آغاز حذف یارانه ثروتمندان با حذف یارانه خارج‌نشینان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: در خصوص حذف دهک‌های پردرآمد، ابتدا کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و افزایش قیمت‌ها تاثیری در زندگیشان ندارد حذف خواهند شد. بعد از این افراد نوبت به افراد پردرآمد جامعه می‌رسد که شناسایی این افراد انجام شده و وزارت کار، تعاون و رفاه امور اجتماعی هم به نحو شایسته‌ای در این خصوص عمل می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت، در حاشیه دومین همایش‌ استانداردهای حسابداری بخش عمومی و در جمع خبرنگاران گفت: بودجه سال ۹۴ براساس بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد تهیه شده است. البته این شیوه هم کامل نیست و باید طی سنوات آینده به صورت گام به گام جلو رویم تا کل فرآیند بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بتواند در کشور و در نظام بودجه‌ریزی ما حاکم شود.

سخنگوی دولت گفت: یکی از مسائل مهم بودجه‌ریزی براساس عملکرد، استفاده از قیمت تمام شده است. در این ارتباط بحث حسابداری آن هم در بخش عمومی بسیار پررنگ و پر اهمیت است و نیز نقش فزاینده‌ای دارد.

وی گفت: این همایش، استانداردهای حسابداری بخش عمومی و دولتی را مورد توجه و هدف قرار داده، از این جهت رهاورد‌ها و نتایج این همایش برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، در راستای هدفی که برای تکمیل بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد دارد، بسیار پر اهمیت و نقش‌آفرین است.

وی در ادامه افزود: از این جهت من از وزارت امور اقتصادی و دارایی و مشخصاً از جناب آقای اکرمی که در این خصوص به عنوان ناظر و خزانه‌دار کشور عمل می‌کنند، تشکر می‌کنم و امیدوارم که در پایان این همایش، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بتواند از دستاوردهای آن به نحو شایسته‌ای استفاده کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حذف دهک‌های پردرآمد‌ها از چه زمان و با چه گروه‌هایی آغاز می‌شود گفت، از مدت‌ها قبل اجرای برنامه حذف دهک‌های بالایی جامعه در راستای تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۹۳ شروع شده است، منتها ضرورت نداشته که رسانه‌ای شود یا گزارشات این مسئله در رسانه‌ها بیان شود.

نوبخت تصریح کرد: فرا‌تر از این مسئله، چیزی که برای دولت مطرح است، چگونگی استفاده از منابع اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها است. در سال جاری چهار هزار و هشتصد میلیارد تومان به منظور ارزان کردن خدمات بهداشتی و درمانی در کشور سرمایه‌گذاری شده، که این هزینه از محل مرتبط با قانون هدفمندی یارانه‌ها حاصل شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: در خصوص حذف دهک‌های پردرآمد، ابتدا کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و افزایش قیمت‌ها تاثیری در زندگیشان ندارد حذف خواهند شد. بعد از این افراد نوبت به افراد پردرآمد جامعه می‌رسد که شناسایی این افراد انجام شده و وزارت کار، تعاون و رفاه امور اجتماعی هم به نحو شایسته‌ای در این خصوص عمل می‌کند.

سخنگوی دولت در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که اگر ما به تدریج و با دقت عمل کنیم، پروسه حذف خانوارهای پردرآمد موجب وارد شدن استرس بر جامعه نمی‌شود. تمام تلاش دولت این است که کارهای خودش را انجام دهد بدون آنکه فضای ملتهبی را در جامعه ایجاد کند.

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1393/11/28 22:14:8گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 7751708
تعداد بـازدید سال : 500974
تـعداد بــازدیـد ماه : 129112
تعداد بازدید هفته : 12216
تعداد بازدید دیـروز : 4710
تعداد بازدید امـروز : 3464
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 323

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.206.241.26
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others