  شناسنامه !!!! خود را هم ارائه نمایند تا بتوانند از استخر استفاده نمایند. (براستی آیا آموزش و پرورش نمی تواند اطلاعات افراد خانواده فرهنگیان را در یک ساختار هماهنگ در تمام زیر مجموعه های خود داشته باشد)

3- در حال حاضر فرهنگیان برای گذراندن دوره های آموزش ضمن خدمت  مجبور به پرداخت هزینه به ازای هر ساعت از دوره آموزش صمن خدمت می باشند، در صورتی که آموزش و پرورش به عنوان یک وزات خانه باید خود اقدام به برگزاری این دوره ها به صورت رایگان نماید. آیا به راستی وزارت خانه دیگری هم با این روش برگزاری دوره های ضمن خدمت سراغ دارید؟؟

4- وزارت آموزش و پرورش در راستای سلامت پرسنل آموزشی خود هیچ برنامه مشخصی ندارد.(در حوزه ورزش برنامه مشخصی برای سلامت پرسنل آموزشی در نظر گرفته نشده است.و فقط برای پرسنل شاغل در ادارت برنامه های  خاصی نظیر استفاده از استخر و ... وجود دارد)
5- در وزارت آموزش و پرورش بیشترین تعداد پرسنل شاغل در ادارت را پرسنل آموزشی تشکیل می دهند. حال جای این سوال باقی می ماند که با توجه به اختلاف 20 ساعته کارکرد هفتگی یک پرسنل اداری و یک پرسنل آموزشی، چرا با وجود اختلاف دو برابری زمان کار ، یک پرسنل آموزشی حاضر به خدمت در پست اداری می شود.
6- وزارت آموزش و پرورش دارای بیشترین پرسنل با توانایی های بالقوه است ولی حتی بانک اطلاعاتی جامعی از توامندی های این پرسنل وحود ندارد.
7- خروجی کتاب های آموزشی در آموزش و پرورش جز نیروی کار نیست، حال آنکه نیاز کشور تربیت نیرو با تفکر کارآفرینی است.

و ......
براستی آیا این وزارت خانه می تواند منشا تحول نسل نوجوان باشد

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1393/11/03 23:50:34گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 10944013
تعداد بـازدید سال : 1693007
تـعداد بــازدیـد ماه : 60861
تعداد بازدید هفته : 17082
تعداد بازدید دیـروز : 11466
تعداد بازدید امـروز : 5616
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 364

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 3.235.137.159
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others