آسایش معیشتی معلم، آرامش روحی و روانی جامعه و تقویت بنیه آموزشی کشور را به دنبال دارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار مسؤولین صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان، معلمین و مجموعه کارکنان آموزش و پرورش را از سرمایه‌های بزرگ هر جامعه‌ای، مخصوصاً در ایران اسلامی دانست و گفت: آسایش معیشتی معلم، آرامش روحی و روانی جامعه و تقویت بنیه آموزشی کشور را به دنبال دارد.

به گزارش ایلنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری چرایی، چگونگی و اهداف تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: معلمین حقیقتاً کمترین امتیازات را در جامعه ما دارند و می‌خواستیم در کنار آب باریک حقوق بازنشستگی، سرمایه‌ای را در اختیار این انسان‌های نجیب قرار دهیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر نقش و حضور الهام بخش معلمان در مبارزات قبل از پیروزی، سال‌های اول پیروزی انقلاب و بعدها در 8 سال دفاع مقدس و حتی همکاری آنان برای ترویج فرهنگ سازندگی در کشور، گفت: پاداش معلمان نبود که در پاسخ به صداقت، شجاعت، نجابت و وفاداری آنها به نظام، سرمایه‌ی آتیه آنها را، آن هم در برنامه‌ی که درآمدهای ارزی و ریالی دولت بالا بود، کم کند.

وی با اشاره به سوابق آموزش و پرورشی بسیاری از مسؤولین دولت فعلی و آگاهی آنان از مشکلات معلمین، اظهار امیدواری کرد که مشکلات پولی و درآمدهای ارزی، آینده آموزشی جوانان و نوجوانان این مملکت را تحت تأثیر قرار ندهد و در برنامه ششم خواست فرهنگیان مدّنظر باشد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از اوضاع منطقه، مخصوصاً شرایط امروز یمن، گفت: باید با تدبیر و دوراندیشی، سیاست داخلی و خارجی کشور را در جهت حفظ و تقویت نظام، تداوم حضور تأثیرگذار در منطقه و تعامل با جهان تنظیم کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همدلی داخلی و همکاری منطقه‌ای و جهانی را موجب تقویت جایگاه ایران در نظام بین‌المللی دانست و گفت: تجربیات مثبت و منفی گذشته و اوضاع کنونی که شاهد رشد قارچ‌گونه گروه‌های تروریستی در منطقه و بعضی از کشورهای اسلامی هستیم، ایجاب می‌نماید که با عقلای جهانی برای کم کردن آلام جامعه‌ی انسانی تعامل داشته باشیم.

وی دامن زدن به منازعات باندی و جناحی را ناسازگار با مصالح اسلامی و ایرانی توصیف کرد و گفت: همه باید برای سربلندی ایران، تقویت تشیّع و جهانی شدن فرهنگ اسلام تلاش نماییم.

در آغاز این دیدار زرهانی، عضو هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان و رئیس هیأت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان ضمن ارائه گزارشی از روند تأسیس، فعالیت‌ها و برنامه‌های صندوق، گفت: صندوق در زمان وزارت نجفی، در دولت دوم جناب‌عالی، یعنی سال 1374 تأسیس شد و الان نزدیک به 800 هزار نفر از فرهنگیان عضو آن هستند.

وی با اشاره به مشکلاتی که طی سال‌های اخیر برای معلمین عضو صندوق ایجاد شده است، گفت: متأسفانه دولت سابق در چهار سال دوم به تعهداتش برای پرداخت سهمی برابر پرداخت فرهنگیان، عمل نکرد و حتی قانون آن را از بندهای برنامه‌های پنج ساله پنجم حذف کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که دولت فعلی با گنجاندن همان بند به قانون برنامه پنج ساله، ششم، به حق و حقوقی که دولت سازندگی برای فرهنگیان در نظر گرفته بود، عمل نماید.

ارسال شده توسط : مدیر سیستم - تاریخ درج : 1393/11/28 22:11:53گزارش به ناظر

کانال تلگرام

تبلیغات

پرداخت آنلاین قبوض

پرداخت آنلاین قبوض آب، برق، گاز، تلفن و موبایل
از طریق سامانه fe.are.ir

مهندسی رایانه گستر آرش
توليد كننده نرم افزار هاي كاربردي و تحت وب، دارنده مدرك مشاور رسمي در زمينه اينترنت و پورتال و مشاوره مديريت از سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور
تلفن تماس:09153034562
www.are.ir
عرضه مستقيم
عرضه مستقيم عسل ناب باخرز از توليد به مصرف
شرکت تولیدی توزیعی عسل دامنه باخرز
احمد آرش
همراه : 09158133945
نرم افزارآب بها

نرم افزاری ايده ال براي انجام كليه امور شركت هاي آب و فاضلاب روستايي

منبع: www.are.ir

فونت باركد

ابزاري مناسب جهت توليد باركد هاي Code 128 و EAN-13

منبع: www.are.ir

محمد عبدالهی

وکیل پایه یک دادگستری
شماره تماس : 09155157940

تدریس خصوصی

ریاضی و فیزیک دبیرستان و دانشگاه
احمد سروری 09158289249

كلينيك خودرو آرش

انژکتور، دياگ،  تنظيم موتور، سنسورها ، ECU، تسمه تايم، فيلر گيري و ....
باخرز ، گاراژ اسدی
تلفن : 09154152432

آمار وب سایت

تـعداد بــازدیـد کل : 7751611
تعداد بـازدید سال : 500877
تـعداد بــازدیـد ماه : 129015
تعداد بازدید هفته : 12119
تعداد بازدید دیـروز : 4710
تعداد بازدید امـروز : 3367
تـعداد کـل مطالب : 3725
تعداد افـراد آنــلاین : 239

اطلاعات مرورگر شما

آی پی            : 18.206.241.26
مرورگر           : Unknown
ورژن              : 0.0
سیستم عامل : Others